Zmiana zachowania u kota po 2 miesiącach od adopcji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 03, 2018 10:56 Zmiana zachowania u kota po 2 miesiącach od adopcji

Hej,
Dwa miesiące temu wzięliśmy ze schroniska małą , 3 miesięczną kotkę. Na początku była pieszczochem i ogromnym mruczkiem. Niestety po dwóch miesiącach jej zachowanie zmieniło się i szczerze mówiąc nie wiem jak je interpretować. Kotka dużo rzadziej mruczy, chłopakowi jeszcze daje się pogłaskać, ode mnie ucieka po sekundzie. Mogą ja jedynie pogłaskać gdy jest śpiąca albo po przyjściu z pracy, ale tylko chwilkę. Wcześniej przytulasom i mruczeniu nie było konca. Z drugiej strony kotka wszędzie za nami chodzi, jak tylko idę do innego pokoju ona idzie za mną. Z zabawą nie ma problemu, zawsze jest chętna. Nie wiem dlaczego kotka zmieniła do mnie nastawienie, nigdy jej nie uderzyłam, czy krzyknęłam aby mogła mieć do mnie uraz. Proszę pomóżcie, może byliście w podobnej sytuacji? Bardzo tęsknię za mizianiem i jej mruczeniem. Tak myślałam, że może zacznę ja zachęcać do przyjścia do mnie przysmakami, na początku bez glaskania, tak aby chętnie siadala blisko?

LDP

 
Posty: 2
Od: Pon gru 03, 2018 10:35

Post » Pon gru 03, 2018 16:18 Re: Zmiana zachowania u kota po 2 miesiącach od adopcji

Masz kocia mloda nastolatke? Ktora jak to nastolatka ma fochy? Koty zmieniaja sie w czasie rozwoju. Inne sa bedac kocietami, inne podrostkami, a inne kiedy sa juz dorosle. Maluch przytulak nie musi byc przytulakiem w doroslosci. Moze byc tak, ze hormony juz w niej buzuja (jest wykastrowana?) i to dodatkowo ja "oglupia".
Pewnie, ze sie przymilaj :) Trzymam kciuki, zeby sie jej odwidzialo i znow sie przytulala, bo to mile jest :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro gru 05, 2018 18:49 Re: Zmiana zachowania u kota po 2 miesiącach od adopcji

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Kotka jeszcze nie jest wykastrowana, w schronisku pani doktor poradziła nam, aby zgłosić się na kastrację po pierwszej rujce. Mam nadzieje, że są to tylko przejściowe humory i uroki dorastania ;) Oj tak tulenie takiej puchatej i mruczącej kulki to coś wspaniałego :)

LDP

 
Posty: 2
Od: Pon gru 03, 2018 10:35

Post » Czw gru 06, 2018 2:32 Re: Zmiana zachowania u kota po 2 miesiącach od adopcji

Nie powinno się czekać do pierwszej rujki. :roll:
Kolejny wet, który opowiada takie farmazony...... Kastrujcie kotkę już teraz, bo ewidentnie wam dojrzewa i hormony robią jej sieczkę z mózgu.
Jeśli będziecie czekać, kotka zacznie rujkować, może wpaść w ruję permamentną, którą trudno przerwać, przez co przestanie jeść, rosnąć i zacznie wyglądać jak chuda szmatka do podłogi. Do tego dojdzie sikanie po ścianach, meblach, kanapach. A tego często nie da się przez długie miesiące zatrzymać. Gdy kotka już w pierwszej rui zacznie znaczyć teren, to po kastracji możecie sporo poczekać nim jej to minie. O ile minie. ;)

Pomijam już temat zagrożenia ropomaciczem i wzrastającego z każdą kolejną rują ryzyka zachorowania na raka sutka. 8)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw gru 06, 2018 10:13 Re: Zmiana zachowania u kota po 2 miesiącach od adopcji

Wedlug badan kastracja przed pierwsza rujka zdecydowanie obniza niebezpieczenstwo raka sutka, wiec nie ma na co czekac. Tyle ze wet musi chciec. NIe wiem, gdzie mieszkacie i jakie macie mozliwosci.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: włóczka i 167 gości