PNN Pomocy!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto paź 16, 2018 16:17 PNN Pomocy!

Dzień dobry
Mam kilka pytań do wszystkich na forum. Mianowicie chodzi o kota dotkniętego PNN. Prawie dwa lata temu zmarła moja Mama, miała Ona dwa koty. Nie miałem innego wyjścia jak zabrać je do siebie. Futrzaki całkiem nieźle zniosły przeprowadzkę. Kilka miesięcy temu starszy z nich, skończył już 14lat, zaczął dużo pić. Początkowo nie wzbudziło to mojego zaniepokojenia z prostego powodu było lato i wysokie temperatury. Doszło do tego tak że wzmożone sikanie, później osowiałość i pogorszony apetyt oraz utrata masy ciała. Chociaż nie miało to charakteru bardzo gwałtownego. Badania krwi które wykonałem wykazały niewydolność nerek II stopień.
Kreatynina 2.78 mg/dl
Mocznik 81.6 mg/dl
Potas 6.8 mmol/l
Sód 161.0 mmol/l
Na całe szczęście nie doszło do anemii. Weterynarz zalecił zmianę diety polecił karmę royal canin i podawanie leku Rubenal 75.
Powiem szczerze że przerażą mnie cena takiej diety 4.20zł za saszetkę 85g, to po prostu ponad moje możliwości finansowe. Dodatkowo jest jeszcze ten drugi kot, obecnie ukończone 12 lat i jest zdrowy, weterynarz powiedział że on również może jeść tą karmę. Znalazłem jednak informację że podawanie karmy dla nerkowców zdrowemu kotu może być dla niego niebezpieczne.
W jednym sklepie internetowym znalazłem karmę w cenie ok. 2.50 zł za puszeczkę 100g.
https://www.zooplus.pl/shop/karmy_vet/dla_kota/beaphar czy ktoś miał do czynienia z tą karmą i co o niej myślicie?
Dziękuję wszystkim za pomoc i rozwianie moich wątpliwości.

Grotg4

 
Posty: 2
Od: Wto paź 16, 2018 16:14

Post » Wto paź 16, 2018 19:57 Re: PNN Pomocy!

Wieczór, może ktoś mądry wpadnie?
Podniosę :(
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7952
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto paź 16, 2018 20:01 Re: PNN Pomocy!

A jaki fosfor?
Wiedza o pnn zebrana jest tu
viewtopic.php?t=94815
Można też tam pytać.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto paź 16, 2018 20:26 Re: PNN Pomocy!

Fosfor nieorganiczny 7.53 mg/dl

Grotg4

 
Posty: 2
Od: Wto paź 16, 2018 16:14

Post » Śro paź 17, 2018 10:00 Re: PNN Pomocy!

Karma nerkowa polega na tym, że jest niskofosforowa i bez nadmiernej ilości białka.
To co zastosował Twój wet, to niewiele warta rutyna.
Kot ma podwyższony fosfor i powinien dostawać coś na wyłapywanie fosforu z jedzenia. Wtedy niekoniecznie musi jeść nerkowe. Obniżanie fosforu to podstawa, bo niszczy on nerki. Ponadto kot musi być nawadniany. Nerki nie zagęszczają mu moczu i traci płyny, a odwodnienie dalej niszczy nerki. Patrz, ile pije i jeśli za mało dopajaj strzykawką. Sucha karma dodatkowo wysusza kota, lepiej jej unikać.
Poczytaj wątek, który podlinkowalam i będziesz wiedziała dokładnie co i jak. Tam jest o karmieniu, nerkowej karmie, potrzebnych lekach i badaniach. Najlepiej znaleźć kompetentnego weta, ale na podstawie wiadomości z tamtego wątku możesz rozmawiać i ze swoim.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro paź 17, 2018 13:43 Re: PNN Pomocy!

Grotg4, odbierz pw. Masz za mało postów, napisz więc kilka i wtedy bez problemów odbierzesz prywatną wiadomość.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości