Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 07, 2018 1:08 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Dziś mój kot ej to je ze zdwojonym apetytem, czy taki duży apetyt to dobrze?

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Śro lis 07, 2018 1:23 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Jak jest apetyt, to dobrze. Widocznie kotu smakuje.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Czw lis 08, 2018 11:48 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Mam pytanie do tych co mają wiedzę na temat wyników badań krwi. Mój kocurek miał dziś badanie kontrolne krwi po po 2 ostatnich infekcjach i enzymy wątroby wciąż podwyższone aspat 208, alt 120, wet mówi że w 90 procentach to nadczynnosc tarczycy T4 104, na razie nie chce go stresować USG wątroby, ma złapać jeszcze tylko jego Suski do zbadania i jak infekcji nie ma to zacznę lepiej cz wniesie tarczycy. Na tyle co ja się orientuje i wet mi mówił że te jego enzymy to nie aż tak straszne. Czy powinnam się poważnie martwić, czy jakaś dieta może pomóc z tą watroba aby obniżyć te enzymy, czy na razie nie panikować.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Czw lis 08, 2018 21:02 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Boże nie wiem jak on to czuję ale nie chce się wysikać do kuwety z tymi wetskimi kryształkami, kręci się po całym mieszkaniu, chce mu się lać , tylko wacha te kryształki i odchodzi a mnie to coraz bardziej stresuje i on to czuję, co robić, pewnie czekać cierpliwie aż się wyleje do kuwety.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Czw lis 08, 2018 21:11 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Chodzi ci o pobieranie moczu do badania do specjalnego żwirku? Jeżeli tak, to czy zawieziesz go dziś do laboratorium? Mocz nie powinien stać do jutra.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Czw lis 08, 2018 21:19 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Wet mi powiedział że mogę go przetrzymać w lodówce do jutra, i jest to specjalny silikonowy żwirek w postaci kryształków. Jak złapie wieczorem rano muszę go zawieść do weta, ale kot nie wce sikać w ten żwirek , rozczaruje kręci się i nic, i pewnie czuje że ja jestem już zastresowana, i próbuje wejść w najmniejsze zakamarki, ja się boje ze się wysoką gdzieś za kuweta i będzie smród no i nici z łapania soków, na razie usnął na łóżku.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Czw lis 08, 2018 21:35 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Nie powinno się tak długo przetrzymywać moczu.
Ja łapałam na ten żwirek mocz, raz się udało, drugi raz już nie. Myślę, że wiele kotów ma problem z tym żwirkiem. U nas udało się wycisnąć mocz u weta. Jeżeli masz czas jutro rano, to proponuję zamknąć kota z wodą i tym żwirkiem np. w łazience o 4-5 nad ranem. Jak się wysika, to rano zawieziesz, jak nie, to zabierz kota i spróbujcie pobrać mocz w gabinecie, po kilku godzinach powinien mieć pełny pęcherz i powinno pójść łatwo.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Czw lis 08, 2018 23:03 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

W końcu się wysikał ale go to kosztowało wiele stresu i mnie. Zobaczymy co wyjdzie z tego moczu, jak będziecie nie obiektywny to w następnym tygodniu umówię się z jego pierwszym wetem i on złapie, bo to jest zbyt stresujące dla mojego rudzielca.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Czw lis 08, 2018 23:07 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Wet mi mówił że 12 godzin może być w lodówce, ja też to czytałam na jakiejś angielskiej stronie, ale nie wiem jak sterylna była kuweta no i na róg ostatecznie musiałam mu nasypać jego żwirku bo by się nie wysikał tam, z jakiś powodów. Dałam tylko jedna garstkę jego żwirku w róg a pobierałam mocz z przeciwnej strony, jutro zobaczymy.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Czw lis 08, 2018 23:17 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Wylej ten mocz i nie marnuj pieniędzy na jego badanie.
Mocz musi być świeży i absolutnie nie wolno go trzymać w lodówce.
Zamiast stresować kota specjalną kuwetą z granulkami, zabierz kota do dobrego weta, który pobierze mocz przez punkcję i natychmiast wyśle do dobrego laboratorium.
To jedyna metoda, która ma sens. :ok:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lis 09, 2018 19:33 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Mocz zbadany, brak białka i czerwonych krwinek,czyli infekcja zarzegnana,powiedzieli że mocz rozcieńczony. Ale to ta nadczynność tarczycy tak powiedzieli. W poniedziałek idę do weta po leki na tarzyyce, a później dadza mi termin żeby go znowu przywiezc na badania kontrolne krew i mocz i mam nadzieję że wątroba wróci do normy. A wy co myślicie?

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Pt lis 09, 2018 19:45 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

jak to jest, że pytasz co my na to, a nastepnie przechodzisz w milczeniu obok wpisów, jakby ich nie było?
8O
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pt lis 09, 2018 19:51 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Marciniunio pisze:Mocz zbadany, brak białka i czerwonych krwinek,czyli infekcja zarzegnana,powiedzieli że mocz rozcieńczony. Ale to ta nadczynność tarczycy tak powiedzieli. W poniedziałek idę do weta po leki na tarzyyce, a później dadza mi termin żeby go znowu przywiezc na badania kontrolne krew i mocz i mam nadzieję że wątroba wróci do normy. A wy co myślicie?


to badanie, możesz sobie w trampki wsadzić, bedziesz wyższa

mocz nadaje się do wiarygodnego badania w ciągu 2 godzin od pobrania
osad moczu mikroskopowo mozna badać znacznie póxniej
ale tylko i wyłącznie osad
reszta, nadaje się do wylania w ściek
nie można na niej opierać diagnozy

napisane masz to juz kilka razy
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pt lis 09, 2018 20:10 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

A wy jesteście weterynarzami, ja się opierałam z tym badaniem na tym co mi wet powiedział, a zresztą sama też wyczytałam że można mocz trzymać do 12 godzin, ale myślę ,e w Polsce mogą być inne standardy. Zresztą nie szukali bakterii w moczu, a moczenie był sterylny, tylko krwinek czerwonych. Próbka nie była sterylna, bo było by niemożliwością dla mnie aby byla, mocz nie był badany w kierunku bakterii, bo we krwi białe krwinki w normie tak myślę, ja wetem nie jestem, ale ludzki mocz można przetrzymać w lodówce do 12 godzin i wynik będzie obiektywny 100 procentach. Za podpowiedzi dziękuję.

Marciniunio

 
Posty: 157
Od: Pon paź 29, 2018 17:01

Post » Pt lis 09, 2018 20:20 Re: Kot się mnie wystraszył co robić pomocy!

Marciniunio pisze:A wy jesteście weterynarzami, ja się opierałam z tym badaniem na tym co mi wet powiedział, a zresztą sama też wyczytałam że można mocz trzymać do 12 godzin, ale myślę ,e w Polsce mogą być inne standardy. Zresztą nie szukali bakterii w moczu, a moczenie był sterylny, tylko krwinek czerwonych. Próbka nie była sterylna, bo było by niemożliwością dla mnie aby byla, mocz nie był badany w kierunku bakterii, bo we krwi białe krwinki w normie tak myślę, ja wetem nie jestem, ale ludzki mocz można przetrzymać w lodówce do 12 godzin i wynik będzie obiektywny 100 procentach. Za podpowiedzi dziękuję.


:201422
to kiego ptaka nieweterynarzy pytasz?

i jeszcze jedno
nie mam bladego ani zadnego pojęcia gdzie wyczytałaś takie bzdury
i szczerze powiedziawszy, średnio mnie to obchodzi
interesuje mnie tak naprawdę zdrowie Twojego kota
tylko i wyłącznie
a z mojej wiedzy medycznej wynika jasno, że badanie moczu jest wiarygodne w przeciągu 2 godzin od pobrania
aha, ludzki mocz tak samo chyba, że za granicami Polski mieszka i bada się ufo
powyżej 2-3 godzin od pobrania nadaje się w ściek a nie do badania
i nie trzymamy go w lodówce
ale to juz inna bajka i nie na ten wąteczek
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz, wicherek i 228 gości