wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 26, 2018 10:14 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kupiłam Hula hop :mrgreen: mam pomysł, żeby uczyc psy skakania przez hula hop, i zostawania wewnątrz hula hop/ będę kłaść na podłodze.. na siad

zwierzęta sa zachwycone, że wróciłam
nawet Ryjek się zapomina, i tez leci sie witać :mrgreen:

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 27, 2018 13:54 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Super :mrgreen:

A ciekawi mnie czemu śpisz przy otwartym oknie skoro jest tak zimno? :)

Chcialam tez doniesc że upieklam makowiec wegański na kruchym ciescie na mące orkiszowej o ktorej rozmawialysmy i udal się wysmienicie :) I nalesniki tez :) takze faktycznie to fajna mąka :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt wrz 28, 2018 12:11 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

klaudiafj pisze:A ciekawi mnie czemu śpisz przy otwartym oknie skoro jest tak zimno?

mój mąz sie przy tym upiera - jak zwykle zresztą :roll: on naprawdę uważa, że się udusi, jak będziemy spać przy zamkniętym oknie

a poza tym - mój mąz strasznie chrapie; jak są otwarte okna -to ten hałas zza okna trochę go zagłusza - więc lepsze już zimno niż chrapanie

a dzisiaj idę do szmateksu, bo wyciągnęłam jesienno wiosenne rzeczy i Młody z wszystkiego wyrósł przez lato , tez z tych bluz, w których chodził wiosną.Długie spodnie do piżamy, przez lato nie używał, a teraz wyciągnęłam, :mrgreen: sięgają mu ledwo za kolana. Rękawy bluz ma do łokcia. Dałam mu swoją bluzę, męską , niedawno sobie kupiłam takaą luźną. Ale jedna to trochę mało. 8) Dzisiaj jest wyprzedaż po 1 zł i na wagę po 25 zł za kg, dobry dzień na zakupy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt wrz 28, 2018 18:16 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Dlatego ja nie śpię z mężem :mrgreen:

Ale Twojego męża rozumiem z tym oknem. Uzależnił sie od swiezego powietrza :) ja tez tak mam, ale w ograniczonym stopniu. Jak sie czlowiek nauczy spac przy otwartym to potem faktycznie sie dusi. Ja tak mam jak jest cieplej że muszę mieć mikrouchyl bo inaczej też sie duszę :D


Napisz co kupiłaś :)
Ja przesluchałalam ten ruski folk :ryk: napisalam u siebie wrażenia :ryk:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto paź 02, 2018 13:19 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

jedna bluzę :mrgreen: kupiłam , za 1 zł
przekopałam swoją szafę w poszukiwaniu odpowiednich rzeczy, i Młoda swoją przeszukała i kilka fajnych bluz się znalazło. męskich, nawet dwie pary spodni po Młodej, które w sumie mogą być - wąskie są, ale Młody jest chudy, a chłopcy chodża tez w takich wąskich
i kilka par butów po Młodej, kiedyś/ w liceum chodziła w męskich takich sportowych i rozmiar pasuje
czyli chwilowo sytuacja jest dobra :ok: a nawet doskonała

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 02, 2018 20:16 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

"Kto nie marnuje, nie potrzebuje" :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt paź 05, 2018 8:08 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

znacie taką książkę ? http://www.ksiazki-medyczne.eu/zaburzen ... kotow.html

Zaburzenia zachowania kotówer
Tytuł: Zaburzenia zachowania kotów
Autor: Schroll S., Dehasse J.
red. wyd. pol. Joanna Iracka
Rok: 2018

z opisu
Pierwszy na polskim rynku podręcznik poświęcony wyłącznie medycynie behawioralnej kotów. W prosty, przejrzysty sposób przekazano w nim ogromną wiedzę na temat zachowania kotów, jego oceny i postępowania terapeutycznego w razie stwierdzenia zaburzeń. Autorzy to doświadczeni lekarze weterynarii, zajmujący się przez większość zawodowego życia medycyną behawioralną psów i kotów. Joël Dehasse aktywnie ją współtworzył w czasach, kiedy nie była jeszcze uznana za pełnoprawną gałąź medycyny weterynaryjnej. Sabine Schroll do dziś prowadzi praktykę ogólną, łącząc ją codziennie z medycyną behawioralną, ponieważ te dwie dziedziny są właściwie niemożliwe do rozdzielenia. Szczególnie prawdziwe okazuje się to w przypadku kotów, u których rzadko zaburzenia dotyczą tylko ciała albo tylko psychiki, najczęściej obejmując i jedną, i drugą sferę. Zarówno Joël Dehasse, jak i Sabine Schroll gościli w Polsce i osobom, które miały okazję wysłuchać ich wykładów, z pewnością nie trzeba polecać niniejszej pozycji.

zamówiłam sobie :oops: będę miała jako prezent na urodziny :mrgreen: ( mam w listopadzie urodziny no to prezent mi się należy przecież)
skusiło mnie, że pani Iracka jest red. wydania polskiego - może akurat coś ciekawego wyczytam, co sie przyda
w necie jest w bardzo rożnych cenach

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon paź 08, 2018 8:17 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Wybraliśmy sie wczoraj na wycieczkę wąwozami

Najpierw Wąwozem Myśliborskim, który jest bardzo, bardzo ładny, ale taki całkiem cywilizowany.Potem lasem poszlismy do Wąwozu Siedmica. Wawóz Siedmica to taki Dziki Wąwóz jest. To znaczy jest szlak i idzie się szlakiem, bo cały wąwóz jest rezerwatem, ale cały czas, w poprzek szlaku , co kilkanascie metrów, leżą zwalone pnie, niektóre bardzo duże.Nie da się ich przekroczyć, trzeba się przyłożyć do ich przejścia.

A jak akurat nie ma pni, to trzeba po kamieniach przeskakiwać strumyk, bo strumyk co chwila przecina się ze ścieżką.

Pięknie jest, i dobrze pochodziliśmy. Może w przyszłą niedziele znowu tam pojedziemy.

Moja Caillou na pniu, a ja kucam, żeby jej zdjęcie zrobić. Miałam ją na pasie biodrowym, trochę jednak za blisko byłam do zrobienia zdjęcia; bo smycz przy pasie jest dość krótka.


Obrazek

Obrazek

I zmęczona Sweetie. Siedzi jak Muminek. I ma nadzieje na więcej, więcej jedzenia, jak zwykle. Ona uwielbia jeść, a zrobiła się taka muminkowata z wyglądu, więc jej juz nie daję tyle ile zje, tylko dwa razy tyle co Caillou i koniec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon paź 08, 2018 9:52 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

O, dziewanna! :)
Psy fajne, jak zwykle. :)
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34183
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon paź 08, 2018 9:58 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

dużo jej było, ona jest taka ogromna :mrgreen:
pozrywałam też trochę wrotyczu i trzymam na strychu profilaktycznie
ale większość kwiatów już przekwitła, albo uschła - bo lato było bardzo upalne

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto paź 09, 2018 20:40 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

A wiesz, że harwestery tną Ślężę i okolice? Jak widziałam filmy to aż żal patrzeć. Mają zalesiać liściastymi, ale na razie tragedia. :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Śro paź 10, 2018 6:15 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

nie wiem czym, ale tną - wszędzie to widać niestety

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 10, 2018 7:54 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

patrzcie jakie fajne znalazłam :mrgreen: https://www.animal-expert.pl/artykul/ep ... a-zwierzat
Klasyfikacja patologicznych zbieraczy zwierząt

Brytyjskie Towarzystwo Przeciwdziałania Okrucieństwu wobec Zwierząt podzieliło patologiczne zbieractwo na kilka kategorii:

domy tymczasowe – często działające w ramach fundacji pomagających zwierzętom, które nie wydają zwierząt do nowych domów, mimo że te spełniają wszystkie wymogi stawiane przez fundację. Statystycznie tego rodzaju grupa jest najliczniej reprezentowana przez osoby samotnie zajmujące się zwierzętami, w tym również przez karmicieli zwierząt wolno żyjących;

hodowcy – kolekcjonerzy, osoby należące do uznanych krajowych związków kynologicznych i felinologicznych, wystawiający jednak tylko nieliczne zwierzęta na wystawach;

prywatne schroniska i przytuliska – będące poza jakąkolwiek kontrolą społeczną, najczęściej powstające w wyniku podrzucania zwierząt przez osoby postronne, do tej kategorii należy również zaliczyć osoby starsze i często schorowane, które podjęły się opieki nad dużymi zgrupowaniami zwierząt, w Polsce szeroko opisywanymi przykładami tego zjawiska były przytuliska prowadzone przez osoby ze środowiska artystycznego;

pseudohodowcy – osoby nastawione na zysk, rozmnażające zwierzęta różnych ras, w nieograniczonej ilości, w warunkach urągających jakimkolwiek standardom sanitarnym;

niektóre fundacje ratujące zwierzęta – jednoosobowe organizacje, często utrzymujące się ze zbiórek pieniędzy od osób prywatnych;

zbieracze psów rasowych bądź w typie rasy – pozyskujący zwierzęta z różnych źródeł, w tym ze schronisk oraz od hodowców (jako osobniki niespełniające wymogów hodowlanych).

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro paź 10, 2018 8:51 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Fajne jak fajne, ale chyba prawdziwe... :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro paź 10, 2018 8:58 Re: wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

no :mrgreen:
podobno najczęściej są zbieraczkami kobiety po 60 (ponad 70 procent wszystkich zbieraczy)- to jeszcze mam czas się ogarnąć

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], włóczka i 164 gości