Zwykłe działkowe - Tomciu uciekł :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pon paź 15, 2018 13:35 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

No właśnie - to jest zagadka. Jest zadbana, czysta, ładne futerko. I nie jest głodna. Woli się bawić, micha to ewentualnie przy okazji ...

Ona jest klonem Maćka, któremu też tu szukałam domu parę stron wstecz. Maciej został u mnie ostatecznie, a teraz przeżyłam deja vu na widok klona 8O
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon paź 15, 2018 20:33 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

Będziesz szukać właściciela, któremu ewentualnie mogła uciec?

Za Otelkę :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon paź 15, 2018 20:51 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

Stomachari pisze:Będziesz szukać właściciela, któremu ewentualnie mogła uciec?

Za Otelkę :ok:


Przejrzałam ogloszenia, sama tez o niej napisałam na lokalnej grupie zaginionych zwierzaków; jak na razie (miesiąc juz minął) nie ma odzewu. Choć jest klonem mojego to jednak ma bardzo charakterystycznie umaszczony pychol i dość rzadki kolor oka jak na pregusa.
Idzie zima, nie ma co czekać. Dzisiaj ją napadł na działce kolejny Nowy, futro poleciało co mnie dziwi - moze to jednak kocurek kastrat, a nie kotka? Intuicja przy pierwszym spotkaniu powiedziała „chłopak” ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw paź 18, 2018 10:28 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

:1luvu: Ślicznosci. Piękne ma skarpetunie! Puchata pyzunia :1luvu:
Kocham moje 8 łapek w domu:)
"Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta" /George Bernard Shaw/

stokrotka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Czw paź 06, 2011 22:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Pt paź 26, 2018 12:21 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

Otelka od wczoraj u mnie 8)

Poszło łatwo - sama wlazła za miską do transporterka, wystarczyło założyć za nią kratkę :mrgreen:
Akurat jechałam do wetki, wiec zabrałam kotkę ze sobą na wstępne oględziny.
Zdrowa, zadbana, odpasiona :lol: Ma prawie 5kg 8O
Wg wetki ma góra rok, a może być młodsza.
Obsługa u weta bez sensacji, w domu po zjedzeniu kolacji ułożyła sie zadowolona w kojcu na posłanku.
Kot domowy na 100%. Tylko skąd się wzięła na działkach? Pewnie się już nie dowiemy ...
Dzisiaj sterylka i testy felv/fiv i właściwie za 2 tygodnie mogłaby się przeprowadzić do nowego domu.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt paź 26, 2018 12:23 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

czego jej ogromnie życzymy!!!!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon paź 29, 2018 12:28 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

Podczas przygotowania do zabiegu sterylizacji wetka zauważyła bliznę na brzuchu. uznała, ze z pewnością kotka jest już wycięta, wiec została wybudzona. To oznacza, ze miała w swoim krótkim życiu dom i to dom, który zadbał o dość wczesny zabieg, skoro kotka ma ok. roku.

W domu zachowuje się jak normalny, domowy kot. Miła, łatwa w obsłudze, gruchająca i strzelająca baranki :1luvu:
O wiele lepiej niż na działkach toleruje inne koty. Poza cichym sykiem, innej reakcji nie ma - nie ucieka, a nawet parę razy podeszła do moich kotów i były nieśmiałe noski :D

Wczoraj cały dzień kojec był otwarty, większość czasu jeszcze do niego wracała. W nocy też otwarty, ale wiem, ze w nim spała.

Dla porządku - testy FeLV/FIV ujemne, a jutro pewnie pojedziemy się zaszczepić.

Domowe fotki (ciężko ją sfocić, wciąż w ruchu, wciąż próbuje walnąć baranka w obiektyw i wejsć mi na głowę :lol: )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komu kotka?
Radzę się szybko decydować, bo jeszcze się zakocham i nie oddam :ryk:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon paź 29, 2018 13:10 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

Biedactwo, jak to się mogło stać, że nie ma domu. To znaczy biedactwem była, dopóki nie trafiła na Ciebie, Avian
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon paź 29, 2018 13:25 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

Ktoś zabrał na wycieczkę na działkę i zgubił?
Kciuki za domek!
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon paź 29, 2018 13:34 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

Pierwszy raz zobaczyłam ją na początku września. Z pewnością wcześniej jej nie było, bo ona szukała obecnosci człowieka i trudno byłoby nie natknąć się na nią. No i wtedy nie była głodna, podchodziła, ale nie jadła.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon paź 29, 2018 16:35 Re: Koty działkowe - tym razem złotooka Otelka szuka domu!

Szkoda, że wet nie zrobiła od razu USG brzucha bo blizna mogła być niekoniecznie po pełnej kastracji...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto gru 04, 2018 13:37 Re: Beznadziejna sprawa ... zwykły Kotek-Znikotek-znów szuka

Avian pisze:Na razie Znikotkowa pani jednak próbuje mieszkanie kupić, a nie wynająć. Czekam na rozwój sytuacji ...


Jak pewnie niektórzy już wiedzą, sytuacja rozwinęła się niespodziewanie bardzo źle :(

Wszystko wyglądało cacy, pani wynajęła mieszkanie od kociolubnych ludzi i wyglądało, ze bedzie dobrze. Niestety podczas przeprowadzki Znikotek uciekł. Niefortunny splot wydarzeń - akurat ktoś jeszcze wchodził do mieszkania, drzwi na klatce schodowej akurat były otwarte :(
Pognał w panice przed siebie, to było za dużo dla niego :cry:

To było miesiac temu, nie poddaję się w poszukiwaniach. Jeżdżę tam w miarę możliwości (dla mnie to ponad 20km i całe zakorkowane miasto do przejechania). Rozwieszam ogłoszenia, sprawdzam wszelkie sygnały i czekam ... Domek niewiele pomaga, wiec jak sie kot znajdzie, wraca do mnie. Zniku jest zaczipowany, może jednak komus zaufa i podejdzie. Moze ktoś go zgarnie ...

Nie będę tutaj pisać o poszukiwaniach, założę osobny wątek tylko dla niego.
viewtopic.php?f=1&t=187788
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto gru 04, 2018 14:28 Re: Koty działkowe -złotooka Otelka szuka domu! Zniku zaginą

widziałam na FB. Niefajny tan "domek" :(
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon sty 07, 2019 20:38 Re: Koty działkowe -złotooka Otelka szuka domu! Zniku zaginą

no ja bym prosiła tytuł zmienić :)

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pon sty 07, 2019 22:36 Re: Koty działkowe -złotooka Otelka szuka domu! Zniku zaginą

A mnie ciekawi, jak udało się Znikotka złapać, i w ogóle jak namierzyć! Kocham takie szczęśliwe zakończenia :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Kocham moje 8 łapek w domu:)
"Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta" /George Bernard Shaw/

stokrotka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Czw paź 06, 2011 22:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości