Czyszczenie zębów- gryzadełko

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 16, 2018 9:35 Czyszczenie zębów- gryzadełko

Ostatnio kotek mądrzejszy (mam pakiet Pinky i Mózg - kto kojarzy bajkę wie o co chodzi)sobie ziewnął wyraźnie prezentując zęby i sie zlękłam.
Jeno 3 lata ma a tam kamienia a kamienia..

Zapewne usłyszę o kościach i chrząstkach, szyjach - nie jedzą tego. Wielokrotne próby przyzwyczajenia ich spelzy na niczym, walały mi się kacze szyje po domu i im po kuwetach. Ogólnie - dużych kawałków nie pojmują w kategorii jedzenia. O ile kurzego serca nie przetnę na pół, to nie jest jedzenie- to jest piłeczka.

Dlatego prosiłabym o polecenie jakichś przetworzonych gryzadełek- wszelkiego rodzaju kocie cukierki lubią,
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5843
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro maja 16, 2018 10:06 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Niektore koty maja taka sline, ze co by nie robic kamien sie im odklada :( Jest preparat sypany do wody, ale nie wiem, czy beda chcialy pic. Taki zielony, niestety nie pamietam jak sie nazywa, Filek dostaje dluzsze paski wolowiny, ale nie kady pewnie chce to gryzc?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro maja 16, 2018 10:07 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Znam to, a raczej znałam bo udało mi się przekonać kociaste do kosteczek, ale tylko ze skrzydełek i uda kurczaka (próbowałaś wymoczyć w ulubionym sosiku?)

Zaraz na początku pojawienia się kotów, kupiłam takie
https://www.krakvet.pl/bosch-sanabelle- ... 17674.html

Wiem, skład nie rewelka, ale wpieprzały aż im się uszy trzęsły, ale czy usunie już nagromadzony kamień, gwarancji nie dam.
Chyba najlepiej gdyby wet wyczyścił ząbki z kamienia, a poźniej zapobiegać jakimiś specyfikami...

Ps. Moja ulubiona bajka (późniejszego dzieciństwa) teraz chodzi "oggy i karaluchy" też się nie raz pośmieje...
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Śro maja 16, 2018 10:09 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Jeśli kamienia jest dużo, najpierw trzeba usunąć u weta. Aquadent w płynie do wody ma niby pomagać, ale ja nie zauważyłam różnicy.
Jeśli jakiś kot ma tendencje do odkładania kamienia, niewiele można z tym zrobić oprócz wycieczki do kociego dentysty.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro maja 16, 2018 10:31 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Jest też maść Orozyme, która też ma niby coś tam pomagać, ale czy pomaga to nie wiem. Ja mam w nawyku przecieranie gazą ząbków mojej i maść służyła nam jako smakołyk.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Śro maja 16, 2018 10:39 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Polecałabym udać się do weterynarza, może przy okazji coś poleci.

betka174

 
Posty: 1
Od: Śro maja 16, 2018 10:20

Post » Śro maja 16, 2018 12:06 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Orozyme psińco pomaga. Przetestowałam na 15 kotach i nic ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro maja 16, 2018 13:46 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Plaque control się nazywa taki preparat. Nie tylko do wody można dosypać, ale też do jedzenia. Niestety koty i tak wyczuwają, przynajmniej moje :roll: Daję więc rano na głodniaka i jakoś idzie. Z lekkim fochem, ale idzie.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Czw maja 17, 2018 20:40 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Kupiłam dentystyczny Nutrivet - smakuje, stawia opór zębom, aż się Stefek zdziwił ale sobie poradził...


..jeno nie tak jakbym chciała. Ona tego nie gryzie, tylko łyka :201427
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5843
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Pt maja 18, 2018 23:13 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Skoro kwestia pasty Orozyme została poruszona, to dorzucę pytanie. Testuję ją od paru dni i mam wrażenie, że odkąd zaczęłam stosować, to koty częściej oddają stolec i ma on jasną barwę. Czyli tak, jakby enzymy zawarte w paście wpływały na trawienie. Tylko koty u mnie tak mają, czy ktoś jeszcze się z tym spotkał?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt maja 18, 2018 23:19 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Nie wiem ile podajesz, ja na palec wylewałam ok 1 cm pasty i dawałam do zlizania raz dziennie i żadnych zmian w qpie nie widziałam. U nas było natomiast tak, że jak podawałam pastę to szła od razu do miski. Miała zbawienny wpływ na pobudzenie apetytu.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pt maja 18, 2018 23:59 Re: Czyszczenie zębów- gryzadełko

Staram się dawać ok. 1 cm, chociaż może wychodzi troszkę więcej. Może to tego kwestia.
Z apetytem u mnie jakby odwrotnie. Żaden kot nie ma ochoty na Orozyme, muszę przemycać z jedzeniem, najlepiej "wchodzi" z pastą na kłaki (u mnie zwierzaki traktują pastę na kłaki jak przysmak).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: luty-1, skaz, taizu i 232 gości