Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 26, 2018 13:07 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Axa76, i jak siatka? Dobrze zamontowali?

Kottosia

Od: Pon sty 01, 2018 20:38

Post » Pon mar 26, 2018 17:49 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Tak: Obrazek

Na razie jesteśmy zadowoleni :) Robota trwała półtorej godziny.
Obrazek

Axa76

Od: Śro wrz 24, 2008 13:56

Post » Pon mar 26, 2018 18:31 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Dzięki. No widać, że kociambry usatysfakcjonowane możliwością wygrzewania się na słoneczku! :D

Kottosia

Od: Pon sty 01, 2018 20:38

Post » Pon cze 11, 2018 21:49 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

OkNA DACHOWE / ZABEZPIECZENIE OKIEN DACHOWYCH
Mam nadzieję, że tym postem pomożemy komuś w rozwiązaniu problemu zabezpieczenia okien dachowych, ponieważ po wielu poszukiwaniach w internecie nie znaleźliśmy idealnego na to sposobu i musieliśmy sami go wynaleźć:) . Prowadzimy domowy hotelik dla kotów, który usytuowany jest na poddaszu domu jednorodzinnego. Naszą największą zmorą podczas lata było utrzymanie dogodnej dla kotków temperatury podczas największych upałów. Sama klimatyzacja dawała sporo, okna obklejone folią termoizolacyjną także pochłaniały sporo ciepła, jednak brak możliwości wietrzenia poprzez otwieranie okien dachowych, kiedy kotki biegały po pomieszczeniu, był dosyć uciążliwy, a wszystkie znalezione sposoby na zabezpieczenie takowych okien wyglądały albo bardzo nieestetycznie, albo wydawały się wyjątkowo nietrwałe.

My na swoich oknach zamontowaliśmy coś na wzór ramkowej woliery, ale trwałej, solidnej, metalowej, zamocowanej na zawiasach, które umożliwiają bezproblemowe otwieranie i zamykanie okna, a zimą całkowitą deinstalację:). Cała konstrukcja zbudowana została z drewnianych listew kątowych, cienkich drewnianych listewek, kątowników metalowych i prostowników, oraz siatki metalowej. Zmontowane to zostało za pomocą zszywek tapicerskich oraz śrub. Jestem pewna, że dla użytku domowego da się zrobić to o wiele bardziej estetycznie, jednak biorąc pod uwagę brak zachowanych kątów i idealnych wymiarów samych wnęki okiennych oraz to, że jesteśmy totalnymi amatorami przy takich pracach, sam efekt jest dla nas nad wyraz satysfakcjonujący :)

Wybaczcie za te ciemne kolory, aparat nie załapał różnicy jasności. Gdyby komuś zależało na szczegółach, mogę zrobić lepszej jakości zdjęcia....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

POZDRAWIAM I ZAPRASZAM
http://www.kocihotelik.pl

KociHotelik

Od: Wto lip 25, 2017 20:17

Post » Wto cze 12, 2018 12:02 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Dzień dobry! :)

Chciałabym zabezpieczyć balkon siatką. Balkon nie ma dachu (dom wolnostojący) i razem z siatką chciałabym zamontować dach. Czy znacie i możecie Państwo polecić jakąś firmę, która byłaby w stanie zrobić jedno i drugie? Dom w Warszawie.

mooncombo

Od: Wto cze 12, 2018 11:57

Post » Wto cze 12, 2018 18:36 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Mam balkon w bloku na ostatnim piętrze, też bez daszku nad nim. Balkon zaoferowała się osiatkować ta firma: kociasiatka.pl, facebook.com/siatkidlakotow
Finalnie nie zdecydowałam się, bo mnie koszty przerosły.
Szukałam (ale mało intensywnie ;) ) firmy do zbudowania daszku, ale jakoś nie znalazłam.
W przypadku domu nie wiem, czy nie sensowniej byłoby założyć markizy nad balkonem i do nich przymocować siatkę.
Obrazek

Malk

Od: Pon paź 01, 2007 18:30

Post » Śro cze 13, 2018 9:15 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Markizę raczej nie, bo wydaje mi się, że w tym przypadku konstrukcja podtrzymująca może być delikatniejsza i nie wiadomo jak wytrzyma dodatkowy ciężar siatki, dodatkowo nie chciałabym musieć zwijać całej konstrukcji na zimę.

mooncombo

Od: Wto cze 12, 2018 11:57

Post » Śro cze 13, 2018 11:42 Re: Strona o zabezpieczeniach okien, balkonów i ogrodów.

Dzień dobry wszystkim:)
Mam pytanie odnośnie montażu (najlepiej bez wwiercania się w ścianę, ponieważ to wynajmowane mieszkanie) siatki, w starych, skrzynkowych oknach. Pisałam już do jednej z poznańskich firm, niestety okazało się, że okno jest w fatalnym stanie i nie ma możliwości zamontowania w nim siatki na zaczepy. Czy ktoś zakładał może zabezpieczenia w takich oknach i mógłby się podzielić informacją jak to wygląda? Będę wdzięczna za każdą informację.

JustynaSt

Od: Śro cze 13, 2018 11:39

[poprzednia]