PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 28, 2018 15:51 PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Witam serdecznie

Mam mętlik w głowie, nerwy w strzępach więc wybaczcie mi że napiszę krótko - u naszego 7 miesięcznego kocurka lekarze podejrzewają FIP. Ma żółtaczkę, płyn w brzuszku, nie je i nie robi kupy od 3 dni (ale jego pogorszony apetyt utrzymuje się łącznie od ok.10 dni). Wynik płynu z brzuszka będzie dopiero za 7 dni a kotek cierpi, marnieje w oczach. Nasi obecni weterynarze nie są zainteresowani rozpatrzeniem innej możliwości - choćby hemobartonelozy - o której właśnie poczytałam tu na forum, a dodam że w kuwecie znalazłam parę dni temu glizdę w kale, więc może i są inne robaki... Nie udało nam się go odrobaczyć, a teraz wet to odradza z uwagi na podniesiony poziom bilirubiny.

Czy znacie weterynarza z Wrocławia lub okolic, który mimo że poprzednicy postawili diagnozę o FIP, to chce walczyć o kota, może nawet udało mu się obalić pierwszą diagnozę o FIP?

Proszę, pomóżcie, bo jesteśmy w sytuacji, gdzie już postawiono na kociaku kreskę, a ja im dłużej wertuje forum, tym wyraźniej widzę, że wiele przypadków FIP było błędne i kota można było uratować.

Kociczka33

Avatar użytkownika
 
Posty: 58
Od: Śro paź 12, 2016 1:12

Post » Śro lis 28, 2018 16:04 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Na razie to podrzucam, może już nie być aktualne, ale to da się sprawdzić w necie
viewtopic.php?t=86714
I niech się wrocławianie odezwą.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro lis 28, 2018 16:41 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Bardzo Ci dziekuję za pomoc. Niektórych z tych lekarzy znam i nie mam im nic do zarzucenia, jednak nie chodziłam do nich tak długo, by móc powiedzieć coś więcej.

Kotek jest w naprawdę złej formie i boję się, że każdy dzień jest na wagę złota i nie chciałabym chodzić "od lekarza do lekarza", zwłaszcza że jak czytam, weci zbyt łatwo orzekają FIP (przy pobieraniu próbki usłyszałam, że to w zasadzie dla potwierdzenia, bo już po kolorze i gęstości widać że to FIP...)

Pomyślałam, że może na forum jest ktoś, kto też przeżył diagnozę FIP a potem przy innych badaniach się okazało, że to jednak nie FIP a objawy były podobne.

Kociczka33

Avatar użytkownika
 
Posty: 58
Od: Śro paź 12, 2016 1:12

Post » Śro lis 28, 2018 17:00 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Dr Marek Włodarczyk z Kumaka zajmuje się badaniem anemii zakaźnej u kotów, wiem, że stawia alternatywne diagnozy przy podejrzeniu FIP (obowiązuje do nich rejestracja godzinowa).
Jeśli zaś chodzi o rzetelnego diagnostę od znajomej słyszałam dużo dobrego o pani doktor Janinie Łukaszewskiej, ale szczerze mówiąc nie wiem czy gdzieś obecnie przyjmuje, chyba prowadzi własną praktykę (sprawa dotyczyła trochę innej choroby, więc tu ogólnie o diagnoście rzetelnym).

O obu lekarzach słyszałam, na całe szczęście nie potrzebowałam dotychczas ich wsparcia i oby tak zostało. Kciuki za Was, walczcie!
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Śro lis 28, 2018 17:18 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Dziękuję
Trafiłam na post właśnie o dr Włodarczyku i kocie z podejrzeniem FIP, niestety wątek kończy się śmiercią kota i nie było wyjaśnione czy lekarz postawił trafną diagnozę czy nie

Kociczka33

Avatar użytkownika
 
Posty: 58
Od: Śro paź 12, 2016 1:12

Post » Śro lis 28, 2018 18:10 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

To przytoczę także z forum:
PcimOlki pisze:Wrocław
Dorzucę swoją, bardzo subiektywną, opinię o wetach, których miałem okazję obserwować przy pracy. Pozytywną opinię.
(...)
dr nauk wet. Marek Włodarczyk - doskonały specjalista ciężkich chorób zakaźnych, szczególnie polecam konsultować z nim przypadki zdiagnozowane jako FIP, FIA (Hemobartonella), wykonuje próby krzyżowe przed przetaczaniem krwi, facet naprawdę nie popada w rutynę.


Tak jak pisałam, dobre rzeczy słyszałam o Włodarczyku, sam doktor pisze o sobie, że specjalnie interesuje się chorobami ciężkimi, w tym m.in. FIPem właśnie: http://dobryweterynarz.com/node/80 . Gdybym ja miała szukać pomocy dla FIPowca pewnie poszłabym do niego. Może ktoś inny z forum miał doświadczenia w leczeniu.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Śro lis 28, 2018 18:25 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Już dzwoniłam, czekam na kontakt i spróbujemy umówić się na rano. Dziękuję!!!

Kociczka33

Avatar użytkownika
 
Posty: 58
Od: Śro paź 12, 2016 1:12

Post » Śro lis 28, 2018 18:38 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Mocno trzymam za młodego kciuki, dawajcie znać jak się sprawa potoczy :201461
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Śro lis 28, 2018 19:35 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

:ok:
kciuki mocne.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lis 28, 2018 19:37 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Trzymam kciuki! I daj znać po wizycie.
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Czw lis 29, 2018 11:55 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

jestem z Wrocka, ale nie mam kompletnie doświadczenia w tej materii :(
daj znać co i jak
kciuki za kocurka :201461

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39

Post » Czw lis 29, 2018 18:42 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Bardzo Wam dziękuję za kciuki i pomoc. Byliśmy u dr. Włodarczyka, okazało się że już raz byliśmy kiedyś u niego z innym kotem (wtedy się nie popisał), a dziś jedynie co to pobraliśmy krew do dalszych badań.
Potem pojechaliśmy do innego weterynarza, gdzie maluch dostał kroplówkę i będą następne. Staramy się, walczymy.

Kociczka33

Avatar użytkownika
 
Posty: 58
Od: Śro paź 12, 2016 1:12

Post » Pt lis 30, 2018 12:23 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

nieustające kciuki!

gizmo22

 
Posty: 171
Od: Wto lis 29, 2016 8:39

Post » Pt lis 30, 2018 15:03 Re: paskudny fip

Witam, jestem nowa na forum i nie wiem czy dobrze się podpięłam. W naszym przypadku na fip zmarł nasz kotek 4 miesięczny. Odszedł w nocy z 3 na 4 listopada. Dopiero świeża rana. W naszym przypadku weterynarki nie chciały słuchać moich sugestii, że może to fip, bo na to nic nie wskazywało,tylko gorączka nie do zbicia i powiększone jąderka oraz z tygodnia wcześniej wyniki krwi z dużą leukocytozą. Pobrały krew, zrobiły usg i stwierdziły zapalenie dróg żółciowych. Zabrały malucha do szpitalika, podawały kroplówkę i ogromne ilości metronidazolu dożylnie. Wieczorem miał już powiększony brzuszek. Drugiego dnia to samo, przy czym okazało się, że ma obniżone bardzo białe ciałka w krwi i już wieczorem pojawił się wysięk do brzuszka. To był 30 październik. Poszło bardzo szybko. Przestał jeść, tylko pił, potem już nie siusiał i był słaby.
Dlatego nie wiem, czy dobrze myślę, ale wydaje mi się, że jeśli kotek pije i je to nie powinno się podawać dożylnie jakichkolwiek leków, a tym bardziej metronidazolu, ponieważ naczynia już są bardzo słabe i nie powinno się obciążać.
Wyrzucam sobie, że mogłam go zabrać, nie pozwolić na grzebanie w nim i narażanie na stres, tym bardziej, że lekarki powinny podać steryd, a nie antybiotyk. Były zbyt pewne siebie, bo co głupia baba będzie im mówiła co mają robić. Myślę, że wtedy mój malutki żyłby jeszcze z suchą postacią fip.
U nas problemy zaczęły się z lambliami, gdzie też leczono moje koty metronidazolem. Przy tym dostawały tylko fortiflorę. Teraz już wiem, że znów moja wina bo zaufałam lekarkom, a powinnam sama sprawdzić jaki probiotyk najlepszy i do tego uderzać w maluchy betaglukanem. Mam jeszcze 6 kotów w domu, w tym 3 maluchy 4 miesięczne, każdy przygarnięty. Miały jakieś tam biegunki, bo robale, ale wszystkim się pogorszyło po metronidazolu. Teraz mam dobry probiotyk i immunactiv. Mam nadzieję, że ochronię je przed losem braciszka.
Teraz już bym nie pozwoliła na dożylne podawanie leków. Nie wiem co o tym sądzicie?

Magda1973

 
Posty: 10
Od: Wto lis 20, 2018 10:27

Post » Pt lis 30, 2018 22:32 Re: PILNE - Wrocław - FIP - dobry weterynarz?

Mam wrażenie, że i lekarze, i weci, szafują tym metronidazolem bez oglądania się na skutki uboczne.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 151 gości