Filemonku [*] ...serce moje ..

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 08, 2018 18:28 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Może nie od kota. Skądś wleciał.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt cze 08, 2018 19:37 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Tu jest kilka porad odnośnie przestawiania: https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=268 ; i opcja z panierowaniem mięsa w rozgniecionych chrupkach.

Co do TLI - nie że zawsze nie wyjdzie tylko może nie wyjść nic przy zapaleniu przewlekłym. Największa szansa na wyłapanie tego jest jak są objawy.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Pt cze 08, 2018 20:21 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Ten zapach to jednak nie amoniak, to on tak śmierdzi w okolicy tylnich łap , od tych biegunek i poczułam to wyżej na środku grzbietu .
Natomiast prawie na pewno , będzie nadal biegunka bo słysze jak mu lata po brzuchu :strach: ja już nie mam sił na to.
Znowu jutro czuję , pojade z nim do lekarza . Bo tak byliśmy umówieni , że jak jeszcze będzie biegunka itp, to już potem nie dawać nic jeść i zrobić to badanie na specyficzną lipazę.
I potem dopiero spróbować sterydu ewentualnie, ale już nie w dawce zachowawczej. Teraz dałam mu tramal 0, 2 ml bo macha ogonem , pewnie go boli. :(

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pt cze 08, 2018 20:23 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

A ta conva budyń, jakbym chciała go dokarmić po tym wzystkim, to zdaje się odpada bo to ma bardzo dużo tłuszczu i białka w składzie.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pt cze 08, 2018 20:29 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Jeśli biegunka się powtórzy lepiej przegłodzić.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt cze 08, 2018 20:40 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

I tak będzie wiecznie na głodzie , niedługo będzie 4 kg ważyć. Może to wszystko nie ma sensu, może niepotrzebne to wszystko . Może mój mąż ma racje, że będzie jak z Perełką , że będę latac do lekarza , dawać zastrzyki , badać a i tak trzeba będzie kota uśpić i że go tylko bardziej denerwuje i powinnam dac mu jeść co on chce , choćby to miał być whiskas i go zostawić w spokoju, bo być może "jego czas się kończy" :placz: Bo tylko coś robie, lecze itd a i tak nie jest dobrze albo jest dobrze na chwilę

mziel52 pisze:Jeśli biegunka się powtórzy lepiej przegłodzić.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Pt cze 08, 2018 20:57 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Mój cały czas waży 4,6, a jedna z kotek - nieobsługiwalna dzikuska - kiedy chorowała na zęby, to tylko sos piła z mokrej karmy przed dłuższy czas, cienka była, ale nie odbiło się to na jej zdrowiu. po ekstrakcji 11 zębów wróciła do jedzenia, ale też się nie spasła, teraz je malutko i waży trochę ponad 3 kilo. I mniej mnie to martwi niż ponad siedmiokilowa kocica, żarta i gruba - która już ma podwyższoną lipazę i jest kandydatką do zapalenia trzustki, jeśli nie schudnie.
Przede wszystkim przestań panikować, bo Twoje nerwy odbijają się na kocie. On był za gruby, teraz jest ok, a kotu niewiele jedzenia wystarcza, żeby funkcjonował. Trzustka nie lubi przejadania się. Biegunka sama nie ustanie, jeśli kot będzie stale coś pojadał, przerabiałam to 3 tygodnie temu, dopiero głodówka to zatrzyma.
Pytanie, czy Twój kot ma biegunkę. Czy tylko jeden, dwa luźne stolce. Mój miał podobnie dwa dni temu i przeszły na monodiecie Hillsa.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt cze 08, 2018 21:05 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Nie był gruby, on jest z budowy ciała duży, ma długie łapy itd. Gruby to jest drugi kot. Filemon miał idealną atletyczną sylwetkę i zero zbednego tłuszczu a teraz jest wychudzony i zaraz będzie jak przecinek.
Jakie będzie następne wypróznienie to się okaże dopiero. Zanim pojechałam z nim do weta to dzień wczesniej były standardowe biegunki, leciały jak woda, aż nie umiałam tego z zwirkiem usunąć, więc łopatką wybrałam bardzo dużo żwirku i było tak 3 razy w ciagu dnia, tyle że chcąc zapobiec dalszym biegunkom , dostał smectę w kilku podaniach, ale całą saszetkę i ona jedynie tyle zdziałała że potem w nocy qupa była jak rozwolniony krowi placek .

Jak mam nie panikować , mam coraz więcej siwych włosów, 3 msc temu straciłam jednego kota, z kolejnym nie jest dobrze . Popadam w czarne myśli, ja nawet żałoby jeszcze nie przeżyłam po Perełce a mam kolejne poważne problemy z kotem.
I dzisiaj oczywiście nie zdałam kolejnego egzaminu na prawko . Nawet z placu nie wyjechałam a nie miałam z tym problemów. 3 tygodnie temu tak samo , bo też tuż przed egzaminem, Filuś miał ostry nawrót i biegunki .
Ja nie panuje w ogole nad tą sytuacją . :(

mziel52 pisze:Mój cały czas waży 4,6, a jedna z kotek - nieobsługiwalna dzikuska - kiedy chorowała na zęby, to tylko sos piła z mokrej karmy przed dłuższy czas, cienka była, ale nie odbiło się to na jej zdrowiu. po ekstrakcji 11 zębów wróciła do jedzenia, ale też się nie spasła, teraz je malutko i waży trochę ponad 3 kilo. I mniej mnie to martwi niż ponad siedmiokilowa kocica, żarta i gruba - która już ma podwyższoną lipazę i jest kandydatką do zapalenia trzustki, jeśli nie schudnie.
Przede wszystkim przestań panikować, bo Twoje nerwy odbijają się na kocie. On był za gruby, teraz jest ok, a kotu niewiele jedzenia wystarcza, żeby funkcjonował. Trzustka nie lubi przejadania się. Biegunka sama nie ustanie, jeśli kot będzie stale coś pojadał, przerabiałam to 3 tygodnie temu, dopiero głodówka to zatrzyma.
Pytanie, czy Twój kot ma biegunkę. Czy tylko jeden, dwa luźne stolce. Mój miał podobnie dwa dni temu i przeszły na monodiecie Hillsa.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Sob cze 09, 2018 14:47 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Jak wygląda tzw biegunka tłuszczowa u kota ? jaki kolor ,konsystencja , może zapach ? szukam zdjęć w google i nie umiem znaleść kocich .

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Sob cze 09, 2018 15:45 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Tu ogólnie
https://cowsierscipiszczy.pl/badanie-kalu/
Ja widziałam tłuszczową, ale nie biegunkę. Kolor szarawy lub żółtawy, przypomina tłustą glinę. A w biegunce to chyba tłuste oczka czy grudki, jeśli pamiętam.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon cze 11, 2018 9:53 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Co u Filusia?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto cze 12, 2018 7:36 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Jadę z nim do lekarza z nim za niedługo. Snap test fpl, USG i biochemia krwi.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Wto cze 12, 2018 10:35 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto cze 12, 2018 12:31 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

SNAP TEST fpl , wyszedł niestety pozytywny . A więc jest zapalenie trzustki . USG budzi niepokój w jednym aspekcie , związanym z wątrobą.
Stety /niestety włączam enzymy , bo nie podawanie ich nie pomogło w niczym. Natomiast to co widzę po qupalach (i chudnięciu) to , że Filemonek nie przyswaja.
Więc jeśli enzymy mu pomogą w trawieniu to niech są.

Pozostaje czekać na wyniki badań krwi . Profil diagnostyczny w laboklinie plus witamina b12 dodatkowo.

Poza tym zbieram od wczoraj kał do ponownego badania.

kicikici3

Avatar użytkownika
 
Posty: 1044
Od: Sob lip 01, 2017 13:22

Post » Wto cze 12, 2018 15:33 Re: Filemon - chora trzustka i inne problemy

Trzustka + wątroba + jelita to taki zestaw, w którym jak jedno nie działa, to reszta szybko też obrywa. Niestety.
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości