Przyśpieszony oddech, męczliwość, VSD u półrocznego Rysia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 09, 2018 8:39 Re: Przyśpieszony oddech, męczliwość, VSD u półrocznego Rysi

Blue :1luvu:
Zadzwonię dzisiaj do lecznicy, co oni na to. Wczoraj ledwo wyprosiłam wyniki na maila, takie mieli urwanie głowy.

Gdybym jeszcze mogła Cię prosić.... :oops:
Co Twoim zdaniem może oznaczać nieco obniżone białko we krwi 5,77 (N: 6-8 g/dl) ma natomiast białko w moczu 21 mg/dl ?
Kreatynina poniżej normy, czepiać się tego?
Fosfataza zasadowa w ciągu miesiąca wzrosła ze 176 na 232 U/L, przy normie do 107

Zadzwonię do dr endokrynolog, która leczyła pieska mojej koleżanki, ona ją polecała.
Umówię wizytę ale póki co bez Rysia, on bardzo ale to bardzo płacze podczas jazdy :(
On miewa te kupy brzydkie, to fakt, póki co zaczęłam dawać surową wołowinę, ale ona tylko zagęszcza, nie eliminuje problemu.

Pozostałe wyniki ok?

makrzy

Od: Sob sie 04, 2018 14:23

Post » Pt lis 09, 2018 10:12 Re: Przyśpieszony oddech, męczliwość, VSD u półrocznego Rysi

Fosfataza rośnie w wielu przypadkach - przy chorobach wątroby gdy występuje utrudniony odpływ żółci, przy chorobach kości, jelit, niektórych zaburzeniach endokrynologicznych. U młodych kotów jest też dodatkowo podwyższona często, w okresach intensywnego wzrostu kości.

Możliwe że kocurek traci białko z moczem z jakiegoś powodu, ale ponieważ on źle znosi jazdę do weta a mocz był pobierany w gabinecie to wynik nie jest do końca wiarygodny, bo u kotów w silnym stresie białko w moczu może się pojawić fizjologicznie.
Może to być też jakiś element całości - dlatego dobry diagnosta by się przydał. W tym wypadku nie podejrzewałabym choroby nerek jako takich - bo parametry nerkowe ok, usg też, wynik moczu poza tym ok. Mocz wyszedł lekko mętny - nie wiesz po jakim czasie od pobrania był zbadany?

Niska kreatynina nie jest niczym patologicznym, jednak może świadczyć o tym że kocurek ma bardzo mało tkanki mięśniowej, a większość jego "masy" to tkanka tłuszczowa. Co nie jest prawidłowe, szczególnie u młodzieńca.

Blue

Od: Pt lut 08, 2002 19:26

[poprzednia]