Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 11, 2018 19:32 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Szalony Kot pisze:Nie dość, że niezgodne z etyką forum, to do tego nielegalne w świetle prawa...

Czytam, czytam chemicę i dochodzę do wniosku jednego. Martyna, jaka ja głupia byłam ,że mając koty w typie rasy za darmo je wyadoptowałam :placz: Tylko umowę podpisano i zabezpieczono okna i balkon. A mogłam zbyć choćby za koszty :placz: Kilka setek by wpadło.
Ale kociara to durnowata jest. :oops:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 11, 2018 19:56 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Wystawiłam kiedyś 2 persy, które sfilcowane trafiły do schroniska. Doprowadziłam je do porządku, wystawiłam...i rzucił się tłum ludzi. Wydawało mi się, że trafiły we właściwe ręce, ale potem okazało się, że ktoś był "obrotny" i zostały odsprzedane dalej ...mojej dawnej znajomej, fajnej osobie.
Osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego aby długowłose śliczności pomogły w utrzymaniu stadka kotów. I jak ktoś zapłaci za kota, strzelam 300 zł ( lub 30 kg dobrej karmy) to nie wyrzuci go potem na śmietnik...


______________________________________________________________-
Pomoc bezdomnym - szczytna idea, ale sposób zdobycia środków ... :strach:
Sprzedaż nierasowych, niehodowlanych zwierząt poza miejscem hodowli jest niezgodna z prawem. N/K

chemica

 
Posty: 208
Od: Czw lis 29, 2007 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon cze 11, 2018 20:02 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

chemica pisze:I jak ktoś zapłąci za kota, strzelam 300 zł to nie wyrzuci go potem na śmietnik...

Mało Ty wiesz ozyciu, o kotach, o piece nad nimi, ale najważniejsze, że WIESZ LEPIEJ i twoja racja jest najtwojsza

Zacytuję z innego wątku: viewtopic.php?f=1&t=185446&p=12014550#p12014550

chemica pisze:Każdy myśli to co chce-zatem myśl sobie co chcesz. Mam kota menela, dawny dzikus z działek, co uwielbia nurkować w osiedlowym śmietniku, pomimo karmienia w domu :) Taką ma naturę. Jest wolnym szczęśliwym kotem.
Dla Ciebie to samopas, dla mnie i dla moich kotów to wolność. WOLNOŚĆ jest pięknym darem.


Ściągajmy zatem siatki z okien, otwierajmy je - niech nasze koty zaznają wolności pod kołami samochodów i w rękach zwyrodnialców, bo co my wiemy o kotach...

AMENT
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon cze 11, 2018 20:19 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

andorka pisze:
Ściągajmy zatem siatki z okien, otwierajmy je - niech nasze koty zaznają wolności pod kołami samochodów i w rękach zwyrodnialców, bo co my wiemy o kotach...

AMENT


Szkoda, że masz takie traumatyczne doświadczenia: wolność=śmierć pod kołami samochodu lub zwyrodnialec. Każdy z nas jakoś postrzega świat-rozumiem, że Ty jednak widzisz to negatywnie. Tamta kotka o której pisałam nie miała śladów potrącenia, strasznie nakręcacie się nie znając szczegółów, lecicie w stereotypizację na maxa, ale to Wasza sprawa co sobie myślicie.Była kotką wychodzącą od ponad 10 lat, sama do nas kiedyś wprosiła się przez balkon i tak z nami została. Teraz to już nie ma znaczenia. Nigdy nie żałowałam, że mogła wychodzić na trawkę i chadzać swoimi ścieżkami.
Uważam, że jeżeli kot może być wychodzący-to należy dać mu tę możliwość, o ile w pobliżu nie ma drogi szybkiego ruchu.
Mam kotkę na 3 łapach która też jest wychodząca- z ogrodu może wyjść przez płot na łąkę, albo na nasze dość kameralne osiedle. Jest wolnym szczęśliwym kotem. Moi sąsiedzi znają nasze koty, ja znam inne osiedlowe koty.
Dużo zastanawialiśmy się nad wolnością 3 łapki, i po rozmowach z naszymi weterynarzymi, którzy są przyjaciółmi naszych zwierząt, wspólnie zdecydowaliśmy o wolności. Są warunki - jest wolność.

chemica

 
Posty: 208
Od: Czw lis 29, 2007 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Pon cze 11, 2018 23:00 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

andorka pisze:
chemica pisze: Fajna kobieta, o dobrym sercu, robi naprawdę dużo dla bezdomnych kotów, ale ma też koty na działce, niektóre to śliczności długowłose co można sprzedać i mieć na karmę i leczenie innych...


:!: :!: :!:
zacytuję dla potomnych jaki "miłośniczka kotów" ma pomysł na zarabianie kasy,
Droga chemica, tu na forum to się pseudohodowla nazywa i walczymy z tym zjawiskiem wszelkimi siłami


Ej, czemu jej zabraniacie? Jak sie do niej urząd skarbowy dopierdzieli i jej karę walnie, to będzie płacz, ale wcześniej posprzedaje kolejnym pseuduchom, którzy zrobią z życia tych kotów piekło. A ona za to będzie mieć kasę na inne kotki. :evil:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pon cze 11, 2018 23:31 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Nooo, Skarbówka spokojnie może dowalić 7 tysięcy kary za brak rejestracji hodowli w legalnym klubie, brak zgłoszenia tego od US i brak składania corocznych zeznań podatkowych dotyczących hodowli. :)
A zwierząt bez rodowodów w Polsce nie można ani oficjalnie rozmnażać ani sprzedawać, to jest nielegalne. Takie zwierzęta mogą iść tylko do darmowej adopcji.
Ktoś tutaj najwyraźniej nie zna prawa.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 11, 2018 23:55 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

andorka pisze:
chemica pisze:I jak ktoś zapłąci za kota, strzelam 300 zł to nie wyrzuci go potem na śmietnik...

Mało Ty wiesz ozyciu, o kotach, o piece nad nimi, ale najważniejsze, że WIESZ LEPIEJ i twoja racja jest najtwojsza

Zacytuję z innego wątku: viewtopic.php?f=1&t=185446&p=12014550#p12014550

chemica pisze:Każdy myśli to co chce-zatem myśl sobie co chcesz. Mam kota menela, dawny dzikus z działek, co uwielbia nurkować w osiedlowym śmietniku, pomimo karmienia w domu :) Taką ma naturę. Jest wolnym szczęśliwym kotem.
Dla Ciebie to samopas, dla mnie i dla moich kotów to wolność. WOLNOŚĆ jest pięknym darem.


Ściągajmy zatem siatki z okien, otwierajmy je - niech nasze koty zaznają wolności pod kołami samochodów i w rękach zwyrodnialców, bo co my wiemy o kotach...

AMENT
chemica przeczytaj proszę motto miau.
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto cze 12, 2018 14:28 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Zaznaczam

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Wto cze 12, 2018 17:44 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Chemica, obyś Ty i Twoje koty nigdy nie musieli doświadczyć, że wolność to nie dar, tylko przekleństwo, a ludziom nie zawsze można ufać.
Uwierz, świat nie jest wcale taki fajny, jakby się mogło wydawać. Dziewczyny, które Cie ostrzegają nie patrzą pesymistycznie, tylko już się o tym bardziej lub mniej boleśnie przekonały :(.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Wto cze 12, 2018 18:33 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

A co to chemica już się nie przekonała? Przecież jak kotka wychodzi z domu a za trzy godziny jest martwa i już występuje stężenie pośmiertne to prawie na bank została otruta, ale chemica twierdzi że i tak dobrze bo miała wolność=umarła szczęśliwa
Ona za wszelką cene udawadnia (chyba sobie) że najszczęśliwszy kot to ten co lata samopas.

Ten post co wkleiła Andorka to mnie jest, bo się wdałam (niepotrzebnie) w pyskówke z chemicą, ona na siłe wmawia mi i chyba nie tylko mnie, że wszyscy się mylą tylko ona i "jej" weci mają świętą rację a cała reszta co ma zgoła inne poglądy to "wariatki"
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro cze 13, 2018 14:31 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Ale nie chodzi o to, kto ma racje, tylko żeby koty były zadowolone i bezpieczne. Zadowolone może i są, ale czy bezpieczne, to mam spore wątpliwości :(. Z tego czytam, niestety bardzo uzasadnione. Tamtej kotce życia już nic nie wróci, ale można zadbać o pozostałe koty.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro cze 13, 2018 17:03 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Sorki, ale nie mogę się powstrzymać. Chemica, jak przez taką "wolność" psiaka pod kołami samochodu straciłam. Więc lepiej się zastanów, o czyją "wolność" Ci chodzi, Twoją czy zwierzaków? Jeśli moje doświadczenie Ciebie nie przekonało, to żyj swoją "wolnością", ale bez zwierząt.
BTW
TERAZ PISZĘ TYLKO W ODNIESIENIU DO SIEBIE, PODKREŚLAM TO, ABY NIKT NIE ODEBRAŁ TEGO OSOBIŚCIE. Ta "wolność", jaką dałam mojemu psiakowi (puszczanie go wolno, bez opieki, po ogrodzonym płotem ogrodzie przed moim własnym domem, ta pewność, że psiak jest bezpieczny i "wolny"- a jednak niedomkniętej furtki nie dopilnowałam), to żadna "wolność" nie była, tylko MÓJ OSOBISTY DEBILIZM. Tyle w temacie "wolności" z mojej strony.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob cze 16, 2018 18:39 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Bestol, przykra sprawa. Współczuję Ci. Uwolnij się już od tego poczucia winy...żebyś miała energię w sobie.
Każdy z nas ma różne doświadczenia i różne wartości. Ja cenię wolność jako olbrzymią wartość. Zarówno wolność myślenia, wolność od nadmiernych lęków, wolność serca, wolność fizyczną, wolność zwierząt...Każdy medal ma 2 strony, każdy. Kwestia kto którą stronę wybiera. Gdybym mieszkała przy ruchliwej drodze-nie zdecydowałabym się na koty wychodzące.
Ma pewno na moje wypuszczanie kotów miało wpływ doświadczenie, że gdy 20 lat temu byłam wolontariuszką w schronisku, widziałam dziesiątki kotów w klatkach...to był koszmar dla nich, nikły w oczach...to był koszmar dla mnie. Wtedy pojęłam, że jeżeli kot ma MOŻLIWOŚĆ korzystania z wolności, to należy mu ją podarować.
Gdybym miała traumatyczne doświadczenia z wychodzeniem kotów-być może trzymałabym je w domu. Ale nie mam.

Moja trójłapka jest przeszczęśliwa gdy wyleguje się w słońcu na ogrodzie, czasem pójdzie na łąkę za ogrodzenie...Analizowaliśmy z mężem wielokrotnie kwestię jej wypuszczania. Wybraliśmy jej wolność, tzn. ona wybiera i wychodzi z domu na ogród. Jesto to nasz świadomy wybór.5-ty rok już wychodzi.

Nie istnieje 1 właściwe dobro kota-każda sytuacja, każdy kot to indywidualny temat, stąd bez sensu jest kierować własne przekonania na innych. Można dzielić się myślami, doświadczeniami, ale po co te przepychanki i krytyka? Chyba dla zaspokojenia własnego ego.

chemica

 
Posty: 208
Od: Czw lis 29, 2007 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob cze 16, 2018 18:46 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

Muireade pisze:Uwierz, świat nie jest wcale taki fajny, jakby się mogło wydawać.



Świat jest takim jakim go widzisz. Ubolewam nad tym, że ludzie widzą świat jako miejsce niebezpieczne...i to zasłania im oczy. Myślę wówczas o wielu trudnych doświadczeniach, które te osoby doświadczyły, skoro tak widzą świat.

Ja widzę świat takim jakim jest-czyli wielką mieszanką życia, śmierci, dobra, zła, szczęścia, cierpienia, odwagi, lęków... I wybieram patrzenie w stronę życia, szczęścia, dobra. Istnieje jasność i ciemność. To my wybieramy w którą stronę patrzymy.

chemica

 
Posty: 208
Od: Czw lis 29, 2007 8:32
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob cze 16, 2018 19:43 Re: Nie ZBIERACZOM, czyli czym jest zbieractwo?

chemica pisze:Świat jest takim jakim go widzisz. Ubolewam nad tym, że ludzie widzą świat jako miejsce niebezpieczne...i to zasłania im oczy.

Czyli Twój światopogląd jest ukształtowany na bazie solipsyzmu :wink:
Ale jeśli tak jest według Ciebie, to na jakiej podstawie przyjmujesz, że inni widząc świat inaczej niż Ty, pozostają w błędzie :?:

chemica pisze:Ja widzę świat takim jakim jest-czyli wielką mieszanką życia, śmierci, dobra, zła, szczęścia, cierpienia, odwagi, lęków... I wybieram patrzenie w stronę życia, szczęścia, dobra. Istnieje jasność i ciemność. To my wybieramy w którą stronę patrzymy.

Piękne słowa - ale tylko słowa.
Najlepiej być realistą, czyli patrzeć w obie strony - jasności i ciemności.
I tak właśnie postępują ci, którzy pomagają zwierzętom na tym forum: są świadomi istnienia zarówno zła, jak i dobra.
Gdyby było inaczej, nie byliby w stanie nieść nikomu pomocy, bo albo nie dostrzegaliby zła, albo nie wierzyli, że walka z nim ma sens.

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian- iza71koty, Google [Bot], skaz i 202 gości