Mopik ['] Kropek i Kicia [End of story]

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 11, 2018 19:09 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

Lifter dalej nieustająco zdrowia życzę bo cierpliwość to masz. Czytam mężowi jak opisujesz "przygody" z Mopikiem i śmiejemy się w głos, nie z faktu szczania poza miejscem do tego przeznaczonym ale ze sposobu w jaki to opisujesz...

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto gru 11, 2018 21:54 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

@Marzenia 11 - wszystko robilem. Behawiorystow wzywalem. A Mopik i tak szcza, bo lubi. Do 3 roku zycia byl z niego agresywny sukinkot, ktory poza tym, ze masakrowal nam konczyny gdy mial na to chec, to szczal do kuwety. Potem im bardziej lagodnial, tym bardziej do niej nie szczal. Teraz jest bardzo spokojnym (az za bardzo, bo sie pozwolil zdominowac przez reszte towarzystwa) i bardzo nie lejacym do kuwety pieszczochem.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto gru 11, 2018 23:27 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

Lifter, nie wybrzydzaj ! :mrgreen:

:ok: cieszę się z dobrych wieści.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro gru 12, 2018 9:45 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

A czy ja narzekam?
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 13, 2018 17:45 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

No, odebrałem dziś wyniki oficjalnie. Nic groźnego, ale mogło zezłośliwieć, więc dobrze że usunięto.

W razie czego to jeśli macie pieprzyki/znamiona większe niż 0.5 cm, o nieregularnym kształcie, o zróżnicowanym ubarwieniu, wystające ponad skórę - lepiej się skonsultować z dermatologiem. Szczególnie gdy to coś spełnia więcej niż 1 warunek.

Poza tym Mopik ma fajne wyniki dzisiaj (najlepsze od poczatku jesieni) ale zeby mi nie bylo za lekko to przytrzasnalem Kropka drzwiami balkonowymi (bo on zawsze sie wszedzie wciska). Z jednej strony lekko, bo zamykalem drzwi delikatnie, z drugiej na tyle mocno ze wrzasnal - no ale mam nadzieje, ze nic mu nie jest (poki co nadstawia sie do glaskania, ale zonie bo popadlem w nielaske) i cos tam podjada.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw gru 13, 2018 20:17 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

Dobrze, że z twoim zdrowiem ok! Żonie przejdzie i Ci wybaczy jak zobaczy, że kotecek przebolał zniewagę. A Kropek miał okazję do wydarcia się, przecież to lubi.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw gru 13, 2018 20:24 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

mimo tragizmu sytuacji (przytaśnięcie) uśmiałam się. Ja mam tak z moją Notką - ciągle si przy mnie kręci, ale z każdej innej strony tylko nie z przodu - już kilka razy na nią delikatnie nadepnęlam/.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro gru 19, 2018 12:36 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

Ja wiem, że ludzie tutaj mają teraz poważniejsze problemy. Ale chcę odnotować, że wczoraj Mopik pobił swój rekord, sikając w ciągu doby sześć razy(*), za każdym razem poza kuwetą, z czego 4x pod moim biurkiem, a poza tym nasrał PRZY kuwecie (częściowo).

(*) chyba, że Kropek dorzucił coś od siebie, czego wykluczyć nie mogę.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 19, 2018 14:49 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

omatkoboska...

I teraz wyobraź sobie, że trafia na przeciętną rodzinę, co kot to kot i ma znać swoje miejsce. Momentalnie wylatuje na ulicę. Ba, już dawni by wyleciał :( I niejeden tak wyleciał.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Śro gru 19, 2018 17:36 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

Aneks: siodmy z rzedu pozakuwetowy, popoludniowy. W mym "ukochanym" miejscu, czyli takim ktorego "dekontaminacja" trwa z 10 minut, bo trzeba spod nieprzesuwalnych mebli kuchennych odsaczyc szczochy etc. No coz, mogl to zrobic rano, dopiero bylby cyrk.

PS. Po siku nr 6x, to juz bylem tak wk..., ze ze zlosci tak przywalilem piescia w biurko, ze do dzisiaj mnie boli, a kot na wszelki wypadek sie schowal pod lozkliem, bo poza owym walnieciem to mialem tez dlugio i glosny monolog na jego temat i w jego strone.

Ale przeciez drania nie wywale. Nogi bym mu czasem z d... powyrywal, ale nie wywale.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 19, 2018 22:10 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

On tak często sika? Może to jednak jakiś objaw stresu?

Rozumiem cię, Brzydak czasem robił do kuwety, ale mając biegunkę zazwyczaj do kuwety nie zdążał :(
Pierwszą rzeczą którą robiłam było sprzątanie w karuzeli. A potem jeszcze parę razy w ciągu dnia. I nasikac mu się zdarzyło. Tylko przez trzy tygodnie.
A ty masz to od lat :(
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Czw gru 20, 2018 17:33 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

Zwykle sika ze 3-4x dziennie.

A propos - dzis w koncu pierwszy sik kuwetowy chyba od 3 dni.

A wczoraj taka sytuacja - slyszę jak Kicia miauczy. Żalosnie, raz za razem. Patrze - siedzi przy drzwiach, bokiem do nas, jakas taka napieta jakby chciala zrobic kupe i nie mogla (ale nie w tej pozie, bo siedziala normalnie). Uszy postawiona, paczy i miauczy.

Ide, a z kata miedzy szafka i drzwiami wyskakuje Mopik. I ucieka. I Kicia tez sobie idzie. Wyszlo na to, ze on sie tam wcisnal, nie wiem jak bo miejsca malutko, a Kicia siedziala na wprost niego i miauczala. Jej mowa ciala nie wykazywala jakiejs agresji (postawione uszy) moza poza pewnym napieciem w sylwetce.

I ciagle nie wiem, czy ona tak zagania Mopika, czy tez Mopik jej unika, a ona tym miauczeniem sygnalizowala chec jakiegos kontaktu, czy co?

Generalnie Kicia nie jest jakis dominatorem, nie widzialem zeby okazywala agresje, z Kropkiem maja dobre uklady, nawet ja do zapasow zacheca (co jej nie bardzo sie podoba), czasem sie ganiaja zabawowo. A z Mopikiem i na jakies cyrki odchodza.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 24, 2018 20:52 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

No to Wesołych Świąt!

Obrazek

Obrazek

Z uwagi na gości Mopik i Kicia nieobecni usprawiedliwieni. A Kropek zachwycony - tylu ludzi więcej by go podziwiać!

PS. Ale siedmiolatka sprawila, ze w koncu schowal sie w kartonie. Mala niemal udowodnila prawdziwosc powiedzenia "zaglaskac Kropka na smierc".
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 26, 2018 12:08 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia

Kropek zainteresowany, Mopik nie bardzo, Kicia odmówiła udziału w sesji choinkowej,


Obrazek

Obrazek
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 26, 2018 18:24 Re: Ich troje: Mopik, Kropek & Kicia [Fotki świąteczne]

Przepiękne kotki :201461

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Carmen201, MB&Ofelia, Silverblue i 118 gości