1m2 na kota! Kropeczka musi wrócić.W-wo kto pomoże ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 07, 2018 23:31 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Biedna kicia

A co z Tobim?

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3535
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Sob lip 07, 2018 23:36 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Tobi miał jechać jutro z Kropeczką do Warszawy.
Pani, która miała go adoptować zadzwoniła, że niestety rezygnuje, ponieważ właśnie straciła pracę. Umowę miała na czas, który właśnie minął i pracodawca jej nie przedłużył. Zdecydowali się, że przenoszą się z całą rodziną na stałe do Niemiec, gdzie już od lat mieszka ich jedna córka.
Tobi zostaje, a już był w pełni przygotowany do podróży do nowego domu.
Szkoda, ale trudno, nic nie poradzimy.
Natomiast dzwoniła też Pani Kasia z Zabrza, że Karol i Norek mogą przyjeżdżać. Nie wiem, czy będę w stanie, najprawdopodobniej nie załatwię transportu w ciągu nadchodzącego tygodnia. Musze jeszcze raz zabrać je do weta, bo zapomniałam na śmierć zrobić testy na FeLV/FIV a muszą to mieć. W kolejnym tygodniu wyjeżdżam do Krakowa więc ich wyjazd chyba trochę się przeciągnie.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie lip 08, 2018 6:41 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Miseńko
[*]
Nikt, nikt nie zasługuje na taką śmierć. Biedna, biedna koteczka.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55304
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie lip 08, 2018 7:05 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

jasdor pisze:I niech zostanie na zawsze w pamięci jako właśnie taki kot - dumny, odważny, przyjazny. Tylko nie tak miała odejść, nie tak....
Obrazek


Śpij spokojnie Misieńko [*] .........
Trudno pogodzić się z tym,że okrutny los zgotował Ci tak straszną śmierć.Nikt nie zasługuje na to, co spotkało Ciebie,Maleńka .

Dorotko nieustające i najmocniejsze :ok: :ok: za Ciebie :1luvu: :1luvu: i Podopiecznych i Domowych
i Tych "z 3-go piętra" :1luvu: :201461 :201461 :201461 :1luvu:
Obrazek

MAU

 
Posty: 2620
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Nie lip 08, 2018 22:11 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Dziś o godzinie 10.30 pożegnałyśmy się z Kropeczką, która pojechała do nowego domu. Na miejscu była o 17-tej. Miałam informację, że "zagnieździła" się na wierzchu krytej kuwety i jest trochę przestraszona. Przespacerowała się nisko przy ziemi po mieszkaniu. Na pewno informacje jeszcze będą. Mam nadzieję, że się szybko przyzwyczai do nowych warunków, nowego miejsca, ludzi i braku kotów. Kropka to jeden z tych, które bardzo lubiły towarzystwo innych zwierzaków. Ale ufam, że odpowiednie podejście człowieka zrekompensuje jej brak innych zwierzaków.
Pani dziś zapytała, czy mogłabym jej wydrukować zdjęcie Miśki, takie żeby miała na papierze :( Nie może przejść do porządku dziennego nad tym, co się wydarzyło. Oczywiście, że bym mogła. Tak samo, jak mogłabym wydrukować jej zdjęcia wszystkich kociaków, które rozjechały się do domów. I to jest moje zadanie na jutro :)

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Nie lip 08, 2018 22:25 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Aż nie wiem, co napisać, tyle się wydarzyło...

Szelka i Pestka straciły dom w taki sposób... Po co adoptować koty, żeby potem po 4 latach chcieć się ich pozbyć? Przecież to kawał czasu pełnego doświadczeń. Po co było adoptować?
jasdor pisze:Dlatego NIGDY !!! Już NIGDY więcej nie pomogę żadnemu człowiekowi.

Są pewne szanse, że tylko Twoja chęć pomocy temu facetowi uratowała koty...


Misia... Biedna koteczka... :(
Za niedopilnowanie psa, którego jeszcze się uczyło agresji, powinna być bardzo wysoka kara :evil:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie lip 08, 2018 22:35 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Stomachari pisze:Misia... Biedna koteczka... :(
Za niedopilnowanie psa, którego jeszcze się uczyło agresji, powinna być bardzo wysoka kara :evil:

i postaram się to monitorować

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pon lip 09, 2018 0:35 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Misiu [*] :cry:
Masakra co z tymi ludźmi się dzieje - zero myślenia o zwierzaku i empatii :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon lip 09, 2018 7:35 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Misieńka [*]

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon lip 09, 2018 12:31 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

(*)

kotydwa12

Avatar użytkownika
 
Posty: 989
Od: Wto lut 09, 2010 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lip 09, 2018 20:31 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Dziś nadeszły dwie dostawy karmy :1luvu:
Dziękuję bardzo, już część zawiozłam tzn. to, co byłyśmy w stanie na górę wynieść, resztę dostarczę jutro :)
36 dużych puszek Animondy 800 g i 24 puszki Animondy 400 g :)
Obrazek Obrazek

Całe popołudniu spędziłam w pracy (do 18.oo) wydrukowałam i zaniosłam pani "zestaw kotów" , tych które znalazły nowe domu i tych, których już nie ma :( czyli Misi i Burci. Rozczuliła się oglądając je i wracała do wspomnień. Przedtem te koty nie miały nawet swoich imion, były po prostu kotami...
Obrazek Obrazek

A to jest USG Boryska :mrgreen:
Obrazek
Na dole to COŚ (narośl ? może ropień?) Na razie nie wiadomo, ale mniej więcej tak to wygląda na monitorze.
Nie zmniejsza się ani nie powiększa. Cały czas jest takie, jak było.
Pani opowiadała, że jakieś dwa lata temu strasznie udławił się jedząc drobiowe serduszko. Uratowała go jakimś cudem, ale był już nieprzytomny, zrobił się siny, ale jakoś odżył.
Czy takie zadławienie może być przyczyną tego, że COŚ dzieje się w płucach ? Może ktoś wie o takim przypadku.
Ja go tutaj ani konkretnie nie zdiagnozuję, ani nie wyleczę :( Niestety z tego, co obserwuję chyba znów czuje się gorzej. Schował się oczywiście, jak tylko mnie zobaczył po krzesło. Obserwowałam jego oddech, jest ciężki, miarowy, ale taki zbyt głęboki, brzuszny.

Wieści od Kropeczki są bardzo dobre. Zwiedziła wszystkie górne półki, otworzyła sobie szafę i poznała całą zawartość, wyspała się na bluzkach. Rozrabiała całą noc tak, że pani musiała zamknąć się w sypialni żeby móc trochę się wyspać. Rano szukała, bo kota nigdzie nie było. Okazało się, że ta całonocna zabawa bardzo ją zmęczyła i spała smacznie w budce, którą jej zainstalowano za telewizorem. W ciągu dnia trochę wychodziła, bawiła się myszką i wędką, dostała na rozluźnienie kocimiętkę i była szczęśliwa. Od wczoraj nie sikała, ma dwie kuwetki, ale pani podejrzewa, że gdzieś siku jest tylko jeszcze nie wie gdzie. Aktualnie ułożyła się do spania w wiaderku.

Edycja : Dostałam dziś od pani 100 zł. żeby kupić jakąś karmę. Ponieważ kończy się sucha karma chyba kupię worek. Co myślicie o PURINIE ? Koty dość ją lubią, cenowo nie jest zbyt droga, jeszcze jej nie miały, może im posmakuje. Tak na odmiarę. Teraz mają BRITa, ale coś nie za bardzo wchodzi. Męczą się, ale jedzą .

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pon lip 09, 2018 22:03 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

jasdor pisze:Edycja : Dostałam dziś od pani 100 zł. żeby kupić jakąś karmę. Ponieważ kończy się sucha karma chyba kupię worek. Co myślicie o PURINIE ? Koty dość ją lubią, cenowo nie jest zbyt droga, jeszcze jej nie miały, może im posmakuje. Tak na odmiarę. Teraz mają BRITa, ale coś nie za bardzo wchodzi. Męczą się, ale jedzą .


Purina jest najgorsza, lepsza jest Smilla, chociażby taka http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ult/222904
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lip 09, 2018 22:21 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Tak, Smilla wchodzi kotom, a tańsza i chyba lepsza składowo ;)

Super pomysł ze zdjęciami :201494

I bardzo się cieszę z Kropki!

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto lip 10, 2018 12:27 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

Obrazek

Tak się ma Kropeczka w nowym domku po 2 dniach od przyjazdu

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto lip 10, 2018 12:32 Re: 1m2 na kota!RUBI i TOBI powrót z adopcji.Potrzebny dom W

cudownie!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84439
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości