PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro paź 17, 2018 5:09 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

U nas "za czasów rybek" sporym zainteresowaniem cieszyły się 30 litrowe pojemniki do wody,która musiała się odstac. Ale wiadomo, że woda powinna być świeża. No i tak nie stały dłużej niż dzień,ale kotki miały dużą radość i piły jak głupie. Obecnie są na barfie z dodawana wodą, ale wiem że nie wszystkie koty na to idą. Siooo w kuwecie sporo, ale to akurat cieszy.

gusiek1

 
Posty: 1650
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 17, 2018 7:11 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

Fakt, też zauważyłam, że koty lubią podpijać sobie z naprawdę dużych pojemników z wodą
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro paź 17, 2018 7:36 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

ja mam wodę w takim małym akwarium, to znaczy w szklanym takim pojemniku na małe akwarium - akwarium jest wielkości prawie kota
kupiłam w zoologicznym
koty wody nie wychlapują, piją na stojąco
zmieniam codziennie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 17, 2018 8:52 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

myślałam o zakupie szklanego w miarę płaskiego i szerokiego wazonu... wczoraj podałam kolację "zupną" ... nawodniona mokra karmą i poszło.. :ok: kran w kuchni też słabiej działa niż zwykle.. trzeba "zaskakiwać" :mrgreen:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 17, 2018 13:55 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

Mój patent- płaska duża doniczka ceramiczna stojąca na drewnianej podstawce na kółkach na kwiaty. Kot pije nie musząc schylać się nisko-tafla wody na wysokości szyi...
w każdym pomieszczeniu jedna sztuka :)

Szeska

 
Posty: 88
Od: Pon lis 08, 2004 18:19

Post » Czw lis 22, 2018 7:52 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

Mój Marcel w żaden sposób nie dał się dopoić. W grę wchodziła tylko strzykawka lub jak później odkryłam saszetki Almo Nature z takim kocim rosołem. https://www.almonature.com/en_GB/food-f ... t/hfc-cat/
Jadł tylko to Almo Nature. Są inne rosoły ale nie chciał ich tknąć.

Marcel2003

Avatar użytkownika
 
Posty: 114
Od: Pon wrz 24, 2018 13:45

Post » Sob lut 02, 2019 8:36 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

Mega ciekawy wątek, wasze sposoby mnie rozbrajają ale jednocześnie inspirują :mrgreen:
Uświadomiłam sobie jakie my, opiekunowie, robimy podchody, żeby te nasze małe futra były zdrowe i sprawne.

U mnie jest tak, że gdy koto dostanie suche, to podskoczy po chwili do kranu zapić te suchary. Ale jak ma dzień z puszką i mięsem to woda dla niego nie istnieje, w związku z tym:
- ulubiona forma picia to plastikowy miernik z wodą (taki do odmierzanie ilości ml przy gotowaniu) stojący w zlewie - bo jak na blacie to pancio weźmie i go rozleje całego
- sosiki vitacrafta/miamora wpuszczone (około 3-5 cm) do miski z wodą
- świeża woda, i to nie że świeża rano nalana, nie nie nie, po dwóch godzinach szanowny duży człowieku ona staje się niezdatna do picia, jak podejde i zamerdam ogonkiem to znaczy: duży, wylej to świństwo i nalej świeżutkiej PS. duży się martwi i nalewa, a koto nie przejmuje się, że duży nalewa z dzbanka dafi, w którym stoi dokładnie ta sama woda z przed dwóch godzin i pije aż miło, bo świeżo nalana przecież :mrgreen:
- podlewam puszki i mięsko, zawsze - jadalne według koto

Wetka zasugerowała również postawić gdzieś miseczkę albo popielniczkę kryształową - podobno kociaki interesuje to grube szkło, w którym załamuje się światło. Jeszcze nie próbowałam, ale zamierzam podkraść babci z kredensu :twisted:

Dziewczyny, pytanie, takie z ciekawości, wiadomka - koto powinien pić 50 ml na kg masy ciała, okej, ale jaka jest taka minimalna ilość dzienna, żeby spać spokojnie, bo 250 ml to ja w swojego to nie wleje choćby nie wiem co 8O - czy mokra karma/mięsko też jakoś możemy zaliczyć do tej wody, której potrzebuje? jeśli tak to jaki jest [mniej więcej] udziału wody z pożywienia w dziennym zapotrzebowaniu? :roll:

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Sob lut 02, 2019 9:27 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

Woda z karmy sie liczy :0 Mięsozawierajejok. 80-85 %. Oceń sama :)
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie lut 03, 2019 17:13 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

W sprawie suchego przysmaku Cosma (drób, tuńczyk, bialoryb), najpierw moczę w wodzie (ciepłej) w małej miseczce, potem takie namoczone, ale wyjęte z wody, kociaki jedzą ze smakiem; do miseczki z pozostałą wodą dosypuję proszek z pojemników przysmaku - zawsze jest na dnie i wtedy woda "okraszona" resztkami przysmaku i proszkiem jest super smaczna i wypita... !!! :wink:
Klara i Filip. Obrazek

Hanulka

Avatar użytkownika
 
Posty: 30310
Od: Pon lip 06, 2009 14:17
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lut 28, 2020 16:13 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

Słuchajcie, a czy ktoś z Was próbował dopajać koty naparami z ziół? Rumiankiem? Miętą? Kocimiętką?
Działało?

vacerrosa

Avatar użytkownika
 
Posty: 92
Od: Sob kwi 28, 2018 16:22
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lut 28, 2020 21:15 Re: PPP czyli Program Podstępnego Pojenia

Moje też nie piją, przemycam w barfie ale nie za dużo. Kicia lubi bardzo zlizywać wodę z zaparowanych okien. Fontanna się nie sprawdziła, z kranu nie piją. Zauważyłam, że moja znajdka Plazma przed kastracją piła około szklankę dziennie, po kastracji nie pije, tak jak Kinia. Sikają raz dziennie ale sporo.

Kocia plazma

Avatar użytkownika
 
Posty: 163
Od: Wto sty 01, 2019 0:24

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości