Psy na kocich wystawach

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto wrz 11, 2018 9:46 Psy na kocich wystawach

Po ostatniej wystawie we Wrocławiu i rozmowach z organizatorem stwierdziłam, ze warto uściślić zapisy w regulaminach wystawowych.

Na wystawie były dwa psy - ok, małe, ale jednak to zwierzęta, które nie przeszły na wejsciu restrykcyjnych wymogów weterynaryjnych, jakie muszą spełnic nasze koty. Nikt nie sprawdził, czy są szczepione przeciwko wściekliźnie. Nikt nie sprawdził czy np nie mają pcheł, czy innych chorób skórnych.

Oczywiście organizator został poinformowany.
Po rozmowie doszliśmy do wspólnych wniosków, ze tak naprawdę nie ma zakazu wprowadzania psa ...
Nie ma w ogóle zakazu wprowadzania innych zwierząt. Przepisy weterynaryjne dotycza tylko kotów wystawców.
Doszliśmy do absurdalnych wniosków, ze tak naprawdę można wnieść do hali np koty na sprzedaż itp i normalnie, legalnie umieścić je w klatce z resztą zgłoszonych. Przepisy mówią tylko o kotach zgłoszonych przez wystawcę. Nie-wystawca, czyli np kierowca wystawcy może sobie wejść do hali z psem, kotem czy innym stworem. Bez kontroli weterynaryjnej, bo ta zgodnie z regulaminem wystawowym dotyczy tylko kotów biorących udział w wystawie.

Moze warto pomyśleć, żeby skoro nie ma takiego punktu w regulaminie wystawowym, umieścić choć stosowny zapis w warunkach dotyczących konkretnych wystaw? Czyli zapis np "W hali moga znajdować się jedynie koty umieszczone w katalogu wystawy".

Co o tym sądzicie?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto wrz 11, 2018 11:14 Re: Psy na kocich wystawach

Na wystawie w Warszawie w ten weekend tez był pies :roll: :x
Ja jakoś zawsze myślałam, ze taki punkt jak podajesz jest w regulaminie 8O ale może to w jakimś zagranicznym zgłoszeniu mi mignęło :(

ewkaa

 
Posty: 10892
Od: Śro sie 31, 2005 19:02
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post » Wto wrz 11, 2018 22:58 Re: Psy na kocich wystawach

Też kojarzę taki punkt.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Śro wrz 12, 2018 6:22 Re: Psy na kocich wystawach

Wystarczy przed wejściem na wystawę umieścić plakat z napisem ZAKAZ WPROWADZANIA PSÓW.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 12, 2018 6:49 Re: Psy na kocich wystawach

Witek Nowak pisze:Wystarczy przed wejściem na wystawę umieścić plakat z napisem ZAKAZ WPROWADZANIA PSÓW.


Tak - choć problem dotyczy nie tylko psów. Teraz każdy odwiedzający wystawę może wejść ze swoim kotem, fretką czy papugą ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro wrz 12, 2018 8:50 Re: Psy na kocich wystawach

We Wrocławiu Iza były nie tylko te dwa szczeniaki, ale i wózek z czteroma yorkami i tez usłyszałam tekst od organizatora; a gdzie jest zakazane ze nie można wprowadzać psów?

mulancat

Avatar użytkownika
 
Posty: 452
Od: Czw cze 24, 2010 13:24

Post » Śro wrz 12, 2018 11:13 Re: Psy na kocich wystawach

Hmm, my w Warszawie dostajemy taki zakaz od powiatowego. Gdzie indziej nie dają?
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 12, 2018 11:32 Re: Psy na kocich wystawach

Atka pisze:Hmm, my w Warszawie dostajemy taki zakaz od powiatowego. Gdzie indziej nie dają?


Może dają, ale nie widziałam żeby była informacja dostępna dla każdego, ze nie może wejść na wystawę z innym zwierzakiem
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw wrz 13, 2018 13:17 Re: Psy na kocich wystawach

U nas jest obsługa kasy i bramki przeszkolona, ale fakt, napis można by dać...
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości