Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt lip 20, 2018 22:45 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Aha. Samba zjada żarcie z karmnika. Wyciąga łapką z przykurczem :wink:
ObrazekObrazek Tosia(*) Figusia (*), Lubo i... mała Figurka :)

kasik30

 
Posty: 16485
Od: Pt lut 18, 2005 16:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lip 20, 2018 23:01 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Peritol działa na zasadzie wspomagania łaknienia (sama coś podobnego obecnie stosuje u siebie...) ale to nie znaczy, że się je wszystko, tylko jedynie to co smakuje.

spróbujcie jej proszę suche chrupki zalać wrzątkiem a jak napęcznieją i przestygną jej podać, tego exigenta, może bardziej pachnące będą dla niej lepsze.

jest też metoda na niejadki bardziej behawioralna, udawanie, że się próbuje jeść te chrupki samemu, bierze się chrupka pod usta i po prostu się mlaska jakby się jadła, a zwierzakowi podstawia po jednym chrupeczku. działało to u mojego yorka [*] a potem u jednej naszej fundacyjnej kotki, niby wtedy była na sterydzie żeby jadła ale to jej pomogło się rozjeść :) więc patent fajny i warty wypróbowania moim zdaniem ;) oczywiście mizianie i czułe słówka z powolnym mruganiem również wskazane :)
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 21, 2018 10:28 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Ona tego exigenta zjadła sporo, jak na nią, ja jej zostawiłam z pół miseczki, Iza popołudniu była i było 1/4.
ObrazekObrazek Tosia(*) Figusia (*), Lubo i... mała Figurka :)

kasik30

 
Posty: 16485
Od: Pt lut 18, 2005 16:32
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob lip 21, 2018 16:16 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Dziś króciutko:
Lea lepiej, byłą u p. Doktora, dostała zastrzyk i zabieg lasera,
od dziś na ranę dajemy jej
1 X smarowanie Otomaxem
1 x psikamy Cortavance
plus leki:
zylkene, kalmwet - i najważniejszy - 1/2 unidox
ładnie zjada w gourmecie
bioprotect osłonowo - tez do jedzenia


Miała zasikane posłanko i zasikany kosz wiklinowy i stolik pod nim.
Marta jej wszystko pięknie wyczyściła kiedy my byłyśmy w Zgierzu

Szpitalik:
Dzikuska łagodna, ładnie zjadła mokre i suchego sporo, w kuwecie komplet
Dyzio - rozdarty, w klatce kipisz, przyjechała Iza i Marta - wypuściły go na ogólny - został - mam nadzieję, że się odnajdzie
Kuba - miał wszystko ładnie zjedzone, dzis zjadł ładnie feringę, a potem poprawił odrobiną gourmeta
Kubanka - zjedzone suche exigent, dosypełam jej jeszcze i dałam purizona rybnego. Zjadła tez ładnie poema, które kupiła marta
Kubanka dostaje megace - kropelkę - trzeba sobie odrobinę nabrać do strzykawki insulinówki i dac jej do pyszczka - ze 3 kreseczki w insulinówce
Tola - apetyt ładny, ale wczorajsze mokre zostawione w 2/3. Dałam nowe - feringę = zjadła ładnie, domieszałam jej troszkę gourmeta ;)

Ogólny
dziś nalane w kilku miejscach
przy kuchni, przy pokoju Lei, przy drzwiach do szpitalika i przy szafce obok kuchni
Ewidentnie komuś nie podoba się ten rejon lub to, że te wszystkie drzwi są pozamykane :twisted: :lol: 3

Stasiek dziś nie wyszedł na ogólny, zjadł ładnie mokre. Jego rozpiera energia. Nudzi się chłopak, trzeba mu domu szukać - najlepiej wychodzącego. Będzie idealnym kompanem, jeśli tylko będzie miał gdzie się wybiegać i rozładować energię ;)

Dzięki wielkie Izie i Marcie za pomoc
oraz Monice i p. Marzence za odwiedziny i pomoc :)
Karmel['] Taurus['] Miki [']Andzia [']
http://kotylion.pl/
https://www.facebook.com/kotylion.viva

Duszek686

 
Posty: 23749
Od: Sob kwi 25, 2009 22:42
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lip 22, 2018 20:27 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Dyżury:
poniedziałek (23.07)- dominika.zuza
wtorek (24.07)-mgska
środa (25.07)-Duszek686
czwartek (26.07)-Kociambra1989
piątek (27.07)-pyma
sobota (28.07)-
niedziela (29.07)-
poniedziałek (30.07)-
wtorek (31.07)-
środa (01.08)-kasik30
czwartek (02.08)-Kociambra1989
piątek (03.08)-
sobota (04.08)-
niedziela (05.08)-
Ostatnio edytowano Pon lip 23, 2018 14:22 przez pyma, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Pon lip 23, 2018 12:31 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

dyżur 22.07
Już standardowo z Adamem, dzięki! :201494
W szpitalu w kuwetach wszędzie komplety. Kuba domagał się głasków, ale średnio chciał jeść mokre. Ale z poprzedniego dnia zostało tylko trochę mokrego i trochę suchego, coś tam je.
Kubanka dostała kalmveta na łapkę, bo nie chciała mokrego jeść. Dosypałam jej suchego. Dostała megace - jest w szafce nad zlewem, bo Marta mówiła, że nie może być wystawione na światło.
Tola dostała feringę ze swoimi dodatkami. Zostawiłam jej też porcję na wyjściu. Przeniosłam paczkę feringi do szpitala i zabrałam macsa do kuchni, Ola pisała, żeby podawać jej teraz Feringę gdzieś wcześniej. Reszta puszki w lodówce, dostanie dzisiaj.
Dzikuska w kuwecie FULL, obserwowała mnie z transportera. Póki byliśmy, nie ruszyła ani suchego, ani mokrego, ale jak przyszliśmy, miski były puste.

Lea ładnie wsunęła kalmveta prosto do pysia, encortolon, unidox, zylkene i bioprotect w gourmecie, dała się spsikac sterydem i posmarować otomaxem. Trochę jej się humor po cortavance skiepścił, ale jak wróciłam pod koniec dyżuru to powtórzyć, to już było ok, przyszła się przytulać :) dostała drugiego gourmeta na wyjściu, ładny apetyt miała.

Ogólny dostał po saszecie, Samba, Bambo, Fanta i Sprite z zylkene i kalmvetem. Fanta dała mi się pogłaskać pod kanapą. Nastawiała łepek i wtulała w dłoń, ale nie dała się namówić na wyjście spod kanapy :( Staś też dostał saszetkę z kalmvetem. Wypuściliśmy go na trochę na ogólny, ale nieopatrznie zostawiliśmy otwarte drzwi do jego pokoju i się zdenerwował, jak reszta towarzystwa przyszła zwiedzać. Posiedział trochę u siebie, bo nerwy chciał rozładować na innych. Dyzio koniecznie chciał wejść do szpitala, raz mi się pod drzwiami położył i chyba nawet zasnął :D nie zlikwidowałam jeszcze jego klatki, dziś to zrobię. Myślę, że nie jest z nim na ogólnym najgorzej.

Przyszła Kasia dilah i zostawiła coś, nie pamiętam co, dla Danusi, jest w wysokiej szafce po lewej od drzwi, na górnej półce chyba.

dominika.zuza

 
Posty: 621
Od: Sob paź 28, 2017 18:45

Post » Wto lip 24, 2018 13:28 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

dyżur 24.07 z Adamem (dzięki! ♥)
wcześniej był Krystian i zajął się szpitalem, dziękujemy! :201494
Towarzystwo na ogólnym dostało wieczorem jeszcze po pół saszetki, bo mimo jedzenia od Krystiana dalej umierały z głodu. Stanisław dostał feringę z łososiem czy czymś i ćwiartką asparginu - ma dostawać przez 10 dni ćwiartkę tabletki.
W szpitalu Dzikuska dostaje ćwierć enro - jest u niej na klatce w kopertce od Seidlówien. Dostała wczoraj, Marta, daj znać, czy zjadła. Jak jej nakładałam, to miała puste michy.
Tola dostała też swoją feringę z renagelem i się poprzytulałyśmy :1luvu:
Lea wsunęła wszystko w gourmecie, ale psikanie sterydem jej zepsuło klimat. Mimo wszystko spragniona kontaktu, wyleciała mi przez drzwi jak wchodziłam, od razu chciała mizianie.
podłogi ogarnięte (było parę pawi z wody), kuwety dopieszczone po sprzątaniu Krystiana.

Znalazłam dwa transportery i pozwoliłam je sobie pożyczyć na wolno żyjące do kastracji. W przyszłym tygodniu transportery wrócą :)

Ach, prośba z mojej strony - niech krzesło stoi przy szafce przy drzwiach do kuchni. Ona się otwiera sama albo otwierają ją łobuzy i w niedzielę wypadnięta rzecz była osikana :c

dominika.zuza

 
Posty: 621
Od: Sob paź 28, 2017 18:45

Post » Śro lip 25, 2018 6:45 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Czy jest w kociarni vetomune albo coś podobnego? Chciałam dla maluchów i nic nie znalazłam.
Obrazek

olala1

Avatar użytkownika
 
Posty: 5232
Od: Czw sty 07, 2016 14:09
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 25, 2018 6:54 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

olala1 pisze:Czy jest w kociarni vetomune albo coś podobnego? Chciałam dla maluchów i nic nie znalazłam.

powinno coś być ale nie jestem pewna na 100%
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Śro lip 25, 2018 6:57 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Dyżury:

środa (25.07)-Duszek686
czwartek (26.07)-Kociambra1989
piątek (27.07)-dominika.zuza
sobota (28.07)-pyma
niedziela (29.07)-
poniedziałek (30.07)-
wtorek (31.07)-
środa (01.08)-kasik30
czwartek (02.08)-Kociambra1989
piątek (03.08)-
sobota (04.08)-
niedziela (05.08)-
poniedziałek (06.08)-
wtorek (07.08)-
Ostatnio edytowano Śro lip 25, 2018 12:13 przez pyma, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

pyma

Avatar użytkownika
 
Posty: 5784
Od: Pt wrz 21, 2012 10:37

Post » Śro lip 25, 2018 7:10 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

vetomune raczej jest. dzisiaj odbiorę z paczkomatu suplementy. jest tam genomune i vetomune.
ale nie dam rady już do kociarni podjechać. chyba ze możesz Ola po pracy zahaczyć o tesco to możemy sie tam gdzieś umówić.

mgska

 
Posty: 13372
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 25, 2018 7:19 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Nie Marta, dziś nie mogę. A kiedy planujesz przywieźć? Najwyżej poczekam.

Kto to czarny z naciętym uszkiem na ogólnym, drobny? Bambo?
Obrazek

olala1

Avatar użytkownika
 
Posty: 5232
Od: Czw sty 07, 2016 14:09
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 25, 2018 8:03 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Ola, chyba sobota dopiero.

Wczoraj spełzałam trochę czasu w kociarni, bo oprócz dyżuru koty miały jeszcze odwiedziny zapoznawcze i w rezultacie Samba pojechał do domu, gdzie mieszka juz 2 letni spokojny Irys.
Samba juz się ładnie u nas otworzyła i podczas odwiedzin po konsumpcji smaczków wywaliła się do góry kołami nie przejmując się gośćmi.
Potem niestety był stresik przy wkładaniu do transportera ale co zrobić... :?

Tukuś wybiera sie do domu już niedługo. Jego przyszli opiekunowie byli nim zachwyceni :mrgreen:

Na ogólnym oczywiście karmniki wyczyszczone a koty wygłodniałe, najbardziej głodny wiadomo kto :twisted:

Lea nie miała zbyt dobrego dnia ale to moze przez ten gorąc który u niej panował. jak tam siedziałam i nic nie robiłam to sie ze mnie lało. koniecznie trzeba jakiś wentylator tam wstawić.
Lea miła zjedzone mokre. z karmnika chyba nie. wiec jej wysypałam poza karmnik. nie chciał mi nic jeść, tylko warczała :(
ale wreszcie jakby jej cos w głowie zaświtało i zaczęła łapczywie jeść gourmeta. i zjadła z tabletkami tez.
w kuwecie siki i kupa.

u kuby w kuwecie brak urobku, zjedzone mokre. wypuściłam go na ogólnym -chodził, eksplorował i syczał na wszystkich, ale to ze strachu. potem wreszcie zrobił ogromne siku.
miałam go zamknąć jeszcze w klatce zeby sobie przemyślał wszystko, ale jak zaczęłam sypać na wyjsciu jedzenie do karmników to sie zainteresował, dałam mu wiec pod łóżkiem polowym gdzie sie zabunkrował i szamał az miło wiec go zostawiłam. jego klatka jest wiec nie sprzątnięta i zalecenia nie sa przepisane na tablice.

Tola szamała feringę.

Kubance nie dawałam megace bo chrupala przy mnie. w kuwecie siki.

stasiek wyszedł standardowo na ogólny ale szybko go zagranełam z powrotem - bez problemów sie obyło.

mgska

 
Posty: 13372
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 25, 2018 8:22 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

olala1 pisze:Nie Marta, dziś nie mogę. A kiedy planujesz przywieźć? Najwyżej poczekam.

Kto to czarny z naciętym uszkiem na ogólnym, drobny? Bambo?

tak, jak drobny to Bambo, duzy z naciętym uszkiem to Kuba ;-)

mgska

 
Posty: 13372
Od: Sob sty 12, 2008 18:50
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lip 25, 2018 8:35 Re: Kociarnia Kotyliona IX - dyżury, koty do adopcji

Kubę poznałam - wielkoluda. Syczał i walił po łbach jak kto za blisko podszedł. Rządzi... ;)
To Bambo pięknie w takim razie, bardzo kontaktowy się zrobił. Na początku myślałam że to Jenek, a później rozdwoiło mi się w oczach :? . Wszyscy (prawie) przybiegli na powitanie, dużo ich, oj dużo...
Obrazek

olala1

Avatar użytkownika
 
Posty: 5232
Od: Czw sty 07, 2016 14:09
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: luty-1, muza_51 i 43 gości