Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 26, 2018 13:07 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Axa76, i jak siatka? Dobrze zamontowali?

Kottosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Pon sty 01, 2018 20:38

Post » Pon mar 26, 2018 17:49 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Tak: Obrazek

Na razie jesteśmy zadowoleni :) Robota trwała półtorej godziny.
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn

Post » Pon mar 26, 2018 18:31 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Dzięki. No widać, że kociambry usatysfakcjonowane możliwością wygrzewania się na słoneczku! :D

Kottosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 11
Od: Pon sty 01, 2018 20:38

Post » Pon cze 11, 2018 21:49 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

OkNA DACHOWE / ZABEZPIECZENIE OKIEN DACHOWYCH
Mam nadzieję, że tym postem pomożemy komuś w rozwiązaniu problemu zabezpieczenia okien dachowych, ponieważ po wielu poszukiwaniach w internecie nie znaleźliśmy idealnego na to sposobu i musieliśmy sami go wynaleźć:) . Prowadzimy domowy hotelik dla kotów, który usytuowany jest na poddaszu domu jednorodzinnego. Naszą największą zmorą podczas lata było utrzymanie dogodnej dla kotków temperatury podczas największych upałów. Sama klimatyzacja dawała sporo, okna obklejone folią termoizolacyjną także pochłaniały sporo ciepła, jednak brak możliwości wietrzenia poprzez otwieranie okien dachowych, kiedy kotki biegały po pomieszczeniu, był dosyć uciążliwy, a wszystkie znalezione sposoby na zabezpieczenie takowych okien wyglądały albo bardzo nieestetycznie, albo wydawały się wyjątkowo nietrwałe.

My na swoich oknach zamontowaliśmy coś na wzór ramkowej woliery, ale trwałej, solidnej, metalowej, zamocowanej na zawiasach, które umożliwiają bezproblemowe otwieranie i zamykanie okna, a zimą całkowitą deinstalację:). Cała konstrukcja zbudowana została z drewnianych listew kątowych, cienkich drewnianych listewek, kątowników metalowych i prostowników, oraz siatki metalowej. Zmontowane to zostało za pomocą zszywek tapicerskich oraz śrub. Jestem pewna, że dla użytku domowego da się zrobić to o wiele bardziej estetycznie, jednak biorąc pod uwagę brak zachowanych kątów i idealnych wymiarów samych wnęki okiennych oraz to, że jesteśmy totalnymi amatorami przy takich pracach, sam efekt jest dla nas nad wyraz satysfakcjonujący :)

Wybaczcie za te ciemne kolory, aparat nie załapał różnicy jasności. Gdyby komuś zależało na szczegółach, mogę zrobić lepszej jakości zdjęcia....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


POZDRAWIAM I ZAPRASZAM
http://www.kocihotelik.pl

KociHotelik

 
Posty: 18
Od: Wto lip 25, 2017 20:17

Post » Wto cze 12, 2018 12:02 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Dzień dobry! :)

Chciałabym zabezpieczyć balkon siatką. Balkon nie ma dachu (dom wolnostojący) i razem z siatką chciałabym zamontować dach. Czy znacie i możecie Państwo polecić jakąś firmę, która byłaby w stanie zrobić jedno i drugie? Dom w Warszawie.

mooncombo

 
Posty: 2
Od: Wto cze 12, 2018 11:57

Post » Wto cze 12, 2018 18:36 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Mam balkon w bloku na ostatnim piętrze, też bez daszku nad nim. Balkon zaoferowała się osiatkować ta firma: kociasiatka.pl, facebook.com/siatkidlakotow
Finalnie nie zdecydowałam się, bo mnie koszty przerosły.
Szukałam (ale mało intensywnie ;) ) firmy do zbudowania daszku, ale jakoś nie znalazłam.
W przypadku domu nie wiem, czy nie sensowniej byłoby założyć markizy nad balkonem i do nich przymocować siatkę.
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9955
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Śro cze 13, 2018 9:15 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Markizę raczej nie, bo wydaje mi się, że w tym przypadku konstrukcja podtrzymująca może być delikatniejsza i nie wiadomo jak wytrzyma dodatkowy ciężar siatki, dodatkowo nie chciałabym musieć zwijać całej konstrukcji na zimę.

mooncombo

 
Posty: 2
Od: Wto cze 12, 2018 11:57

Post » Śro cze 13, 2018 11:42 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Dzień dobry wszystkim:)
Mam pytanie odnośnie montażu (najlepiej bez wwiercania się w ścianę, ponieważ to wynajmowane mieszkanie) siatki, w starych, skrzynkowych oknach. Pisałam już do jednej z poznańskich firm, niestety okazało się, że okno jest w fatalnym stanie i nie ma możliwości zamontowania w nim siatki na zaczepy. Czy ktoś zakładał może zabezpieczenia w takich oknach i mógłby się podzielić informacją jak to wygląda? Będę wdzięczna za każdą informację.

JustynaSt

 
Posty: 1
Od: Śro cze 13, 2018 11:39

Post » Pon lip 02, 2018 16:00 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

W końcu zabezpieczyłam ogródek. Kociaste nie mogą uwierzyć w szczęście brykania po trawce. Długo się przymierzałam do zabezpieczenia ogródka bo profesjonalne firmy życzyły sobie od 1500 do 2300 euro. Pomyślałam i zabezpieczyłam ogródek za 62 euro (20 euro koszt rurek+ 42 euro siatka). Śrubek i tyrapsów nie liczę bo miałam w domu. Zapomniałam jeszcze o 2,50 - musiałam dokupić zszywek do tackera.
Dumna jestem. Ale najważniejsze, że kociaste mogą sobie brykać a ja nie umieram ze strachu, że wpadną na jakiś głupi pomysł.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Wto lip 03, 2018 14:33 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Pokaz fotki :kotek: :201461
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto lip 03, 2018 21:21 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Nie bardzo ogarniam stronkę zapodaj
Na zdjęciu pierwszym bramka do ogrodu na dodatkowych uchwytach bo rurki podtrzymujące siatkę muszą się obracać.
<a href=https://zapodaj.net/9b4dfdec65ba0.jpg.html>DSC_0225[1].jpg</a>
https://zapodaj.net/9b4dfdec65ba0.jpg.html
widok na ogrodzenie
https://zapodaj.net/0bea06fcf011a.jpg.html
<a href=https://zapodaj.net/0bea06fcf011a.jpg.html>DSC_0226[1].jpg</a>
zabezpieczenie szopki
https://zapodaj.net/60f6162257d91.jpg.html
<a href=https://zapodaj.net/60f6162257d91.jpg.html>DSC_0227[1].jpg</a>
zabezpieczenie za szopką
https://zapodaj.net/007475ab46b88.jpg.html
<a href=https://zapodaj.net/007475ab46b88.jpg.html>DSC_0228[1].jpg</a>
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Śro lip 04, 2018 4:41 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

super robota, gratulacje. Też planuję coś takiego zrobić, także sobie zaznaczę.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Śro lip 04, 2018 12:26 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Szukam_kotki pisze:super robota, gratulacje. Też planuję coś takiego zrobić, także sobie zaznaczę.

Dziękuję bardzo. Chętnie służę instrukcją szczegółową.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Nie lip 29, 2018 9:16 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Irlandzka Myszka pisze:
Szukam_kotki pisze:super robota, gratulacje. Też planuję coś takiego zrobić, także sobie zaznaczę.

Dziękuję bardzo. Chętnie służę instrukcją szczegółową.

No tak, to mam pytania o materiały. Jaka to jest siatka i rurki? Nie wiem, gdzie nawet szukać. W Leroy mają albo metalowe albo plastikowe (a to chyba nie to). Jak mi powiesz na jakim dziale to znalazłaś, to może będzie mi łatwiej. Czy dziurki w rurkach sama robiłaś? Jeśli tak to jak? Czy te rurki są wkręcone na śruby, które z drugiej strony mają zakrętki? Nie wiem, jak sobie poradzić z ogrodzeniem od strony sąsiadów...
I jak się nazywają te dzynkse zaciskające?
Będę bardzo wdzięczna za wskazówki :D

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Nie lip 29, 2018 11:52 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Szukam_kotki pisze:No tak, to mam pytania o materiały. Jaka to jest siatka i rurki? Nie wiem, gdzie nawet szukać. W Leroy mają albo metalowe albo plastikowe (a to chyba nie to). Jak mi powiesz na jakim dziale to znalazłaś, to może będzie mi łatwiej. Czy dziurki w rurkach sama robiłaś? Jeśli tak to jak? Czy te rurki są wkręcone na śruby, które z drugiej strony mają zakrętki? Nie wiem, jak sobie poradzić z ogrodzeniem od strony sąsiadów...
I jak się nazywają te dzynkse zaciskające?
Będę bardzo wdzięczna za wskazówki :D

Cały myk z moim zabezpieczeniem polega na tym, że użyłam materiałów teoretycznie przeznaczonych do zupełnie innych celów.
Siatka to powszechnie używana siatka ogrodowa metalowa pokryta plastikiem. W Polsce możesz użyć siatki na krety - jest bardzo tania i sztywna. Siatkę docinałam na żądaną wysokość zabezpieczenia.
Rurki to najtańsze białe, plastikowe rurki do wody - dział z hydrauliką. Rurki były długości 4 m - pocięłam je piłką do metalu na odcinki o długości 50 cm.
Dzynkse zaciskające kupisz również na dziale hydraulicznym - jest to jeden ze sposobów montażu rurek wodnych.
Wracając do rurek - pozaznaczałam na nich odległość od brzegu 10 cm dzieląc je na odcinek 10 i 40 cm. 10 cm będzie do montażu do ogrodzenia a 40 cm będzie stanowić podstawę do montażu siatki. Następnie użyłam opalarki i pogrzałam rurki w miejscu zaznaczenia (10 cm), trwa to dosłownie chwilkę i można zginać rurkę nadając jej odpowiedni kształt. Najpierw robiłam kąt 45 stopni ale w praktyce okazało się, że muszą być bardziej zgięte - tak po środku pomiędzy 45 a 90 stopni.
Dziurki robiłam sama wkrętarką i wiertłem do drewna (wiertło do drewna ma pilota i nie zeskakuje z rurki w czasie wiercenia).
Rurki montowane są do płotków drewnianych zwykłymi śrubami do drewna, do muru - śrubami do betonu z wkładką plastikową. Część rurek zamontowałam plastikowymi taśmami samozaciskającymi tzw tajrapsami.
Siatkę do rurek też montowałam tajrapsami.
Dodatkowo siatkę przymocowałam do płotków zszywaczem budowlanym - taki trochę większy zszywacz biurowy.
Mam nadzieję, że mój opis jest jasny, jeśli nie - pytaj.
Pokaż fotkę ogrodzenia od strony sąsiadów - postaram się coś podpowiedzieć.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kicalka, skaz i 210 gości