Kot nerkowiec [kreatynina na poziomie 9/8]

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie kwi 01, 2018 19:33 Kot nerkowiec [kreatynina na poziomie 9/8]

Witajcie,
jestem nowa w temacie kotów nerkowców, wcześniej jedynie czytałam Wasze wypowiedzi na te tematy. Jako, że moja Łatka, niestety ma duże problemy z nerkami, a lekarze szczerze mówiąc omijają temat jej zdrowia, postanowiłam napisać tutaj, opisać wszystko.
Od lutego około kotka przestała jeść, myć się, jednak myśleliśmy, że to jedynie zatrucie, tak więc dopiero po niestety miesiącu poszło się do weta, diagnoza? Chore nerki, jednak nie powiedzieli czy ostre zapalenie czy nie, kotka została u Nich na noc. Zrobiono jej morfologie, kreatynina 9.6 wyszła. od razu został włączony jej antybiotyk na 10dni, którego niestety nazwy nie znam oraz płukanie solą fizjologiczną, 250ml dziennie w lecznicy. Kreatynina po 10dniach płukania spadła do 8, na pytanie moje do weta, co dalej, powiedzieli, że trzeba płukać.. Jednak nic konkretnie nie powiedzieli, jak chodzi o to czy jest to przewlekłe czy ostre, czy lepiej się z kotką "pożegnać" :placz: . Kotka miała tydzień później przerwy od kroplówek, po tych 10dniach, kreatynina podskoczyła znowu jak się nie mylę do 8.7.. Obecnie była płukana w domu już około 12dni, (potem welflon się zapchał i nie dało się go wkuć już na druga łapkę), lekarze powiedzieli, że nie trzeba robić badania krwi, za tydzień aby zrobić. Tak więc nie wiem ile ma teraz kreatyniny, jedynie z spostrzeżeń mogę powiedzieć, że przy 2 serii płukanki przy 10dniu kotka w "miarę" normalnie jadła, pół saszetki, czasem jedną oraz karmę nerkową z renala.

Jak chodzi o jedzenie kotka jest na jedzeniu zwykłym mieszanym z Ipakietine oraz karmie suchej renala. Waży 2.65/2,75(waha się jej waga), teraz dość mało je, niby widać, że chce jednak coś ją odrzuca od jedzonka.

Nana1235

 
Posty: 2
Od: Nie kwi 01, 2018 18:34

Post » Nie kwi 01, 2018 21:41 Re: Kot nerkowiec [kreatynina na poziomie 9/8]

jak czytasz watki nerkowe to widzisź ze za mało informcji podalas
przejdz na kroplowki podskorne w domu
i dla mnie to zaduźo kroplowek ml na dzien
kot ma napewno wys mocznik ,on pali ppoktarmowy i kot nie je
dopajaj strźykawka do pysia
ipakitine daje sie do posiłkow
zobcz w wet poleanych lecźnice w twojej okolicy
usg ,mocz ?

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Nie kwi 01, 2018 22:50 Re: Kot nerkowiec [kreatynina na poziomie 9/8]

anka1515 pisze:jak czytasz watki nerkowe to widzisź ze za mało informcji podalas
przejdz na kroplowki podskorne w domu
i dla mnie to zaduźo kroplowek ml na dzien
kot ma napewno wys mocznik ,on pali ppoktarmowy i kot nie je
dopajaj strźykawka do pysia
ipakitine daje sie do posiłkow
zobcz w wet poleanych lecźnice w twojej okolicy
usg ,mocz ?


Hmm, mocznik ma 250 coś, jednak nie powiem Ci dokładnie, nie dostaje wyników niestety do ręki, jedynie to co zapamiętam będąc u wet. USG/mocz, z tego co widzę na forum robi się te badania aby określić stan nerek, jednak przez cały miesiąc leczenia, wet nie zleciła ani jednego takiego badania.
Osobiście nie wiem czemu, aczkolwiek bronie się jednak przed podawaniem kroplówki podskórnie, wole do welflonu.

W te prawie 14dni, gdy dostawała kroplówkę w domu dwa razy dziennie po 125ml około, czasem mniej. W 12 dniu zaczęła jeść, a gdy kroplówkę się jej "wyjęło" 4dni temu przestała jeść, bardzo bynajmniej mało je. Rozumiem, mocznik powoduje u kota niechęć do jedzenia, jednak z tego co Wet mi mówiła, mocznik podnosi się poprzez podawanie kroplówki, ponieważ kreatynina jest wypłukiwana. Więc, idąc jej tokiem rozumowania, mocznik powinien się obniżyć przy odłożeniu kroplówki, ale jednocześnie kreatynina zacznie się podwyżać? :roll:

Patrzyłam na polecanych Wet w okolicy, niby ten do którego chodzę jest tam.. Jednak chyba nie specjalizują się aż tak w takich kotkach. Zastanawiam się czy kotka, jeżeli zakładając nerki jej nie pracują, będzie mogła normalnie żyć, jeść itp robiąc jej np co 2 dzień kroplówki i dożyje jeszcze kilku latek. (ma już około 9/10)

Nana1235

 
Posty: 2
Od: Nie kwi 01, 2018 18:34

Post » Pon kwi 02, 2018 0:44 Re: Kot nerkowiec [kreatynina na poziomie 9/8]

badania popros o wydruk
ile pozyje nie wiem
ale na tak wysokich kroplowkach nie po zyje a jeszcze dozylnych
zrosty powstają i nie bedzie gdzie sie wkluc ,anemii szybko dostanie
dajesz suche ktore odciąga wode
powinnas zrobic badanie usg ,mocz to wazne

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości