Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 07, 2018 17:42 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

To nie jest tanio. Płyty styropianowe, no i potrzebna jeszcze folia do obłożenia, tasma, daszek. To są dalsze koszty. Ale super, że robisz. Gratulacje.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lis 27, 2018 14:36 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Słuchajcie, chciałabym się upewnić czy takie pudło się nada? Planuję zrobić z dwóch jeden domek na 2 koty- mamy spore stado do zasiedlenia . https://www.olx.pl/oferta/termos-pojemn ... xqqP4.html
Obrazek[b]

becia_73

 
Posty: 6077
Od: Sob lis 28, 2009 8:31
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto lis 27, 2018 15:46 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Bez wymiarów trudno Ci odpowiedziec.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lis 27, 2018 16:14 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:Bez wymiarów trudno Ci odpowiedziec.

Wymiary 80x40x20 cm.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto lis 27, 2018 16:24 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Jeśli chodzi o powierzchnie to na dwa koty spokojnie wystarczy. Nie łącz dwóch pudeł bo to nie daje gwarancji szczelności. Tutaj problematyczna jest wysokość pudelka, bo będą mogły tylko w nim leżeć. 20 cm to nisko a przecież jeszcze jakieś posłanie konieczne.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lis 27, 2018 16:24 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Jeśli chodzi o powierzchnie to na dwa koty spokojnie wystarczy. Nie łącz dwóch pudeł bo to nie daje gwarancji szczelności. Tutaj problematyczna jest wysokość pudelka, bo będą mogły tylko w nim leżeć. 20 cm to nisko a przecież jeszcze jakieś posłanie konieczne.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto lis 27, 2018 17:15 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Jedno w ogóle nie wchodzi w grę, brałyśmy pod uwagę tylko łączenie właśnie, a zastanawiałyśmy się czy ścianki nie za cienkie. Potrzebujemy kocie miasto na 23 koty. /Asia

Fundacja KOT

 
Posty: 1165
Od: Sob cze 28, 2008 13:41
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto lis 27, 2018 23:55 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Skoro kupujecie to czemu nie w polecanym przeze mnie Styromaxie. Poproście o pełną oferte na pudła. Jest szeroki wybór.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lis 28, 2018 0:04 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Np typ 540. wystarczajacqo grube. Wejdzie 5 kotów. W pierwszym poście tego wątku są namiary na producenta. Ceny się zmieniły, trzeba poprosic o aktualne. Ale nie rozumiem co z tym łączeniem pudel. W jakim celu?
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lis 28, 2018 0:17 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Jeśli chodzi o kocie miasto to najlepsza jest altana ogrodowa. Mam taką dla kotów w ogrodzie (w pracy). W środku koty mają półki , legowiska i pudła styropianowe piętrowo. Mialam na taką wille sponsora. Może i Wam się uda. Poza sezonem ogrodowym można taką małą altanke kupić za ponad tys.zl w marketach budowlanych.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lis 28, 2018 7:53 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Prakseda pisze:Jeśli chodzi o powierzchnie to na dwa koty spokojnie wystarczy. Nie łącz dwóch pudeł bo to nie daje gwarancji szczelności. Tutaj problematyczna jest wysokość pudelka, bo będą mogły tylko w nim leżeć. 20 cm to nisko a przecież jeszcze jakieś posłanie konieczne.


Od kilku lat buduję budki z arkuszy styropianu i też za każdym razem muszę doszczelnić miejsca styku ścian-więc taka potencjalna nieszczelność w przypadku połączenia dwóch idealnie odlanych fabrycznie pudeł to w zasadzie nie jest żaden problem.
Łączenie ma na celu zapewnienie kotom swobody ruchu i w miarę komfortowe warunki dla dwóch kotów. Zwykle nie kupujemy pudeł, gdyż budowanie z arkuszy daj mi swobodę i mogę dopasować wymiar do "zamówienia" ; do lokalizacji , wielkości kota itd -ale tu czas gra rolę ,a poza tym cena tych pudeł jest dobra i przy takiej ilości jeszcze nas stać na zakup.
Moje pytanie bardziej dotyczy Waszych doświadczeń z grubością ścianki, bo mam przeświadczenie ,że takie pojemniki są wyprodukowane ze styropianu o dużo lepszej strukturze, tj. twardy, zwarty i tym samym bardziej izoluje pomimo,że ścianki są cieńsze. No i wiadomo, dwa koty inaczej nagrzeją niż jeden.
Co do budowania altan itd, to jest to poza naszym zasięgiem -możemy jedynie(albo aż- zważywszy,że teraz mieszkają w polu na wsi) -zapewnić im kilka bud .
Obrazek[b]

becia_73

 
Posty: 6077
Od: Sob lis 28, 2009 8:31
Lokalizacja: Toruń

Post » Śro lis 28, 2018 9:17 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

becia_73 pisze:Słuchajcie, chciałabym się upewnić czy takie pudło się nada? Planuję zrobić z dwóch jeden domek na 2 koty- mamy spore stado do zasiedlenia . https://www.olx.pl/oferta/termos-pojemn ... xqqP4.html


Skoro to jest "termos" to chyba byłyby dobre - w sensie położenia na jednym drugiego do góry nogami :) . Ten wystający rant trzeba by uciąć i połączyć dwa pudła. Może klej do styropianu? Zostałyby jeszcze do wykorzystania pokrywy, może na daszki lub przegrody wewnątrz :) I jeszcze taki pomysł - Ja na ofoliowanie budek kupuję folię na oczka wodne. W ogrodniczych pytam o końcówki - ścinki. W tym roku za 18,00 zł dostałam folię na dwie budki. Jedna budka dwukocia, druga mniejsza - jednokocia. Ta folia jest dość sztywna, ale gruba i na pewno wytrzymała.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro lis 28, 2018 9:35 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Jeszcze odnośnie laczenia pudel . Jeżeli chcecie łączyć w zwyż to tak, bo te pudełka da za niskie.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lis 28, 2018 9:36 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

becia_73 pisze:Słuchajcie, chciałabym się upewnić czy takie pudło się nada? Planuję zrobić z dwóch jeden domek na 2 koty- mamy spore stado do zasiedlenia . https://www.olx.pl/oferta/termos-pojemn ... xqqP4.html

Moim zdaniem się nadają. Scinasz wystajacy rant z dwóch pudełek, nakladasz pianke montazową i dociskasz drugim pudełkiem. Łaczyłam tak pudełka z hurtowni farmaceutycznej i pianka trzyma latami.
Tylko widzę ze trzeba kupić wszystkie 20 sztuk. Te pudła nie sa idealne bo mają cienkie scianki. Za 100 zł wyjdzie 10 pudełek. To warto.
Ostatnio edytowano Śro lis 28, 2018 9:51 przez Ewa.KM, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro lis 28, 2018 9:43 Re: Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia

Ja wczoraj zamowiłam dwa takie pudełka https://allegro.pl/pudelko-styropianowe ... f4bbd61b40
Jak się sprawdza to dam znać. Niepokoi mnie ta wysokośc 21 plus 7 cm czyli to jest taki domek z nadstawką. Jak połaczę nadstawkę pianką to chyba bedzie ok. ten sam sprzedawca oferuje domki z wyciętym otworem, ale otwr robi bez sensu centralnie i za duzy https://allegro.pl/domek-dla-kota-styro ... 6e96321038
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], luty-1, skaz, taizu i 224 gości