Podejrzenie FIP [']

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 13, 2018 9:19 Podejrzenie FIP [']

Witam,

Spadło na mnie tydzień temu jak grom z jasnego nieba – diagnoza FIP. Ciężko się z tym pogodzić, dlatego drążę temat, czytam historie choroby kotów z FIP i wszystkie możliwe publikacje naukowe, także w angielskojęzycznym internecie. Żeby znaleźć coś, co się okaże przyczyną dramatycznego stanu zdrowia moje trzyletniego kocurka Stefanka i nie będzie FIP. Na tym forum przeczytałam już wszystko od deski do deski na temat FIP. Wiem, że są tu osoby, które mają wiekszą wiedzę niż niejeden wet. Dlatego byłabym Wam niezmiernie wdzięczna za opinię, podpowiedzi. Może mogę coś zrobić, póki kot żyje. Wiem, że to naiwne, ale zawsze w przypadku FIP jest szansa, że to nie FIP. I jestem mojemu kotu winna szukać przyczyny tak długo, jak to możliwe, wszystkimi metodami. Wetki prowadzące go dają mu góra 2-7 dni.

Kot od środy, tzn. 07.02 ma jadłowstręt (nie spaedk apetytu, tylko jadłowstręt). Do wczoraj karmiłam go na siłę 10-20 ml dziennie pasty z proszku typu Convalescence. W tym dniu (07.02) zostało spuszczone z jamy otrzewnej 0,5 l płynu - charakterystycznego dla FIP wysięku zapalnego, został podany steryd długodziałający i antybiotyk Betamox. Wizyta w dniu 07.02 była na cito, w Poliklinice Weterynaryjnej w Olsztynie.

W dniu 08.02 rozpoczęłam leczenie pod okiem dr. Mikulskiej - specjalistki od chorób zakaźnych, w klinice Lew, w Olsztynie. Do dziś kot przebywa pod opieką Pani doktor i codziennie jeździmy z nim do tej kliniki na monitorowanie stanu narządów, płynu w otrzewnej, wykonywanie niezbędnych badań diagnostycznych i podawanie kroplówek z dodatkami żywieniowymi lekami. Sytuacja zmienia się dynamicznie. Codziennie coś włączamy albo wyłączamy ze schematu leczenia. Rozpoczęliśmy leczenie podaniem w dniu 08.02 interferonu (Virbagen Omega), sterydu (Encortolon) i antybiotyku (Clavaseptin). Dodatkowo Karsivan (dziś go spontanicznie odstawiłam).

Wczoraj na badaniu USG okazało się, że wszystko, co wmusiałam w kota strzykawką przed ostatnie 4 dni i woda, którą pił, stoją w powiększonym żołądku. Lekarka orzekła zanik perystaltyki jelit. Nie wypróżnia się od 07.02. Ten fakt jest argumentem przeciwko FIP.

Całą dokumentację z leczenia, zalecane leki, wyniki badań krwi (z początku stanu ostrego tzn. 05.02 i z wczoraj, tzn. 12.02), cytologii, płynu z jamy otrzewnej, jonogram mam i mogę przesłać na maila komuś, kto zechciałby się nad tematem pochylić. To bardzo pilne. Jeżeli objawy podobne do FIP dotyczą niedrożności układu pokarmowego, licza się godziny. Może ktoś coś podpowie?

Jeżeli wynik testu na FIP będzie ujemy, natychmiast wsiadam w samochód i jadę z kotem na laparotomię zwiadowczą. Niestety mieszkam daleko od ośrodków wyposażonych w nowoczesny sprzęt diagnostyczny (okolice Olsztyna), ale nie ma problemu jechać do Warszawy czy okolicznych miejscowości. To 2,5 h jazdy. Znalazłam klinikę, która dysponuje salą chirurgiczną: Całodobowa Lecznica Weterynaryjna Vet Med (http://weterynarz-blonie.pl/kontakt/), W Błoniu koło Warszawy. Czy ktoś może ocenić, czy to dobry wybór? Czy może znacie lepsze miejsce do natychmiastowej interwencji chirurgicznej?

Pozdrawiam
Kasia

dakini

 
Posty: 3
Od: Pon lut 12, 2018 8:25

Post » Wto lut 13, 2018 12:20 Re: Podejrzenie FIP

Przykro mi.
najłatwiej by było wkleić wszystko co masz na wątek. By nie tylko jedna osoba nad tym się pochyliła. W "kupie siła".
Więc jeśli masz wszystko u siebie wklej proszę. I zmień tytuł na np "PILNE, proszę o odczytanie wyników; FIP?"
Czy kot miał testy na hemobartolonezę?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto lut 13, 2018 15:13 Re: Podejrzenie FIP

Przyszedł wynik testu TP-PCR - pozytywny, wykryto koronawirusa i mutację w płynie z otrzewnej. Jestem zdruzgotana.

dakini

 
Posty: 3
Od: Pon lut 12, 2018 8:25

Post » Wto lut 13, 2018 19:26 Re: Podejrzenie FIP

Bardzo mi przykro. Trzymaj się.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro lut 14, 2018 8:08 Re: Podejrzenie FIP

przykro mi , trzymajcie sie
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lut 14, 2018 20:29 Re: Podejrzenie FIP

dakini pisze:Przyszedł wynik testu TP-PCR - pozytywny, wykryto koronawirusa i mutację w płynie z otrzewnej. Jestem zdruzgotana.


To właściwie kończy temat diagnostyki w kierunku innych przyczyn niż FIP obecnej sytuacji :(
Bardzo mi przykro :(
Czasem jest tak że choroba rozwija się praktycznie bezobjawowo przez dłuższy czas, bez wysięku, ale jednak w tym czasie prowadzi do wielu zmian w jamie brzusznej, patologii, nieprawidłowości. I nagle następuje przeciążenie organizmu, jego zdolności kompensacji się wyczerpują, dochodzi do kryzysu i wszystko się sypie momentalnie :(

Miałam dwa koty z FIPem - jeden chorował powoli, płyn się pojawił jako pierwszy objaw, ale Karmel żył jeszcze parę tygodni w sumie nie najgorszym życiem, tyle że było mu coraz ciężej z wodobrzuszem, ale nawet na sam koniec potrafił się jeszcze bawić troszkę, zachowywał się jak kotka w ciąży, uśpiliśmy go gdy płyn zaczął uciskać płuca i serce, nie zdecydowaliśmy się na jego spuszczanie.
Okruszek przez wiele tygodni, a nawet miesięcy był troszkę inny. Troszkę więcej spał, troszkę mniej wskakiwał na wyższe rzeczy. Ale on miał kilkanaście lat. To były bardziej intuicyjne zmiany, spokojnie do złożenia na karb wieku. Poza tym wyglądał ślicznie, był wesoły, jadł.
Dla świętego spokoju zrobiliśmy mu badania krwi i nasza wetka od razu sobie pod nosem powiedziała "żeby to jakiś FIP się nie kluł" (wyszły bardzo niskie limfocyty), zrobiliśmy szybko usg, wyszły zmiany na śledzionie (teraz wiemy że ziarniaki), po kilku dniach było po wszystkim :( Organizm rozsypał się momentalnie, wodobrzusze narosło błyskawicznie :(

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Śro lut 14, 2018 20:48 Re: Podejrzenie FIP

Współczuję :(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lut 15, 2018 14:51 Re: Podejrzenie FIP

Całe wdrożone przed ostatni tydzień leczenie nie działało, bo większość leków była doustna (w tym Encortolon), a Stefan miał jadłowstręt od 5 dni. Dzień przed śmiercią USG wykazało wielki żołdek i zanik perystaltyki jelit. Wszystko, co w niego wmuszałam strzykawką i leki doustne, nie przesuwały się dalej, zostawały w żołądku. Nie wymiotował. Prawdopodobnie była to niedrożność porażenna jelit wywołana zapaleniem otrzewnej. Cała ta brązowa breja z lekami wypłynęła mu z pyszczka tuż po tym, jak odszedł.

Stefan odszedł o 3.20 w środę, 14 lutego. Małym "szczęściem" w tym wielkim, potwornym nieszczęściu było to, że odszedł szybko, w swoim własnym domu, otoczony osobami, które kochał i które Go kochały. Czując się bezpiecznie, przytulony do mnie. Wyzionął ducha w 15 minut. Błagałam całą przestrzeń o taką śmierć. Nie potrafiłabym go zabić zastrzykiem.

dakini

 
Posty: 3
Od: Pon lut 12, 2018 8:25

Post » Czw lut 15, 2018 17:15 Re: Podejrzenie FIP [']

[*]
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lut 15, 2018 20:31 Re: Podejrzenie FIP [']

Bardzo mi przykro.
[*]

ejka

 
Posty: 192
Od: Nie gru 05, 2004 23:42

Post » Czw lut 15, 2018 21:51 Re: Podejrzenie FIP [']

:(
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw lut 15, 2018 22:15 Re: Podejrzenie FIP [']

Współczuję. ['] :(
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Czw lut 15, 2018 23:02 Re: Podejrzenie FIP [']

:cry:
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt lut 16, 2018 7:38 Re: Podejrzenie FIP [']

Tak bardzo Cię rozumiem i mocno przytulam :201481

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt lut 16, 2018 16:22 Re: Podejrzenie FIP [']

:cry:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], jukatlu i 198 gości