Re: Ślepaczki po raz X ! Jest już kalendarz na 2021r :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 30, 2018 8:43 Re: Ślepaczki po raz X ! - Lisek [']

Współczuję z całego serca...
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Śro lip 11, 2018 15:06 Re: Ślepaczki po raz X ! - Lisek [']

Oto Lewka.
Paczacze Drodzy, taka śliczna bezoka koteńka trafiła ostatnio do nas. Znaleziona na szczecińskiej ulicy, zupełnie bezradna...
Na pewno miała dom, ale nikt jej nie szuka :(
Dzięki dobrym i wrażliwym osobom ❤ jest już bezpieczna w japaczowej rodzinie!!!
Jest przemiła, tulaśna i zupełnie rozbrajająca :1luvu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
A wzięła się u nas stąd:

https://www.facebook.com/groups/1435006 ... 647938838/
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56


Post » Czw lip 12, 2018 1:33 Re: Ślepaczki po raz X ! - Lewka

Biedna koteczka, dobrze że już zaopiekowana.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lip 12, 2018 14:41 Re: Ślepaczki po raz X ! - Lisek [']

Klub Ślepaczkowy pisze:Oto Lewka.
Paczacze Drodzy, taka śliczna bezoka koteńka trafiła ostatnio do nas. Znaleziona na szczecińskiej ulicy, zupełnie bezradna...
Na pewno miała dom, ale nikt jej nie szuka :(
Dzięki dobrym i wrażliwym osobom ❤ jest już bezpieczna w japaczowej rodzinie!!!
Jest przemiła, tulaśna i zupełnie rozbrajająca :1luvu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
A wzięła się u nas stąd:

https://www.facebook.com/groups/1435006 ... 647938838/

Super :201494 dziś rozmawiałam o niej z kimś z forum co ma już dwie bez oczu w tym jedną ode mnie ,ale cieszę się ogromnie że już bezpieczna :1luvu:
Obrazek

dorcia44

 
Posty: 43912
Od: Pt maja 19, 2006 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lip 14, 2018 6:33 Re: Ślepaczki po raz X ! - Lewka

Flip i Flap życzą wszystkim miłego weekendu!

Dwugłowy kot :ryk:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

Post » Sob lip 14, 2018 6:46 Re: Ślepaczki po raz X ! - Flip i Flap

Przecudne przytulaki :1luvu: no, naprawdę..
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lip 14, 2018 10:08 Re: Ślepaczki po raz X ! - Lewka

Klub Ślepaczkowy pisze:Flip i Flap życzą wszystkim miłego weekendu!

Dwugłowy kot :ryk:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:1luvu: :1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob lip 14, 2018 23:14 Re: Ślepaczki po raz X ! - Flip i Flap

Czemu Flip i Flap? Tych dwóch panów nie było szczególnie rozgarniętych, kotki chyba takie głupiutkie nie są :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lip 21, 2018 19:23 Re: Ślepaczki po raz X ! - Flip i Flap

Stomachari pisze:Czemu Flip i Flap? Tych dwóch panów nie było szczególnie rozgarniętych, kotki chyba takie głupiutkie nie są :)

Tak nazwała je tymczasowa mama Jadzia. A chłopaki wielkie słodziaki!

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Sob lip 21, 2018 22:33 Re: Ślepaczki po raz X ! - Flip i Flap

Bazarek książkowy dla Ślepaczków. Będę sukcesywnie dokładać książki, nowsze i starsze, warto więc zaglądać częściej.
viewtopic.php?f=20&t=186036&p=12037651#p12037651

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Pon lip 23, 2018 13:17 Re: Ślepaczki po raz X ! - Flip i Flap

Sorki że się wcinam ale szukam domku dla tego kota , wet mu ratuje oko..Kot ma coś dwa lata ..Jak nic mu nie znajdę z oczkiem czy bez wróci na ulicę ...Może znacie kogoś.Kot jest szaraczek taki zwykły..
Obrazek
Tu po operacji ma zaszyte w czwartek jade na zdjęcie szwów z oczka i sie okaże co i jak.
Obrazek
Szukam też kogoś kto pomoże mi oplacić operację bo tak jeżdżę a za operacje jeszcze wisze. :(

lidka02

 
Posty: 15727
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Pon lip 23, 2018 23:01 Re: Ślepaczki po raz X ! - Flip i Flap

Witam Wszystkich po raz piewszy. Opowiem Wam jak stałam się mamą jednego ślepaczka.
Pracuję w jednym ze szpitali na południu Polski. Były tam zawsze koty, zazwyczaj podrzutki. Zawsze próbowaliśmy kazdemu znaleść jakiś domek, czasem się udawało. Jednak po jakimś czasie częśc kotów została. I pojawiły się młode. Pech chciał ze były to same kotki, nie miały zbytniej styczności z człowiekiem więc stały się dzikie. Częśc wyłapaliśmy i wysterylizowaliśmy, a częśc się nie udało. I ak w tym roku 4 kotki okazały się kotne. Kiedy wróciłam z urlopu znalazłam ich miejscówkę - okazało się że jest 12! małych kociąt. Wszystkie miały koci katar. Najpierw staraliśmy sie im dawać antybiotyk do mleka, przemywać oczy solą fizjologiczną i zakrapiać Gentamycyną. Po tygodniu prawie wszytskim przeszło. Własnie prawie.... Znalazłam pewnego kotka który był w taki stanie jak na 1 zdjęciu. Nie chciałam by się meczył i by go uspić. Już wszystko było dograne do eutanazji, kiedy moja koleżanka powiedziała "zobacz jak on je on chce życ, nie usypiajmy go".
Obrazek

I tak mijały kolejne dni, przemywanie oczu, zakrapianie. I W końcu wylądował u mnie w domu. Kiedy weterynarz go zobaczył powiedział, że nie bedzie widział do końca życia. Popłynęły łzy.. Ale tak został. Ma ok 1,5 miesiąca, u mnie jest od tygodnia. Dziś wygląda tak po 2 tyg kuracji:
Obrazek
Obrazek


Pytanie, czy macie jakieś propozycje na zabawki dla ślepaczków które nie wiedzą kiedy jest noc a kiedy jest dzień? Podejrzewam że nigdy nie widział ani wschodu ani zachodu słońca. To nie mój pierwszy kotek, bo mam w domu 4. Ale nigdy nie miałam styczności z ślepaczkiem.

paula_3210

 
Posty: 2
Od: Pon lip 23, 2018 21:38

Post » Wto lip 24, 2018 6:36 Re: Ślepaczki po raz X ! - Flip i Flap

Paulo, Ślepaczki potrafią się bawić zwyczajnymi zabawkami - myszkami, wędkami, kulkami z folii lub papieru. Na pewno bardziej pomocne są zabawki które wydają dźwięki, np. piszczące myszki.

U nas hitem są te:
https://m.zooplus.pl/shop/koty/zabawki_ ... tka/371819

Pomysły na zabawę z kotem, nie tylko Ślepaczkiem, znajdziesz tu:

http://www.deevolution.pl/40-sposobow-zabawy-kotem-1/
http://www.deevolution.pl/40-sposobow-zabawy-kotem-22/

A tu garść porad na temat opieki nad ślepaczkiem:
http://www.japaczesercem.pl/index.php?pl_male-abc,50

Fajnie, że przygarnełaś ślepusia. Trzymam kciuki za niego. Jak ma na imię?

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Wto lip 24, 2018 10:39 Re: Ślepaczki po raz X ! - Flip i Flap

Ostatni miesiąc w działalności Fundacji do lekkich nie należy, bo zgłoszeń mnóstwo, a adopcji jak na lekarstwo.
Jednak kilka ostatnich adopcji cieszy nas szczególnie, bo do własnych domków pojechały wreszcie kotki, które przebywały w swoich DT bardzo długo - niektóre ponad rok, pozostając kompletnie "niewidzalnymi" dla potencjalnych adoptujących.
Na szczęście czekały, czekały, aż się doczekały. I teraz są szczęśliwe w swoich domkach:

Fraszka, zwana też Frankensztajnem :)
Pisaliśmy o niej tak:
"4 lipca 2017 roku odzyskała wolność. Właścicielka, która wychowywała ją od małego, czasem, dla świętego spokoju, przywiązywawszy do kaloryfera, po trzech latach postanowiła się kotki definitywnie pozbyć. Odebraliśmy telefon i zostaliśmy zaszantażowani emocjonalnie: albo eutanazja albo schronisko. Noo, albo my. Tyle że natychmiast! Już! O godzinie 22.00 nie jest nam łatwo mobilizować szyki, ale wówczas nie było wyjścia. Czuliśmy, że sytuacja jest groźna. Groźna dla Fraszki.
5 lipca 2017 roku przerażona Fraszka obudziła się w naszym domu tymczasowym, w którym na własną rodzinę czeka już rok! :( Przerażenie minęło, ale łatka neurotycznego kota, którego lepiej unikać, została. Może dlatego nikt nie chce naszej pięknej joginki. Tak, tak, Fraszka uprawia jogę, ma też wiele innych talentów.
Jest zapatrzona w człowieka, jednak na własnych zasadach. To prawdziwa indywidualistka. Poznała co to wiązanie na siłę, więc teraz, choć emocjonalnie przywiązuje się całym swoim kocim serduszkiem, na wszelki wypadek lubi podkreślić, że czasem wszystko musi być tak, jak chce Fraszka ;) Na przykład wizyty na kolanach opiekunów. Najchętniej wówczas, gdy nie ma w pobliżu innych kotów. Ślepka dogaduje się z nimi, jednak zdecydowanie preferuje towarzystwo człowieka. Duża ilość kotów ją deprymuje i wówczas odzywa się jej neurotyczna natura.
Fraszka jest piękna, mądra, niezwykła, a jednak nikt tego nie dostrzega. Czy jest niewidzialna ponieważ nie widzi? Czy jest niewidzialna ponieważ jest czarna? Czy jest niewidzialna ponieważ ma silną osobowość? Czy jest niewidzialna bo wydaje się taka "zwykła", choć w rzeczywistości jest absolutnie niezwykła?
Czy znajdzie się człowiek, który ją sercem wypatrzy, pokocha i zapewni szczęśliwe życie? Bez stresu, przemocy, a z mnóstwem zabaw, przyjemności i czułości? Człowieku wrażliwy i dobry, czekamy na Ciebie! Czeka nasza Fraszka! Czekają zajęcia kociej jogi i morze miłości, którym Fraszka może zalać! I w tym sensie jest naprawdę groźna ;)"

Taki człowiek się znalazł i Fraszka zamieszkała w Poznaniu :)
Obrazek
Obrazek

Drugim szczęściarzem, który po ponad roku w DT trafił do DS jest słodki Staś:
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Klub Ślepaczkowy

 
Posty: 1404
Od: Czw maja 05, 2011 14:56

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz, włóczka i 214 gości