W-wa, Zakochane w sobie koty - w DS u ewkkrem :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 02, 2018 13:29 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

ewkkrem pisze:(...)Rozpoczynam tresurę. Na początek - żarełko. Podczas szykowania jedzenia Maciek dostawał pierwszy. Teraz dostaje ostatni :mrgreen:. Niech wie, że nie jest w naszym stadzie na pierwszym miejscu. Po drugie - ma zakaz wchodzenia do łazienki. Po każdej próbie jest wyrzucany na balkon, tak na 2 min. w zależności od pogody.To samo po każdym rajdzie w kierunku Nowaków. Maciek to mądry kotek. Reaguje już na mój ton głosu. Groźna jestem :mrgreen: .
(...)


Uważaj. Nie igraj z ogniem. Kot to nie pies. A stosujesz wybitnie psie metody.Oby się zapaleniem pęcherza ze stresu u Maćka nie skończyło.Albo czymś gorszym...
Maciek to rezydent.I z całym szacunkiem do nowo przybyłych, rezydent ma swoje prawa. Pamiętaj o tym i nie zapędzaj się z miłością do Nowaków :wink:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto paź 02, 2018 16:18 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Tresować możesz przez tydzień, żeby wygasła pamięć po incydencie. Ale potem wszystko powinno wrócić do normy. Kotu nie można odbierać tego, co ma, bo to stres. Jedzenie można dawać równocześnie każdemu na osobny talerzyk.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto paź 02, 2018 21:23 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Wiem, że kot to nie pies, ale jakoś muszę reagować a kocham wszystkie cztery istotki.
Niestety, nie był to incydent :( . Często słyszałam wrzaski z łazienki ale na własne oczy zobaczyłam dopiero wtedy gdy atak miał miejsce w pokoju. W łazience pewnie było Mumisiowi łatwiej bo bliżej do wanny a pod nią jest bezpieczny. Dzisiaj było lepiej.
Wszyscy mają własne miseczki (a to, że najsmaczniejsze jest w cudzej to chyba wszyscy wiedzą :mrgreen: ). Nie mogę dawać jednocześnie bo mam tylko dwie ręce :placz: . Muminek mimo wczorajszej akcji i tak wychodzi "na salony". Ja sądzę, że ataki Maćka zdarzały się już wtedy, gdy ze zdziwieniem pisałam, że Amorka odważniejsza. Maciek Amorki raczej nie zaczepia. To Amorka zaczepia Maćka :mrgreen: . Ona wszystkim i wszystkiemu strzela z barana. Czy to Maciek, czy drzwi, czy szafka. Tylka ja jeszcze tego zaszczytu nie dostąpiłam :placz: .
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro paź 03, 2018 0:06 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Koty ułożą sobie stosunki. Spoko.
Koty, w przeciwieństwie do psów, nie ustalają na zawsze przewodnika stada. Są anarchistami, tj. raz jeden górą, raz inny. Nie wszystkim poza tym zależy na tym samym. Wtedy zmienia się pierwszeństwo.
Kelnerki potrafią 2 talerzyki w jednej ręce nosić :wink: A poza tym, to przecież sekundy różnicy.Ja bym po prostu zmieniała kolejność.
Jeśli nie możesz się doczekać baranków od Nowaków, to posmaruj ręce i nogi walerianą i nieruchomo leż na podłodze :mrgreen: Leżący człowiek kotu wydaje się niegroźny.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro paź 03, 2018 6:53 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

A moze by tak wlasnie Macka w tej sytuacji szczegolnie dopieszczac, zeby nie czul, ze mu sie przez Nowakow zycie zmienilo na gorsze? :201461
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Śro paź 03, 2018 7:35 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Zaglądam codziennie, nie mam dobrych rad, ale niezmienie trzymam kciuki za harmonię w Twoim domu. :1luvu:

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Śro paź 03, 2018 9:59 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

kwiryna pisze:A moze by tak wlasnie Macka w tej sytuacji szczegolnie dopieszczac, zeby nie czul, ze mu sie przez Nowakow zycie zmienilo na gorsze? :201461

Szczególnie może nie, ale NA PEWNO NIE MNIEJ niż poprzednio. Tyle, ile będzie potrzebował, by nie czuć się odrzucony.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Śro paź 03, 2018 10:33 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Mnie ryśka doradziła przerywanie polowania jak tylko je zauważe. Czyli jak sie Filek np gapil na Szara to bylo klasniecie (nasz sygnal przerwy) i zamkniecie go na 5 minut gdzies. Potem wypuszczamuy i zachowujemy jak gdyby nigdy nic. Chwalimy i glaszczemy jak na nia nie reaguje.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro paź 03, 2018 11:56 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Dzięki wam, dziewczyny. Z tego co piszesz, Zuza, to ja za późno reagowałam. Robiłam to jak już atak nastąpił choć wcześniej Maciek "gapił" się na Mumina. Mumiś mądrzejszy ode mnie. On jak zobaczył, że Maciek na niego patrzy, uciekał.

Chwilę przed atakiem:
Obrazek

A to dzisiaj.
Na razie jedzą:
Obrazek

A po chwili Mumiś napotkał wzrok Maćka i ... odwrót.
Obrazek

A na deser - Amorka i Drops.
Obrazek

A zatem modyfikujemy "tresurę" :P

P.S. Maciek to pieszczoch i na pewno nie brakuje mu mojej uwagi. Obaj z Dropsem dostają co im się należy :201461 . Amorka też dostaje głaski choć nie jestem pewna czy je lubi :mrgreen:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro paź 03, 2018 11:57 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Ja tez! Nie miałam pojecia, ze polowanie zaczyna sie o wiele wczesnij niz mi sie wydaje. Sam skok to juz wlasciwie koncowka. Obserwacja, czajenie sie, to wszystko etapy polowania dajace kotu przyjemnosc.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84524
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro paź 03, 2018 12:01 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

To nie jest proste - pogodzić ze sobą cztery dorosłe koty.. Podziwiam Cię Ewkkrem. Co tam opieka nad kociakiem. Dopiero radzenie sobie z takimi niesnaskami, to jest sztuka.. Ale Twój plan na opanowanie sytuacji brzmi nieźle :1luvu: :201461
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt paź 05, 2018 16:20 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Oj, nie wiem od czego zacząć, to zacznę od tego, że Maciek to syper-hiper inteligentny kocurek. O tym dalej, bo zacznę od przyjemnego obowiązku.
Przesyłam, po raz kolejny, podziękowania dla Kotydwa12 za comiesięczną wpłatę :1luvu: . Nie pisałam od razu, bo dopiero przyszła paczka i mam się czym "okazać" :P

Za dofinansowanie - znaczne - Kotydwa12:
Obrazek
Dziękujemy :1luvu:

Przesyłam też serdeczne podziękowania dla Monikah:
Obrazek

Tauryna, Drożdże browarnicze i Mączka ze skorupek jaj :1luvu:
Wraz z miarką i instrukcją.
Dziękujemy :1luvu:
Mięsożercy będą zdrowiej "tyły".

A Maciuś? Maciuś ma tylko wygląd taki gapowaty. Już drugiego dnia załapał, że w trakcie szykowania jedzonka nie wolno mu wchodzić na blat! Poskromienie instynktu łowieckiego idzie trudniej, ale jak zauważę chęć ataku to wystarczy ton głosu i rezygnuje (przeważnie). Nic jednak darmo. Zrobił się jeszcze większy pieszczoch. No i zdradził w nocy kaloryfer na rzecz mnie :1luvu:

Taka scena tydzień temu byłaby nie do pomyślenia.
Maciek, Amorka i Mumiś:
Obrazek

Maciek i Mumiś:
Obrazek
I ten wzrok :evil: Ale uszy do przodu więc nie jest źle :twisted:
Obrazek

A to, to już częsty widok.
Amorka i Maciek:
Obrazek

A na deser biedna, wygłodzona, nie mogąca doczekać się jedzonka i coraz więcej gadająca Amorka:
Obrazek
Ona już gada!!! Cichutko ale coraz bardziej bezczelnie domaga się jedzenia :evil:

Pozdrawiamy :P
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt paź 05, 2018 16:25 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

A może Maciuś próbuje odbić Muminkowi dziewczynę i stąd te niesnaski? :wink:

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Pt paź 05, 2018 16:26 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Shidri pisze:A może Maciuś próbuje odbić Muminkowi dziewczynę i stąd te niesnaski? :wink:


Ale to Maciek zaczyna!
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt paź 05, 2018 16:27 Re: W-wa, Zakochane w sobie koty - w DT u ewkkrem

Tak, czy inaczej, nudno nie jest :D

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości