PILNA PORADA DLA KOCIARY

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 13, 2018 14:54 PILNA PORADA DLA KOCIARY

Dzień dobry,
Chciałabym prosić o rady, w jaki sposób przystosować kota do nowego otoczenia.
Jakiś czas temu przeprowadziłam się z moją futrzakową familią do nowego domu i już od blisko półtora miesiąca kotki są trzymane w swoim królestwie, ale że od małego są zwierzakami wychodzącymi, również w nowym domu chciałabym dać im możliwość swobodnych wędrówek po okolicy.

Zatem moje pytanie brzmi, czy są jakieś sprawdzone sposoby, które sami stosowaliście po przeniesieniu Waszych pupili do nowego miejsca. Sama planuje wyprowadzać na szelkowe spacery i oprowadzać moje ukochane mruczki po okolicy, mam też pomysł na ‘czarowanie’ ich Walerianą, ale bardzo prosiłabym o jakieś dodatkowe sprawdzone patenty, które pomogą mnie i moim futrzakom w miarę bezstresowo zaklimatyzować się w nowym otoczeniu.

Ps. bardzo proszę o nie krytykowanie mojej osoby za wypuszczanie swobodnie kotków, bo ile ich miłośników tyle opinii.

Za wszystkie rady bardzo dziękuję.
im lepiej poznaje ludzi tym jeszcze bardziej kocham zwierzęta

madzia86r

Avatar użytkownika
 
Posty: 24
Od: Wto sie 09, 2016 6:52
Lokalizacja: Wałbrzych

Post » Czw mar 15, 2018 6:46 Re: PILNA PORADA DLA KOCIARY

madzia86r pisze:Ps. bardzo proszę o nie krytykowanie mojej osoby za wypuszczanie swobodnie kotków, bo ile ich miłośników tyle opinii.

Za wszystkie rady bardzo dziękuję.


Zacytowane zdania są sprzeczne. A tę walerianę gdzie zamierzasz stosować, pokropisz okolicę?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw mar 15, 2018 7:11 Re: PILNA PORADA DLA KOCIARY

"Swobodnych wędrówek" czyli nie wszelkach, czyli bez nadzoru?
Niezależnie od naszych opinii puszczanie zwierząt bez nadzoru jest łamaniem prawa.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw mar 15, 2018 9:32 Re: PILNA PORADA DLA KOCIARY

okolice Wałbrzycha piękne są,
wiec zależy gdzie dokłądnie mieszkasz,
czy gdzieś pod Wałbrzychem, w górach już, czy w samym mieście ;
czy przy tej jednej głównej ulicy (wiem, wiem, ze Wałbrzych ma tez boczne ulice i ze to duże miasto, ale jedna taka jest najgłówniejsza jakby)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 15, 2018 9:47 Re: PILNA PORADA DLA KOCIARY

Walerianę bym odpuściła, bo zlecą się koty z całej okolicy. Wyprowadzanie w szelkach jak najbardziej :ok: Bez - bałabym się :strach: nawet jak posesja ogrodzona. Może lepiej zorganizować wolierę?

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Nie mar 18, 2018 16:05 Re: PILNA PORADA DLA KOCIARY

Jeśli ogród nie jest bardzo duży, to można ten teren zabezpieczyć tak aby kot nie wyszedł poza jego granice.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, RobertstorE, Zeeni i 194 gości