Ślepinek ze zniekształconymi małżowinami usznymi w DS.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 26, 2018 20:05 Ślepinek ze zniekształconymi małżowinami usznymi w DS.

Trafił do mnie kot który ma bardzo zmienione uszy.
To kot około 5 letni, widzi tylko na jedno oczko, chudzieńki i bardzo biedny ale straszny miziak.
Co może być z tymi uszami?
Uraz, ale w obu?
Powikłania nietypowe naczyń?
Rak płaskonabłonkowy?
Zapalenie posłoneczne lub stan przednowotworowy wywołany promieniami UW?
Choroba autoimmunologiczna?
Odmrożenia?
Po starych krwiakach?
Od świerzba, grzybicy?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Sob paź 12, 2019 19:19 przez Anna61, łącznie edytowano 4 razy
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto lis 27, 2018 0:05 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

U mnie takie uszy były po krwiakach
Mogło być coś w uszach kot drapał potrząsał łebkiem lapka walił po uchu i powstały krwiaki
Ostatnio edytowano Wto lis 27, 2018 1:44 przez anka1515, łącznie edytowano 2 razy

anka1515

 
Posty: 4065
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto lis 27, 2018 0:28 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

Stawiam na świerzb, mój kociak miał jakby przycięte ucho po nim.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto lis 27, 2018 1:04 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

Jaki biedaczek :201461 <3 Cale szczescie, ze trafil do Ciebie <3
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto lis 27, 2018 7:17 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

mziel52 pisze:Stawiam na świerzb, mój kociak miał jakby przycięte ucho po nim.


Możliwe ale wczoraj gdy byłam w lecznicy to lekarz pod mikroskopem nic nie znalazł choć uszy brudne.
Musiał chyba wcześniej (w poprzednim miejscu) coś dostać na to.

anka1515 pisze:U mnie takie uszy były po krwiakach
Mogło być coś w uszach kot drapał potrząsał łebkiem lapka walił po uchu i powstały krwiaki

Tak nam właśnie wczoraj wet powiedział, że może być od krwiaków od drapania.

Cindy pisze:Jaki biedaczek :201461 <3 Cale szczescie, ze trafil do Ciebie <3

W poprzednim miejscu każdy przychodził oglądał i brał maluszki. Starszy i z takimi zmianami kot nie ma z nimi szans na adopcję choć ten kot bardzo lgnie do człowieka. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto lis 27, 2018 7:39 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

Może to też być jakieś zaburzenie dotyczące budowy chrząstki.
Kocurek normalnie chodzi? Jego ogon wygląda normalnie?
To drugie oko jest zdrowe? Dziwnie odbija światło i ma nieco wysuniętą migotkę.

Mogło też dojść do przemrożenia kiedyś uszu albo podziałanie na nie jakąś substancją uszkadzającą - np. ktoś mu uszy wyczyścił rozpuszczalnikiem bo się farbą ubrudziły.

Najgorsza ewentualność to właśnie choroby chrząstki, bo to zwykle jest ogólnoustrojowe.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto lis 27, 2018 16:49 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

Dziękuję za podpowiedzi. :201461

Blue pisze:Może to też być jakieś zaburzenie dotyczące budowy chrząstki.
Kocurek normalnie chodzi? Jego ogon wygląda normalnie?
To drugie oko jest zdrowe? Dziwnie odbija światło i ma nieco wysuniętą migotkę.


Mogło też dojść do przemrożenia kiedyś uszu albo podziałanie na nie jakąś substancją uszkadzającą - np. ktoś mu uszy wyczyścił rozpuszczalnikiem bo się farbą ubrudziły.

Najgorsza ewentualność to właśnie choroby chrząstki, bo to zwykle jest ogólnoustrojowe.


Kotek normalnie chodzi i ogonkiem rusza ale poobserwuję jeszcze czy go podnosi normalnie czy tylko trochę.
Jest w pokoiku u męża razem z kotkiem po wypadku z gwoździowaną nóżką (ten musi być w klatce niestety) a ja z pozostałymi kotami gdzie przebywam większość czasu, tą mniejszą część spędzam z tymi dwoma na mizianiu bo i ten w klatce polubił mizianki.
Chodzi o to, że poobserwuję jego ogonek i napiszę dokładnie.
Z tego co wiem na teraz to chodzi i zeskakuje z łóżka normalnie.

To kolega niedoli.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Sob paź 12, 2019 19:46 przez Anna61, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto lis 27, 2018 19:07 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

Jakie biedy. Wiem łatwo mi mówić ale cieszę się, że zaopiekowane i bezpieczne u Ciebie. U mnie pod pracą zginęły 2 kotki, które karmię od 12 lat. Nie ma ich w żadnym miejscu gdzie zwykle bywały. Przykro mi bo były zdrowe, zadbane i nie wiadomo co się z nimi stało. Pisz o tych biedakach, mam nadzieję, że będzie z nimi ok :strach:

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto lis 27, 2018 19:16 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

Blue pisze:Kocurek normalnie chodzi? Jego ogon wygląda normalnie?
To drugie oko jest zdrowe? Dziwnie odbija światło i ma nieco wysuniętą migotkę.


Blue, ogonek zachowuje się normalnie, czyli jak wchodzę to kotek wstaje i ogonek do góry z radości. :ok: :ok:
Co do tego drugiego oczka to wydaje się normalne, ale jak za tydzień pojadę do lecznicy to zapytam.

aga66 pisze:Jakie biedy. Wiem łatwo mi mówić ale cieszę się, że zaopiekowane i bezpieczne u Ciebie. U mnie pod pracą zginęły 2 kotki, które karmię od 12 lat. Nie ma ich w żadnym miejscu gdzie zwykle bywały. Przykro mi bo były zdrowe, zadbane i nie wiadomo co się z nimi stało. Pisz o tych biedakach, mam nadzieję, że będzie z nimi ok :strach:

Agnieszka, gdybym nie wzięła to Wojtyszki. :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Śro lis 28, 2018 12:43 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

Kot mojej znajomej z Zakopanego też ma takie uszy zniekształcone. Odnajdę fotkę i wrzucę.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro lis 28, 2018 17:32 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

Obrazek

Pumcia miała podobnie zniekształcone uszka - nieleczony świerzb i związane z nim drapanie i rozdrapywanie.

Ona miała nawet uszy pozarastane w środku i nie była w stanie sama ich czyścić.

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 28, 2018 20:36 Re: Zniekształcone małżowiny uszne kota. Jakieś wskazówki? :

To jednak na 99% od świerzba i krwiakach przez drapanie.
Czyli lekarz miał rację i mi samej ulżyło, bo kotek może już szukać domku, bo jest naprawdę miłym i fajnym kocurkiem jak ktoś na niego spojrzy sercem i po latach tułaczki bez domu, cierpiącego, głodnego, wynagrodzi mu całą tą jego niedolę.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 05, 2019 12:16 Re: Ślepinek ze zniekształconymi małżowinami usznymi szuka

kotek szuka domku :)

Obrazek
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 05, 2019 15:50 Re: Ślepinek ze zniekształconymi małżowinami usznymi szuka

Przemiana Piracika niesamowita!

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Śro maja 08, 2019 12:12 Re: Ślepinek ze zniekształconymi małżowinami usznymi szuka

aga66 pisze:Przemiana Piracika niesamowita!

Przemiana wielka bo swoją wagę podwoił. :wink:
On jest taki strasznie kochany, tak bardzo lgnie do mnie i nie lubi być bez człowieka.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 191 gości