Dobry dom znalazł kota w kolorze whiskas

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 12, 2018 10:22 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Whiskasa z bialym dodatkiem tylko mamy

https://www.olx.pl/oferta/kocurek-helio ... vNeDc.html
...

Ranma

 
Posty: 93
Od: Pt lut 05, 2016 20:21
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt paź 12, 2018 10:47 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

BLUE np. ze strony Jokota "Enterek"
"Nie może być jedynakiem i jako jedynak nie zostanie wydany!"
http://www.jokot.pl/enterek,1200.html
albo Kartonik: Kartonik z Kuferkiem kochają się bardzo i dlatego chcę żeby znaleźli wspólny domek.
albo UFO: Szuka domku co go pokocha. Koniecznie z drugim kotem. Taki dzieciak nie może być sam. Jako jedynak nie będzie wydany. Jest możliwość adopcji Ufika w dwupaku (zaprzyjaźnione rodzeństwo)

Przeglądając ogłoszenia na OLX. od razu wiem które pisała nasza ASK a które są np. z Azylu Koci Świat, a które od zwykłych rozmnażaczy którym się domowa kotka okociła.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt paź 12, 2018 12:30 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Ewa.KM - ale ja nie mówię o konkretnych, szczególnych przypadkach bardzo związanego ze sobą rodzeństwa lub zaprzyjaźnionych kociaków nie spokrewnionych.
To oczywiste i bardzo fajne że szukane są im wspólne domki.

I też uważam że dwa kociaki to o wiele lepsza decyzja niż jeden kociak - jedynak.
Żeby nie było ;)
Co nie zmienia faktu że kociaków jest tyle szukających domu że odrzucanie (szczególnie tak jak piszesz - przez większość fundacji) każdego kto nie decyduje się z marszu na wzięcie dwóch kociąt - byłoby mocno lekkomyślne. I w ogólnym rozliczeniu - na niekorzyść kociąt, bo kilka poszłoby w towarzystwie, ale cała masa miałaby o wiele utrudnione znalezienie nowego domu. A nie wszystkie kociaki w fundacjach i stowarzyszeniach czekają na nowe domy w komfortowych warunkach - część jest w klatkach, część w sporym zagęszczeniu, zapchany po uszy DT to też niemożność pomocy kolejnym kotom etc

Ja tam stawiam na edukację w takich przypadkach - a prawda wygląda tak że obecnie większość osób adoptujących koty dosyć szybko decyduje się na kolejnego więc mogę sobie pozwolić na optymizm ;).
I wolałabym wydać malucha tymczasowanego w łazience na chwilowego jedynaka do dobrych, mądrych ludzi i dać im czas na podjęcie decyzji o wzięciu drugiego kota - niż ich spławić skoro chcą tylko jednego.

Wszystkie wyadoptowane przeze mnie koty (tudzież takie w których adaptacji w nowych domach pomagałam ) dosyć szybko dorobiły się kumpli :)
Najwidoczniej moje wizje dwóch szczęśliwych kociaków są przekonujące nawet jeśli ktoś w pierwszym momencie boi sie wzięcia dwójki.

Dobra, przepraszam za OT.
Tak mnie tylko ruszyla Twoja opinia że dom który bierze jednego kociaka to zły dom.

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt paź 12, 2018 13:20 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Ranma pisze:Whiskasa z bialym dodatkiem tylko mamy

https://www.olx.pl/oferta/kocurek-helio ... vNeDc.html


Dziękuję! Przekazałam.
BTW, piękny kotek!
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 12, 2018 13:36 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Blue pisze:Ewa.KM - ale ja nie mówię o konkretnych, szczególnych przypadkach bardzo związanego ze sobą rodzeństwa lub zaprzyjaźnionych kociaków nie spokrewnionych.
To oczywiste i bardzo fajne że szukane są im wspólne domki.

I też uważam że dwa kociaki to o wiele lepsza decyzja niż jeden kociak - jedynak.
Żeby nie było ;)
Co nie zmienia faktu że kociaków jest tyle szukających domu że odrzucanie (szczególnie tak jak piszesz - przez większość fundacji) każdego kto nie decyduje się z marszu na wzięcie dwóch kociąt - byłoby mocno lekkomyślne. I w ogólnym rozliczeniu - na niekorzyść kociąt, bo kilka poszłoby w towarzystwie, ale cała masa miałaby o wiele utrudnione znalezienie nowego domu. A nie wszystkie kociaki w fundacjach i stowarzyszeniach czekają na nowe domy w komfortowych warunkach - część jest w klatkach, część w sporym zagęszczeniu, zapchany po uszy DT to też niemożność pomocy kolejnym kotom etc

Ja tam stawiam na edukację w takich przypadkach - a prawda wygląda tak że obecnie większość osób adoptujących koty dosyć szybko decyduje się na kolejnego więc mogę sobie pozwolić na optymizm ;).
I wolałabym wydać malucha tymczasowanego w łazience na chwilowego jedynaka do dobrych, mądrych ludzi i dać im czas na podjęcie decyzji o wzięciu drugiego kota - niż ich spławić skoro chcą tylko jednego.

Wszystkie wyadoptowane przeze mnie koty (tudzież takie w których adaptacji w nowych domach pomagałam ) dosyć szybko dorobiły się kumpli :)
Najwidoczniej moje wizje dwóch szczęśliwych kociaków są przekonujące nawet jeśli ktoś w pierwszym momencie boi sie wzięcia dwójki.

Dobra, przepraszam za OT.
Tak mnie tylko ruszyla Twoja opinia że dom który bierze jednego kociaka to zły dom.



Dziękuję Ci za tę wypowiedź Blue. W pełni się zgadzam.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 12, 2018 14:26 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Ja wiem, że dom który sie upiera na kociaka albo szczeniaczka i to max 2-3 miesiące to nie jest dobrze rokujący dom. Zazwyczaj taki dom nie zdaje sobie sprawy z tego, ze kociak przekopuje doniczki i lata po żyrandolach a szczeniaczek sika, gryzie i nie wolno go wyprowadzać na spacery. Ogłaszałam pół roku roczną suczkę i w międzyczasie na forum mojego miasteczka rozdano kilkanaście szczeniaczków, rezerwowano jeszcze ślepe, a mojej nikt nie chciał tylko dlatego, że juz nie byla szczeniaczkiem. Moze dlatego jestem wkurzona na ludzi stawiająacych określone wymagania. W końcu doczekałam sie takiej pary która stwierdziła, że pokochaja każda psinę, byle by tylko dogadała się z ich suczką. No i Felka dogadała się z banieczka na drugim spacerze. W miedzyczasie na forum miau tez była dziewczyna która szukała szczeniaka i tez nie chciała mojej, i tez wzięła szczeniaka (domowego a nie znajdę) I jaki finał? Oddała po 2 tygodniach.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt paź 12, 2018 14:40 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

To jest naprawdę dobry odpowiedzialny dom. Ja wiem czemu akurat whiskasik, ale to sprawa osobista.

Przecież nie oddałabym uratowanego przez dziewczyny kota byle gdzie.
Ostatnio edytowano Pt paź 12, 2018 14:46 przez Baltimoore, łącznie edytowano 2 razy

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pt paź 12, 2018 14:41 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Domek zna i rozumie potrzeby małych kotów, sam wychował cztery! Poświęciłyśmy ogrom czasu i pracy, aby wczoraj znaleźć naprędce dobry dom dla kociaka u karolink, odsiać kilkadziesiąt dziwnych zgłoszeń. Ten dom z powodów osobistych marzy o małym whiskasie. Kotek karolink miał jechać dziś rano. Żal stracić taki dom, uwierz Ewa.KM.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 12, 2018 15:59 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Dziewczyny, jestem pewna że znaleziony przez Was dom jest doskonały. Tu nie ma cienia wątpliwości :) Oby sie znalazła jakaś bida która uszczesliwią :)

Ewa K.M... Tyle się mówi by przed adopcją dokladnie przemyśleć sprawę i to jakiego kota się chce. Nagle okazuje się że fakt iż potencjalny chętny sprawę przemyślał świadczy na jego niekorzyść. Bo powinien zadzwonić i powiedziec: chcę kota, obojętnie jakiego. Bo jak ma wymagania to Cię wkurzy i świadczy to na jego niekorzyść. Nie rozumiem. Zaraz się okaże że kociakow w ogóle nie powinno się dawać do adopcji bo ci co je chcą są przecież z góry skreśleni. Powiem Ci ze totalnie mi nie po drodze z Twoim mysleniem.
Ostatnio edytowano Pt paź 12, 2018 16:57 przez Blue, łącznie edytowano 1 raz

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt paź 12, 2018 16:09 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Ewa.KM pisze:Ja wiem, że dom który sie upiera na kociaka albo szczeniaczka i to max 2-3 miesiące to nie jest dobrze rokujący dom. Zazwyczaj taki dom nie zdaje sobie sprawy z tego, ze kociak przekopuje doniczki i lata po żyrandolach a szczeniaczek sika, gryzie i nie wolno go wyprowadzać na spacery. Ogłaszałam pół roku roczną suczkę i w międzyczasie na forum mojego miasteczka rozdano kilkanaście szczeniaczków, rezerwowano jeszcze ślepe, a mojej nikt nie chciał tylko dlatego, że juz nie byla szczeniaczkiem. Moze dlatego jestem wkurzona na ludzi stawiająacych określone wymagania. W końcu doczekałam sie takiej pary która stwierdziła, że pokochaja każda psinę, byle by tylko dogadała się z ich suczką. No i Felka dogadała się z banieczka na drugim spacerze. W miedzyczasie na forum miau tez była dziewczyna która szukała szczeniaka i tez nie chciała mojej, i tez wzięła szczeniaka (domowego a nie znajdę) I jaki finał? Oddała po 2 tygodniach.


No co Ty, uogólniasz na podstawie jednego zdarzenia!
Absolutnie nie można powiedzieć, że dom, który chce kocię lub szczenię 2-3 miesięczne nie rokuje dobrze.
Naprawdę to, jakie zwierzę ludzie chcą nie jest wyznacznikiem, czy dobrze rokują jako opiekunowie, czy nie.
Przecież tutaj na forum mnóstwo historii o ludziach, którzy biorą starsze koty i też je oddają z różnych, czasami dziwnych powodów.
Opiekunowie się sprawdzają, jak się pojawiają problemy.
Zawodzą i ci, co biorą młode zwierzęta, i ci co biorą dorosłe.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt paź 12, 2018 16:17 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Faktycznie wydaje się trochę dziwne bynajmniej na początku, że ktoś chce kota dokładnie takiego, a takiego, ale z drugiej strony mogliby nie oferować domu biedzie tylko kupić rasowca, a tak chociaż jakaś bieda będzie miała dom. Ja np. jak dokacałam Diabełka chciałam koniecznie czarnego kociaka, bo słyszałam, że najgorzej idzie znajdywanie domów dla czarnych, choć osobiście miałam sentyment do burych. Sądzę, że w intencjach tych ludzi jest coś więcej niż tylko "grymas", że ma być taki, a taki. Być może kiedyś mieli podobnego kota do whiskasa, albo jakieś konkretne, ważne wydarzenie w życiu sprawia, że chcą akurat takiego kotka i można snuć różne powody, ale nie przekreślałabym ich z tego powodu.

karolink

 
Posty: 1116
Od: Pon paź 09, 2006 20:40
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 12, 2018 18:32 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Pomieszały sie nam 4 kwestię:
1. Czy ten akurat domek jest OK ? Pewnie tak, nie znam, nie wypowiadam się. Generalizowałam, a to przyznaję nie jest dobra metoda oceny.
2. Czy kociak powinien być jedynakiem?
3. Czy fundację wydają na jedynaka?
4. Czy jeśli ktoś się upiera, że chce tylko 1 kociaka i najchętniej takiego do 2 miesięcy to czy ma wystarczająca wiedze na temat potrzeb kotów?

Ad. 2
Nie powinien i przy tym bede sie upierać
Ad.3
JOKOT nie wydaje. Zapytałam dzisiaj na piśmie i taka odpowiedz dostałam: "Nie. Albo z drugim maluchem, albo do innego kota. Ewentualnie kotolubnego psa. Ale na jedynego zwierzaka w domu - nie."
Ad.4
Z mojego doświadczenia, takie domy szybko tracą cierpliwośc do kociaka rozrabiaki, kociak siedzi cały dzień w łazience, bo przecież tak skacze, że może cos sobie zrobić, albo w nocy przestraszyc dzieci, nie mają zielonego pojęcia na temat właściwego odżywiania, kupują karmę w Biedronce itp. itd.
Jak ktos swiadomie przygotowuje sie do adopcji, troche poczyta, posłucha choc raz Sumińskiej w tok fm to nie stawia takich warunków, ze tylko kociak do 8 tygodni.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt paź 12, 2018 18:46 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

A skąd się nagle wzięli ludzie, którzy się upierają przy kociaku do 8 tygodni?
Wcześniej dyskusja dotyczyła ludzi, którzy chcą kociaka trzymiesięcznego w określonym kolorze.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt paź 12, 2018 18:51 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

Kilka razy spotkałam się z taka opinią, ze mój 4-5 miesięczny kociak to już jest za stary. Najlepiej taki 5-8 tygodni.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt paź 12, 2018 18:54 Re: Dobry dom szuka kota w kolorze whiskas

mimbla64 pisze:A skąd się nagle wzięli ludzie, którzy się upierają przy kociaku do 8 tygodni?
Wcześniej dyskusja dotyczyła ludzi, którzy chcą kociaka trzymiesięcznego w określonym kolorze.

Około trzymiesięcznego, który dołączy do kotów rezydentów w dużym, świadomym kocich potrzeb domu z osiatkowanymi oknami. Jeśli znacie małego whiskasa szukającego domu, możemy mu pomóc.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Szymkowa i 216 gości