Kot z urazem kręgosłupa po wypadku - powrót do zdrowia

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 05, 2018 16:47 Kot z urazem kręgosłupa po wypadku - powrót do zdrowia

Na początku 2016 roku pisałam na forum o mojej adoptowanej Kotce Piwonii, pisałam pod nickiem Yolca, ale że zapomniałam hasła, więc się ponownie zarejestrowałam. Otóż przyczyniłam się do ogromnej tragedii mojej Koteczki, przez nieuwagę, przez bezmyślność, nie wiem, nie przyszło mi na myśl, by zajrzeć pod auto, a ona tam była. I gdy odpaliłam silnik, rozegrała się 3sekundowa tragedia, która zakończyła się przesunięciem kręgu. Lekarze podejrzewają przerwanie rdzenia i mówią o eutanazji, a ja nie chcę się z tym pogodzić. Czy jest szansa, by Koteczka z tego wyszła cała i zdrowa? Albo chociaż żywa i trochę sprawna? Jest drugi dzień w lecznicy. Byłam ją odwiedzić, dwie godziny głaskałam i przytulałam i miałam wrażenie, że zaczyna ruszać łapkami (chodzi o tyle łapki). Nie mogę przestać płakać. Nie mogę się z tym pogodzić. I nie mogę sobie wybaczyć.
Ostatnio edytowano Wto cze 19, 2018 14:11 przez Yolca2, łącznie edytowano 1 raz

Yolca2

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Sob maja 05, 2018 16:31

Post » Sob maja 05, 2018 18:16 Re: Kot pod samochodem

Rozpacz teraz kotu nie pomoże. Napisz skąd jesteś, wtedy ktoś doradzi dobrą lecznicę.
A na razie poczytaj o leczeniu takich kotów
viewtopic.php?f=1&t=100028

I zmień tytuł na "kot po wypadku - jakie ma szanse?" Wtedy podzielą się z tobą ci, z podobnymi doświadczeniami.
Tytuł zmieniamy klikając "zmień" pod pierwszym postem - i piszemy nowy.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob maja 05, 2018 18:23 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Moja Kotka jest w Lecznicy na Wiejskiej w Opolu.

Yolca2

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Sob maja 05, 2018 16:31

Post » Sob maja 05, 2018 19:09 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Przeczytałam zalinkowany wątek, przekopałam też sieć i YT, w porównaniu do tego co czytałam, sytuacja mojej kotki nie jest aż taka tragiczna, od razu zrobiono jej usg i rentgena, nie ma żadnych krwotoków wewnętrznych, żadnych urazów narządów, nawet żadnego złamania, łapki całe, miednica cała, tylko pół ogonka poszło do amputacji. Jest informacja o tym przemieszczeniu kręgu, ale nie postawiono diagnozy o przerwaniu rdzenia. Ale też słyszałam dziś, że nie ma czucia głębokiego w tylnych łapkach, ale to jest dopiero druga doba po wypadku. Nie chcę jej tracić, póki jakaś nadzieja się tli. Jutro mam dzwonić, co z nią, a w poniedziałek ewentualnie operacja. Oglądałam filmiki na YT z kotami ze złamanymi kręgosłupami, które żyją i cieszą się żyiem, chociaż widać, żę tylne łapki niesprawne, tak jak u mojej Koteczki.

Yolca2

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Sob maja 05, 2018 16:31

Post » Sob maja 05, 2018 21:15 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Jakaś szansa, że kot się da zrehabilitować istnieje, mam nadzieję, że dostaje wszystkie potrzebne leki neurologiczne. Ja się na tym nie znam, niestety. Masz tu o wetach z Opola
viewtopic.php?f=22&t=78231
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob maja 05, 2018 21:50 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Krótko po urazie to wróżenie z objawów można sobie w tyłek wsadzić.
Brak czucia głębokiego, odruchów- może być spowodowane obrzękiem- w tej chwili ważne jest podawanie leków przeciwobrzekowych i szybka diagnoza u ortopedy, bo może być potrzebne odbarczenie rdzenia.
Czucie, itd może wrócić po kilku dniach, tygodniach, lub miesiącach.

A nawet w najgorszej opcji- kot paraplegik żyje NORMALNIE. Od ciebie zależy dobra opieka, np pomoc w czynnościach fizjologicznych. Kot nie przejmuje się innoscia, nie rozważa co stracił, tylko cieszy się chwilą bieżącą.
Mam dwa psy na wózkach i kota paralitka. I w przeszłości ponad 20 zwierząt, które stanęły na nogi i kilkanaście takich, które były szczęśliwe, mimo paraliżu.
kontakt telefoniczny: 786 116 007 Obrazek

Jeśli komuś coś zalegam (bazarek itp) proszę o kontakt- skleroza ;)

ulvhedinn

 
Posty: 4214
Od: Śro wrz 13, 2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie maja 06, 2018 6:45 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Przeczytałam opinie o lecznicach w Opolu i chyba trafiliśmy najlepiej. To w ogóle jest nasza lecznica tam na Wiejskiej, od początku jeżdżę tam z moją Koteczką i nawet nie wiedziałam, że mają szpital. Ona tam jest dziś trzecią dobę. Mam dzwonić przed południem.
W każdym razie już podjęłam decyzję, że będę ją ratować do skutku. Damy radę z jej niepełnosprawnością. Ma w oczach tyle życia, że o żadnej eutanazji nie może być mowy. Mam zdjęcia w telefonie i nie wiem jak tu zalinkować, by Wam ją pokazać.
Także dziękuję Wam za wszystko.
Trzymajcie kciuki za nas, mocno.

Yolca2

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Sob maja 05, 2018 16:31

Post » Nie maja 06, 2018 7:12 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Yolca2

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Sob maja 05, 2018 16:31

Post » Nie maja 06, 2018 9:57 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Trzymamy! :ok:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie maja 06, 2018 11:20 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

:ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie maja 06, 2018 11:25 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
i mnóstwo ciepłych myśli :1luvu: :201461
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34183
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Nie maja 06, 2018 13:21 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Na jakiej podstawie weci zdiangnozowali przerwanie rdzenia?
Bo nawet brak czucia głębokiego nie jest podstawą do takiej diagnozy. Moja kotka póltora roku temu miała uraz rdzenia - zmiażdzony na skutek dyskopatii, była całkowicie sparaliżowana od ostatniego kręgu piersiowego w dół. Dziś po leczeniu nie tylko chodzi, ale i biega.
Ale odpowiednia diagnoza i wlaściwe, szybko wdrożone leczenie to podstawa. Szukaj dobrego neurologa, bo postępowanie w stylu "trzeba nivalin i wiatminy z grupy b oraz czekać" może pozbawić kotę szans na zdrowie.

edit: Doczytałam. Przy braku czucia głębokiego operację odbarczenia rdzenia zaleca sie jak najszybciej. Kota miała (będzie miała) rezonans?

megan72

 
Posty: 3473
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Nie maja 06, 2018 15:20 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Przywiozłam ją w piątek, powiedziano mi, że ewentualnie w poniedziałek zrobią jej operacje kręgosłupa, ale pod warunkiem, że odzyska czucie w łapkach. Wczoraj tego czucia nie było, ale ją głaskałam i masowałam po tych łapkach dwie godziny. Dziś wet zadzwonił do mnie, że ruszyła tą łapką, ale też powiedział, że ma pęcherz pełny, że się nie wysikała. Wczoraj sikała pod siebie, a skoro pęcherz trzyma, to znaczy, że już kontroluje i chce do kuwety po prostu. Chcę by jej jutro nastawiono ten kręgosłup bez względu na to czy rokuje czy nie, bo wiem, że ona z tego wyjdzie, dziękuję Wam ogromnie za wsparcie.

Yolca2

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Sob maja 05, 2018 16:31

Post » Nie maja 06, 2018 15:24 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

Nie wiem, czy jej zrobiono rezonans, ale chyba tak, bo mają tam wszystkie sprzęty. Zaraz po przywiezieniu jej zrobiono jej usg, a potem rentgena, dzwonili do mnie, że jest przemieszczenie kręgu. Nie padła diagnoza o przerwaniu rdzenia. Ale powiedzieli, żeby poczekać aż zejdzie obrzęk i może wróci jakieś czucie w łapkach, bo będzie szansa na to, że Kiciunia będzie się poruszać.

Yolca2

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Sob maja 05, 2018 16:31

Post » Nie maja 06, 2018 18:27 Re: Kot po wypadku- przerwany rdzeń -JAKIE MA SZANSE?

I to już koniec dobrych wieści. Właśnie dzwoniłam do weta, rezonansu jej nie zrobili, bo najbliższy jest we Wrocławiu z terminem za 3 tygodnie, o koszcie nawet nie wspomnę. Obiecaną w piątek operację na poniedziałek też nie zrobią, bo oni takich nie wykonują. Może ktoś tu na forum wie, czy gdzieś w Opolu jest jakaś placówka, które wykonuje takie operacje jak nastawianie kręgosłupa?

Yolca2

Avatar użytkownika
 
Posty: 43
Od: Sob maja 05, 2018 16:31

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ewapaz, Google [Bot], Ricardowreva, Stephenrow i 189 gości