Szóstka... I kolejny :/

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 04, 2018 16:25 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Dzięki za telefon :1luvu:
Dzięki za odpowiedzi.

Procox, Baycox, co to ? Pasta, proszek, tabletka ?
Jaki mam smak ( czy da się łatwo podać :wink: )
Na receptę ?
Działa na kokcydia, na lamblie też ?
Na rzęsistka ?

Jest jeden test na pierwotniaki, czy różne dla lamblii i kokcydiów.
Jaki najbardziej wiarygodny ?

Karmę odradziłam, podanie antybiotyków też.
Pani pójdzie do innego weta, co zasugerować, jaki test ?
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Czw sty 04, 2018 17:12 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Baycox jest w płynie, ale ma okropny smak, czyli trudny do podania. Podobno Procox smaczniejszy. Obydwa skuteczne. Żadnego nie znam z doświadczeń. Moja wetka na kokcydia miała jakiś unikatowy lek dla gołębi.
W/w preparaty nie tłuką lamblii.

Na lambliozę najskuteczniejszy jest fenbendazol. Moje koty chętnie przyjmowały taki w formie żelu, do kupienia na zamówienie u weta. Jest w gotowych turbostrzykawkach. Nie był tani.
Fenbendazol jest też jednym ze składników aniprazolu (tabletki).

Wg moich doświadczeń najpewniejszy i najszybszy test na lamblie to Elisa ze świeżej kupy.
Na kokcydia zbiera się kupę co drugi dzień przez 3 dni.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 04, 2018 17:38 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Tak wiem, że i Baycox. Próbowalam podac bo jest 10 razy tańszy a mialam wtedy chyba z 15 kotów/kociaków do przeleczenia, ale kot tak sie opluł, ze to w sumie lek nie do podania kotu. Wypróbowałam na jednym najbardziej miziastym. Kanapa wygladła jak spryskana psiukaczem :)
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Czw sty 04, 2018 18:09 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

wilber pisze:...MatkaCzarna się pochorowała.
Rozmawiałam dzisiaj z Panią, kotka od ponad miesiąca robi kupy z krwią.
Konsystencja jest normalna, w końcowej fazie kupska rzadkawa z domieszką śluzu i żywo czerwonej krwi...

Miałam taki sam problem z moją Lili kilka lat wcześniej. Krew w kale i dokładnie tak samo jak opisujesz. Robiliśmy różne badania, usg jamy brzusznej, antybiotyk, odrobaczania, a krew wciąż była. Dwukrotnie woziłam kał do badania i nic nie wychodziło. Dopiero za trzecim razem wyszedł... rzęsistek (fakt, przycisnęłam trochę doktora wykonującego badanie, żeby szukał bardzo dokładnie, bo już wszystko sprawdzone i nie wiadomo co kotu jest). Lili brała na to Metronidazol. Pomógł bo problemy się skończyły. Po leczeniu, w badaniach kontrolnych już rzęsistek nie wyszedł i krew nigdy się już nie pojawiła. A było to 3,5 roku temu.
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Czw sty 04, 2018 19:10 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Ewa.KM pisze:Tak wiem, że i Baycox. Próbowalam podac bo jest 10 razy tańszy a mialam wtedy chyba z 15 kotów/kociaków do przeleczenia, ale kot tak sie opluł, ze to w sumie lek nie do podania kotu. Wypróbowałam na jednym najbardziej miziastym. Kanapa wygladła jak spryskana psiukaczem :)

Podałam (tzn. podaliśy w dwie osoby, z TŻ), ale łatwo nie było. WIęc jeśli Procox jest łatwiejszy w podaniu, to pewnie lepszy wybór.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34184
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Sob sty 20, 2018 20:52 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Wieści z domu Borowika

Obrazek

Obrazek

Zobaczcie jak urósł, przytył (teraz waży pod 5kg)
ser_Kociątko
 

Post » Sob sty 20, 2018 21:51 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Cudny jest. Pod pięć kilogramków to całkiem sporo. A ile on ma (wiek)?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob sty 20, 2018 21:56 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Mnie też wygląda na pierwotniaki (przy kokcydiach widziałam takie objawy).
Baycox dawałam w dużej kapsułce, tylko trzeba szybko wlać, zamknąć i wsadzić do gardła.
Na lamblie działa też Biseptol...ale to lek z wyboru.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13707
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 20, 2018 22:06 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

MalgWroclaw pisze:Cudny jest. Pod pięć kilogramków to całkiem sporo. A ile on ma (wiek)?


Około 9 miesięcy. Ale nie jest gruby, tylko taki duży... Docelowo pewnie z 5,5kg będzie ważył .
ser_Kociątko
 

Post » Nie sty 21, 2018 7:57 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Kazia pisze:Mnie też wygląda na pierwotniaki (przy kokcydiach widziałam takie objawy).
Baycox dawałam w dużej kapsułce, tylko trzeba szybko wlać, zamknąć i wsadzić do gardła.
Na lamblie działa też Biseptol...ale to lek z wyboru.

Biseptol działa podobno też na kokcydia. Tak twierdzą weci 'starej daty".
Baycox odpuściłam. Kot pieni się, rzyga i wymiotuje. Nie ma szans na skuteczne leczenie. Od kiedy pojawił się Procox to staram się odrobaczać tym koty nim zanim przejdę do Milbemaxu. Nie sprawdzam czy mają kokcydia. Bo Procox tłucze wsio prawie bez tasiemca. To lek bez smaku. Łatwy do podania. Koty łykają go bez problemu. Większym stresem jest samo podanie niż smak. Zapodaję 2 lub 3 razy w odstępach 10-14 dni.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lut 07, 2018 13:41 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

-----------------------


Kciuki są nam dzisiaj bardzo potrzebne!
O 18:00 Kania jedzie do własnego domku! Bardzo proszę o ich trzymanie i nie puszczanie!

To już? Nareszcie!
Obrazek

-----------------------

Kciuki też potrzebne, bo Wąs u Wilber o 15:30 jedzie na sterylkę!
ser_Kociątko
 

Post » Śro lut 07, 2018 14:00 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

:ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lut 07, 2018 14:09 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Trzymam mocno!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro lut 07, 2018 15:44 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

wiadomo, że som :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15031
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 07, 2018 17:48 Re: Szóstka...Krew w kale, jakie badania, help ? str. 41

Trzymamy, myślimy... :201461
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], luty-1, skaz i 253 gości