Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 22, 2018 8:51 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

aga66 pisze:Klauduś nie smutaj już! Grób dla tego co odszedł nie ma znaczenia, ważne by pamiętać i wspominać bo to co się kocha powinno żyć w naszej pamięci a Ty Kitusię i Maciusia wspominasz stale i oni o tym wiedzą.

Dokładnie.
Miejsce, w którym obecnie leży Maciuś też kiedyś będzie wyglądało podobnie. Wielu ludzi zapomina o swoich najwierniejszych przyjaciołach lub po prostu nie ma czasu, mieszka zbyt daleko czy ich też czas zabrał.

Repertuar gramofonowy fantastyczny. Ja słucham takiego na co dzień. :smokin:
A Ty, Klaudia uważaj na siebie. Jesteś jeszcze tutaj potrzebna.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob wrz 22, 2018 10:25 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Dzień dobry
Zaraz jadę do Kamieniarza. Przespałam się z tym wszystkim i doszłam do wniosku, że przenoszenie grobu (które pewnie i tak nie będzie możliwe, bo nie wolno grobów rozkopywać) jest już fanaberią rozhisteryzowanej wariatki, czyli mnie. Kitusia zawinięta jest w kocyk, ale nie wiadomo co tam jeszcze zostało. I jakieś takie też mam opory przed rozkopywaniem tylko dla własnego widzimisię.
Ludzie chowają swoje czworonogi na cmentarzu i o nich zapominają. Takich grobów jest mnóstwo. Połowa nowych grobów zakończyła się na samym pochówku. Koło Kitusi są też nowsze groby, ale są też stare. Koło Maciusia jest najlepsza część cmentarza, ale tak jak Dyktatura pisze, tam również za jakiś czas będą groby zapomniane. I taka prawda. Koło Maciusia też jest zapomniany grób i to nie jeden.
I tak jak pisze Aga - ten grób to jest potrzebny mnie, a nie Maciusiowi czy Kitusi. Czasami mam wrażenie, że taki grób jest większym obciążeniem niż jego brak :/
Zdecydowałam się na ten droższy grób ciemny z białym napisem. Takie mi się podobały na cmentarzu i właśnie to ten Zakład Pogrzebowy takie robi. Ten jasny wygląda tanio. Wiem, że to nie powinno mieć znaczenia, ale nie chcę, żeby ludzie odwiedzający cmentarz myśleli, że pożałowałam gotówki :( Poza tym lepiej widać napisy, właściwie to bardzo dobrze widać napisy a na tym jasnym gorzej. Biały napis łatwiej też pielęgnować niż czarny. Czarny to pewnie farba, a biały to może sam kamień - nie wiem, nie znam się. Więc dwa groby to 900 zł. Sama nie wiem czy to dużo czy mało. Powiedzieli, że zaliczka dowolna, więc dam im 100 zł. Nie wiem czy to dobra zaliczka czy nie. Chciałam więcej, ale może poczekam aż zrobią i zobaczę czy nie ma błędów w napisach. Ech... nie wiem jak się zachować, bo nigdy nie musiałam tego robić. Te grobki są bardzo ładne. To jest taka płyta pod skosem. Bardzo elegancka. Piękna. Będą robić te grobki dopiero w listopadzie, bo taki jest termin.
Dobra, uciekam, bo muszę jeszcze wydrukować napisy.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob wrz 22, 2018 14:02 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Załatwiłam wszystko. Wielka ulga! Długo się za to zbierałam, ale w końcu załatwione. Jak zrobią grobki to już nie będziemy musieli się wstydzić, że te nasz wyglądają niefajnie.

Takie będą:
Obrazek

A tak wygląda na żywo na cmentarzu, ale nasze będą jeszcze miały białe kamienie:
Obrazek


A tu chciałam pokazać jak wygląda cmentarz, gdzie leży Kitusia i MAciuś. Kitusia :( :

Obrazek

Obrazek

Maciuś:
Obrazek

Obrazek

Mam wrażenie, że u Kitusi nigdy nie świeci słońce :(
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob wrz 22, 2018 23:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Obrazek
Kubuś lubi przyjść się przytulić do mnie :) przyszedl i przytulil sie i patrzal na mnie zadzierajac glowke do gory ale nie zdazylam mu zrobic zdjecia i zdążyłam jak juz nie patrzal :(

A nocami ogladamy razem na tel programy oo duchach - on sie patrzy w ekran przez cały niemal program :D
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie wrz 23, 2018 7:21 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

klaudiafj pisze:Załatwiłam wszystko. Wielka ulga! Długo się za to zbierałam, ale w końcu załatwione. Jak zrobią grobki to już nie będziemy musieli się wstydzić, że te nasz wyglądają niefajnie.

Takie będą:
Obrazek

A tak wygląda na żywo na cmentarzu, ale nasze będą jeszcze miały białe kamienie:
Obrazek


A tu chciałam pokazać jak wygląda cmentarz, gdzie leży Kitusia i MAciuś. Kitusia :( :

Obrazek

Obrazek

Maciuś:
Obrazek

Obrazek

Mam wrażenie, że u Kitusi nigdy nie świeci słońce :(



duży ten cmentarz, obok mnie niedaleko w lesie jest taki "dziki", tam ludzie z pobliskiego osiedla chowaja swoje zwierzaki, trafiłam tam raz czy dwa razy przypadkowo podczas spaceru
niektóre zwierzaki mają nawet spore nagrobki z imionami
moje są pochowane w pobliżu, razem, ponadto mają zasadzone kwiatki w Ogrodzie Wiecznej Szczęśliwości
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie wrz 23, 2018 9:33 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Ojej! Dziki cmentarz? :strach: musi to wyglądać wyjątkowo.

Przespałam się z tymi moimi grobkami i kurde zapomniam dodać jakaś informację, że to koty ;((( Chcialabym żeby na grobie było napisane zamiast "Kochamy Cię" to "Kochamy Cię Kotku" i teraz nie wiem jak to załatwić i czy się da. Pewnie się da, ale jak do nich napiszę to może zapomną to uaktualnic. Ech ;( Muszę to jakoś sprostować.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie wrz 23, 2018 9:43 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Klaudia, nie zadreczaj się tym że Kitusia leży przy siatce. Wg mnie nie miejsce jest ważne, a to że nosisz Kitusie w sercu, w myślach i wspomnieniach :1luvu:
Zrobisz piękne pomniczki i inaczej będziesz się czuła. A z Dodaniem do napisu jakiegos jeszcze wyrazu napewno nie będzie problemem. Jeszcze jest duzo czasu, możesz napewno dokonać zmian :ok:

Kubuś mnie bardzo rozczula. On potrzebuje kontaktu z człowiekiem :1luvu: ale i tak najlepsza jest Kula biało czarna :wink: moje ulubione :mrgreen: :smokin:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Nie wrz 23, 2018 11:20 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Moli25 pisze:Klaudia, nie zadreczaj się tym że Kitusia leży przy siatce. Wg mnie nie miejsce jest ważne, a to że nosisz Kitusie w sercu, w myślach i wspomnieniach :1luvu:
Zrobisz piękne pomniczki i inaczej będziesz się czuła. A z Dodaniem do napisu jakiegos jeszcze wyrazu napewno nie będzie problemem. Jeszcze jest duzo czasu, możesz napewno dokonać zmian :ok:

Kubuś mnie bardzo rozczula. On potrzebuje kontaktu z człowiekiem :1luvu: ale i tak najlepsza jest Kula biało czarna :wink: moje ulubione :mrgreen: :smokin:

Kiedyś się oburzylam na te pomniczki, że lepiej te pieniądze dac na zywe zwierzeta, ale mam tam grobki od 4 lat i widze, że takie "atrapy" grobków nie wyglądają fajnie po czasie. I tak nie mamy tabliczek z imionami. Tabliczka od Maciusia juz nie ma literek, bo odpadly. I zawsze mnie boli jak jadę na cmentarz jak te grobki beda.wygladac i że kiedy dlugo mnie nie ma to inni ludzie myślą, że moje grobki są opuszczone. A tak jak bedzie taka plyta to zawsze grobek bedzie wyglądał schludnie. Tez widze, że coraz wiecej takicj grobkow przybywa. I juz grobki nowsze dawno mają pomniczki. Czesto się na cmentarzu chodzi inczyta co pisze na.grobach. Nie chce odstawać i tez chce.miec takie ładne, schludne grobki.
Może wyśle list z poprawką. Boję się że tam pojade i powiem o co mi chodzi i mnie nie wezmą do biura i tego nie poprawią tylko powiedzą mi.na dole że to zrobią i zapomną :/
Co ze mnie jest za człowiek - wszedzie.widzę strachy :/

Ps. W ogole styl pisania na medal - ale tak to jest jak się pisze z tel na szybko :/ sorki.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie wrz 23, 2018 20:39 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Dobry wieczor :)
Chciałam, żeby mama mi dala winyle trzy Madonne, Budke Suflera i dla m. Stańko (nie znam) a ona mi dala wszystko i mam teraz 55 winyli - 27 dla doroslych i reszta bajki dla dzieci.
Także juz puszczałam Kapele Warszawską chyba i meega się slucha - to jak wehikuł czasu :)

Pamiętacie pocztówki dźwiękowe? Jakie to bylo cudne!!! Pisalo sie do kogoś cos i on otrzymywal piosenke plus te słowa. Istna magia! Postanowiłam że.bede zbierac te pocztowki :)

Rynek winyli jest bardzo rozwiniety a winyle bardzo drogie (nowe) no ale od czego jest biedra - czasem rzucą plyty za 50 zeta :mrgreen: bede polować :)

Jutro będą foty ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie wrz 23, 2018 21:21 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Ty jesteś człowiek Pasja :mrgreen:
Wszystko opisujesz tak, że aż Ci zazdroszczę takich zachwytów i pasji :lol:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Nie wrz 23, 2018 21:30 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Moli25 pisze:Ty jesteś człowiek Pasja :mrgreen:
Wszystko opisujesz tak, że aż Ci zazdroszczę takich zachwytów i pasji :lol:

Hahaa :ryk: a najlepsze, że moje koty zachwycone winylami :ryk: Jak płyta się kręciła to było wielkie zainteresowanie. Był moj brat - potwierdzi :ryk: i koty lubią siedzieć pod tubą :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon wrz 24, 2018 15:23 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Dobry!
Robię zdjęcia. Słucham z płyty piosenki "Felicita". Słucham, kiwam się, nagle piosenka brzmi "blluuuuu pleeee pluuuu uuuu łóooo" takie zwolnienie. Se myślę - zepsuta płyta! Odwracam się, patrzę....


nos przyciśnięty to kantu płyty, płyta kręci się, po nosie tnie bądź kila, a nos spowalnia obroty. Taką drapaczkę/kilaczkę sobie kot znalazł.

:201447

Zgadujta kto??? :twisted:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon wrz 24, 2018 15:28 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Ku-bi-słaaaaaaw! :ryk:

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Pon wrz 24, 2018 15:32 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Ziemosław pisze:Ku-bi-słaaaaaaw! :ryk:

:roll: Wygrałaś :ryk: :ryk: :ryk:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon wrz 24, 2018 16:23 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Inna odpowiedź nie wchodziła w grę :ryk:

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, MaryLux, Silverblue i 107 gości