Filemon kreatynina rośnie mocznik spada

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lis 07, 2018 18:11 Filemon kreatynina rośnie mocznik spada

Bardzo Was proszę o pomoc w interpretacji wyników. Filemon ma 8 lat, pnn stwierdzone jakies cztery lata temu ale pomijając jeden epizod w 2016 wyniki miał stabline. 2 tygodnie temu zrobiliśmy mu badanie krwi - wyniki przyszły po kilku dniach zatrważające - kreatynina i mocznik podwyższone siedmiokrotnie. Od tego czasu codziennie dostawał kroplówki, dziś badanie powtórzyliśmy- mocznik spadł, teraz jest przekroczony 4 razy a kreatynina wzrosła do 8krotnego przekroczenia :( . Powiedzcie mi proszę co dalej robić, strasznie się martwię o kotka, który pomijając niechęć do jedzenia zachowuje się jakby był zdrowy- waga na razie też ok 3,9 kg.

oscine

 
Posty: 1
Od: Śro lis 07, 2018 18:03

Post » Czw lis 08, 2018 11:48 Re: Filemon kreatynina rośnie mocznik spada

Niestety nic nie napisałaś o pozostałych wynikach, jak i o leczeniu zaproponowanym przez weterynarza.
Skąd jesteś? Możliwe, że jest w Twojej okolicy jakiś specjalista nefrolog.
Ja zawsze odsyłam do dr Neski ze Specvetu w Warszawie, ewentualnie dr Majewska, z tej samej kliniki jeżeli potrzebna jest szybka konsultacja.
Na pewno pełne badania, jonogram, badanie moczu, najlepiej z posiewem, usg nerek, pomiar ciśnienia.
To są podstawowe rzeczy, bez których nie ruszy się do przodu.
Poza tym dieta nerkowa, jeżeli są kłopoty z apetytem to np spróbować podać Peritol, ale w dawce przeliczonej przez weta!
Do tego wyłapywacz fosforu, bo zapewne też jest wysoki np. Renagel
Jakie kroplówki dostaje i w jakich ilościach?
Za mało informacji...

Nescat

 
Posty: 79
Od: Śro maja 09, 2018 8:45
Lokalizacja: Łódź




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości