Kocie problemy z suchą karmą

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 21, 2018 21:20 Kocie problemy z suchą karmą

Cześć!
Mój 12-letni kocur ma zdiagnozowaną niewydolność nerek. Na szczęście wszystko wyszło dość wcześnie, więc na obecną chwilę, dzięki diecie pod kontrolą, wyniki ma wzorcowe.
Dotychczas karmiłam go suchymi karmami (Vet Life Cat Renal i Hill'sem renal), do tego saszetkami (różne) i od czasu do czasu mięso (kaczkę, weterynarz powiedział, że spoko, bo kot ma dobre wyniki).
Od paru miesięcy kot co jakiś czas wymiotował, miał badania, wszystko spoko, weterynarz zasugerował, ze to kłaki. Pasta odkłaczająca poszła w ruch, ale ciągle to samo. W końcu okazało się, że wymiotuje po suchej karmie. Zaczęłam go karmić saszetkami i mięsem, i jak ręką odjął.
Kot ma apetyt, ale widzę, że po odstawieniu suchej karmy schudł.
Kotu nie zostało za dużo zębów i zastanawiam się, czy to kwestia suchej karmy (że ją łyka), czy alergii.
Nie mam pojęcia, czym karmić kota w takiej sytuacji. Czy saszetki wystarczą (miesięcznie to dość duzy wydatek i nie jest to problem, o ile to nie zaszkodzi). :?:
Poradźcie! :201461

kotaklizm

 
Posty: 2
Od: Czw lip 20, 2017 14:39

Post » Sob wrz 22, 2018 6:42 Re: Kocie problemy z suchą karmą

Zmroziło mnie, przecież to sucha karma powoduje problemy z nerkami u kotów :strach:
Jak najbardziej karmić tylko saszetkami i np, surowym mięsem- może być mielone i mieszane z saszetkami. Kocik schudł, bo albo miał lekką nadwagę, którą też wywołuje sucha karma, albo saszetki/puszki są za mało wartościowe, to już zależy od firmy, niestety trzeva przysiąść i poczytać składy. Jeśli kot ma problemy z paszczą to obstawiałabym opcję, że nie gryzie chrupek i są zwroty.
Dobrze, że zauważyłaś po czym kocio puszcza pawia.
Ogólnie zasada jest taka, kot to bezwzględny mięsożerca, jego organizm nie jest przystosowany do wszelkich chrupek, jarzyn czy zbóż, może przez to, że koty towarzyszą człowiekowi o wiele krócej niż np, psy i jeszcze się nie 'przystosowały' do innej diety, a może nigdy nie ewoluują do stopnia wszystkożercy, fakt jest taki, że musimy to uszanować.
Zasada jest taka karmimy mokrym a suche tylko jako dodatek, przekąska, jeśli nie ma potrzeby, najlepiej całkowicie odstawić.
Myślę, że najwygodniej będzie karmić mieszanką, tylko mięsko przmrożone, tłuste, absolutnie nie fileciki, poprzerastane, dla nas nieatrakcyjne, dla kota jak najbardziej wartościowe, mielone z racji problemów paszczowych i mieszane z saszetkami, które są aromatyczne...
Powodzenia i :ok: za futrzastego. Zostań z nami na dłużej :D
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Sob wrz 22, 2018 6:45 Re: Kocie problemy z suchą karmą

Moje grube koty po przejsciu na ekonomiczne puszki smilla animonda butchers bozita po pierwsze schudly po drugie moj kot alergik przestal sie wreszcie drapac po trzecie kupy prawie nie wyczuwalne co przy karmieniu brit coco bezzbozowa sucha i josera nature bezzbozowa sucha bylo nie mozliwe

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31

Post » Sob wrz 22, 2018 6:53 Re: Kocie problemy z suchą karmą

Aromatyczne sranko to też "zaleta" karm przemysłowych, moje na 100% barf'ie robią maleńką suchą kupkę co dwa dni, na dobrych karmach mokrych było co dzień i troszkę zalatywały ale i tak o niebo lepiej niż po suchym niby ekstra...
Kasianosal10, a nie mają twoje po animondzie rzadszyvh kupali?
Jak przestawiałam swoje na barf to właśnie mieszałam mięso z Butchers'em, idealnie się nadawał przez galarete, do tego cena konkurencyjna w stosunku do innych bezzbożowych, może mało mięsa a za dużo galaretki, ale na mieszankę super i strasznie przyciąga koty, chyba tym specyficznym zapachem, bo nawet moja Luśka na wiecznym strajku głodowym, rzucała się na mieszanke z butchers'em.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Sob wrz 22, 2018 7:16 Re: Kocie problemy z suchą karmą

Nie kupka idealna
Sranko to mialy po whiskasie i kitekacie jak raz mi karmy zabraklo i musialam w markecie kupic
A smrod myslalam ze umre :strach: :strach:

Kasianosal10

 
Posty: 289
Od: Śro kwi 11, 2018 13:31




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, włóczka, Wojtek i 216 gości