SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw gru 06, 2018 13:25 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kociarkowaaaa: no i tego się trzymam :lol: Ponadto, analizowałam skład wersji tej samej karmy kitten i dorosłej i nie widziałam znaczących różnic, ale...

... Problem mam trochę z dawkowaniem mokrej, mój koto zeżre wszystko co mu nałożysz, więc muszę się nagimnastykować trochę. Feringa np. opisane ma: dorosłe koty (3 - 4 kg) potrzebują dziennie ok. 200 - 250 g karmy, jak tu być mądrym i nie skrzywdzić kotełka? :kotek:

Pytanko z innej beczki, taki 7 miesięczny koteczek jedząc sobie 3 posiłki dziennie to jaką porcję gramową wołowinki powinien dostać? Mam wrażenie, że on się nigdy mięsem surowym nie najada...

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Czw gru 06, 2018 13:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

to może spróbuj z Easy Barfem? :D dosypywanym do mięska https://allegro.pl/easy-b-a-r-f-basic-5 ... ca3a6ab290
no koty rosnące powinny jeść tyle ile chcą :P dopiero jak mają rok to wtedy się dawkuje karmę żeby się nie roztyły :P
wiesz Feringa najlepszą karmą niestety nie jest. ja to zawsze Catz Finedooda będę polecać :D
u mnie sprawdza się rewelacyjnie :)
polecam bloga mojej znajomej :) pisała do producentów i pytała dokładnie o cały skład :D
https://kicikot.com/pl/lista-karm-dla-k ... arto-znac/
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 06, 2018 13:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kociarkowaaaa ostro przesadzasz pisząc, że Feringa nie jest dobrą karmą...
ser_Kociątko
 

Post » Czw gru 06, 2018 13:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ser_Kociątko pisze:Kociarkowaaaa ostro przesadzasz pisząc, że Feringa nie jest dobrą karmą...

nie napisałam, że nie jest dobra ;)
napisałam, że nie jest NAJLEPSZA. a to jest różnica ;) dla mnie zajmuje powiedzmy 2 miejsce za Catz Finefoodem
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 07, 2018 21:35 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

cos nie mogę z tego wątku wyjść ;)
Powiedzcie, czy Wam catz finefood w puszkach tak strzela przy otwieraniu? jakby lekko buzowało? 5 puszka, jaką otwieram i każda tak samo- w chwili odblokowania wieczka na kawałku tylko wrecz tą szczeliną karma wychodzi, a jak od razu całość się otworzy to jakby lekko strzela. Karma chyba świeża, w każdym razie terminy wazności do maja 2021, wiec zepsucia nie podejrzewam, ale zjawisko mi sie dziwne wydaje.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt gru 07, 2018 21:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

oni po prostu tak z miłości ją napełniają :D
jest jej po prostu za dużo, więc przy dociśnięciu i otwieraniu po prostu wystrzela czasami :D
wąchałam ją przez jakiś czas bo sama się bałam, że coś może być z nią nie tak, ale ona jest dobra, po prostu za dużo jej nakładają :P
moje koty ani razu mi nie pokazały, że karma jest zepsuta, więc o to nie ma co się martwić ;)
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 07, 2018 21:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Dzięki za rozwiewanie wszystkich moich wątpliwości :) Ja pomyślałam, że może przez mrozy- bo akurat wtedy szła, w transporcie zmarzła i po odtajeniu się psuje. Dobrze, że nie :D
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt gru 07, 2018 22:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

puszka która jest zepsuta po otwarciu ma od razu nieprzyjemny zapach, jak kiedyś trafisz na taką źle przechowywaną to wtedy zobaczysz :P
bo skoro zapach jest normalny, to puszka jest dobra :) no i koty przecież nie zjedzą zepsutego :D
u mnie z trójki kotów kotka jest najbardziej wybredna, mięso jak leży jeden dzień w lodówce to dla niej już potrafi być nie świeże :D
może też masz u siebie kociego testera świeżości :D
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 09, 2018 8:18 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

FERINGA
Dziewczyny na grupie o kotach na fb pisały, że ostatnio w Ferindze jest bardzo dużo ostrych kości i chrzęści, żył albo, że puszki po otwarciu śmierdzą!
Kupiłam kiedyś mix z Feringi i prawie wszystkie smaki były OK. Koty jadły, żadnych kości... Królik i indyk, rokitnik i kocimiętka - otworzyłam puszkę, śmierdziało, ale myślę, może to ta kocimiętka. Podałam kotom, nie zjadły, wyrzuciłam dla ptaków, druga puszka to samo, pozbyłam się tej karmy.

Zamierzałam jeszcze kupić tę karmę (oprócz smaku królika) ale teraz już chyba nie kupię.
Czy to na pewno dobra i polecana karma...?

Anika112

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Śro wrz 26, 2018 9:44

Post » Nie gru 09, 2018 8:28 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Ja regularnie kupuję dla moich, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby puszka śmierdziała albo żeby było w niej pełno ostrych kości...


Tak, to na pewno dobra karma, może jakaś partia felerna wyszła?
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 09, 2018 12:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

ja też kupowałam trochę Feringi i było wszystko ok. ale jak dla mnie to konsystencja karmy jest po prostu za sucha. a moje koty przestały ją jeść.
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 09, 2018 14:47 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Mnie nigdy Feringa nie zawiodła.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 09, 2018 16:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Kupiłam Feringę i jak na razie w zgrzewce z fioletową etykietą (Jagnięcina z królikiem) dwie puszki do wywalenia. Jestem w trakcie reklamacji.
Karma po otwarciu wręcz wykipiała z puszki w dużo większych ilościach niż powinna i puszczała bąble kilka minut po otwarciu. Pachniała też nieładnie.

Feringę sobie cenię, ma dobry skład, to dobra karma. Mam nadzieję, że trafiłam na kiepską partię i następne będą w porządku...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie gru 09, 2018 16:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Stomachari, to wina producenta, czy sklepu, który karmę sprzedaje?

Dawno nie kupowałam Feringi i jednak z kupowaniem ponownie się wstrzymam. Przekonałyście mnie, żeby uważać.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 09, 2018 16:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA część 7

Reklamuję w sklepie (czyli w zooplusie) bo obowiązuje ich rękojmia. Ale czyja to wina to nie umiem powiedzieć.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, Wojtek i 206 gości