Szara kotka perska.Pusia skończyła 17 lat!

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Sob sty 13, 2018 6:47 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Alienor pisze:Przecież Pusia nie wychodi, to i nie ma tego problemu, że tu zimno a ona taka goła.

Oczywiście, inaczej bym się na to nie zdecydowała, ale ona lubi wychodzić na balkon. Wypuszczam koty nawet zimą, jak jest słońce. Pusia będzie miała szlaban na wychodzenie.
smarti pisze:jaka śliczna ta Pusia..

Dziękuję :1luvu: To jeden z najpiękniejszych kotów jakie miałam w domu, ale jest zaniedbana :oops:
Dzięki za kciuki :1luvu:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob sty 13, 2018 18:31 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

smarti pisze:jaka śliczna ta Pusia..

ewar pisze:Dziękuję :1luvu: To jeden z najpiękniejszych kotów jakie miałam w domu, ale jest zaniedbana :oops:
Dzięki za kciuki :1luvu:


nie ma za co :) szczera prawda :)
a 13 lat to w sumie jeszcze niestary kot !
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Sob sty 13, 2018 19:27 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Witamy się na wątku Pusi :1luvu:
Przeczytałam wszystko i :201494 wielkie pokłony dla Ciebie , tyle dobrego robisz dla kotów.
Ja piętnaście lat miałam persa Thomaska to był cudowny kot. Persy to cudne koty pełne majestatu i spokoju. Uwielbiam tę rasę ❤ trzeba je codziennie czesać żeby się nie sfilcowaly. Thomas na szczęście lubił się czesac w odróżnieniu od moich dziewczyn Pusi i Migotki. 15 stycznia mija 4 rocznica jego odejscia, bardzo mi go brak :placz: to był mój kot, który mnie kochal.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 14, 2018 7:48 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

smarti pisze:a 13 lat to w sumie jeszcze niestary kot !

To była jakaś pomyłka. Pusia ma już 16 lat. Pod względem zdrowotnym jest super, poza oczkiem, oczywiście. Nawet nerki ma w dobrym stanie, co w jej wieku jest super. Pusia jest mądrą kotką, w sumie spokojną. Powycinałam jej dredy na główce ( tylko tam się dało) i zauważyłam, że Pusia lubi głaskanie 8O Po główce, bo tylko tam jej nie boli.
Gosiagosia, dziękuję za miłe słowa :1luvu: Nie mam doświadczenia z persami, Pusia jest pierwsza i chyba ostatnia. Kotka jest poukładana. Wiem, co zrobi, jak się zachowa, ma swoje stałe miejsca do leżenia...itd. Ona niczego nie niszczy, a z kotami nauczyła się żyć i jest pełna harmonia pod tym względem. Dietę też sobie ustaliła. Rano jest Purizon, wieczorem mięso, wołowina, bo drobiu Pusia nie tyka. Gotowa mokra karma może być, ale w ilościach śladowych i tylko niektóra. Bardzo podoba jej się fontanna, pije sporo wody i chyba dlatego nerki dobrze funkcjonują. Mam nadzieję, że w środę odżyje, a futerko odrośnie do sezonu balkonowego. Pusia uwielbia przesiadywać na balkonie i cieszę się, że mogę jej to zapewnić.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie sty 14, 2018 9:25 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia to taki pers „na opak” :mrgreen:
Jak już jest piękna i można podziwiać jej dymne i gęste futro, to trzeba zaprowadzić ją do weta i pozbyć ozdoby...

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 14, 2018 9:31 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

No jakoś tak to wygląda :mrgreen: Może po wygoleniu będzie spać za mną w łóżku? Tak już było w zeszłym roku. Bo Pusia jest już u mnie prawie rok.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie sty 14, 2018 10:09 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Piękna jest i wygolona :P mój Thomasek lubił bardzo gotowanego mintaja i miesko oczywiście też. Gdybym nie miała tej trójki to na pewno bym wzięła persa, tylko bym sprawdziła genetykę. One mają często genetyczną wirlotorbieliwatosc nerek i na to odszedł :placz: żył długo z tą chorobą 15 lat w dobrym zdrowiu. Życzę Pusi żeby polubiła czesanie :lol: choć wiem że to czasem trudne. Miłej niedzieli. :201461

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 14, 2018 13:57 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Dziękuję :1luvu: i nawzajem.
Mnie najbardziej podobają się brytki, to moje marzenie, ale mam co mam i tak już pozostanie. Właściwie to doszłam już do takiego etapu, że każdy kot mi się podoba, ale jakimś szczególnym sentymentem darzę buraski. To takie prawdziwe koty, koty z babcinych opowieści, kojarzą mi się wyjątkowo ciepło.Bura Mela [*] była jedynym kotem, którego wzięłam, bo chciałam. Dokociłam nią moją rudą Gucię.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie sty 14, 2018 16:45 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Oczywiście, ze Pusia jest piękna i bez futra :D
Ewar wklejała kilka zdjęć Pusi w stanie przejściowym :lol:
Oj, ja tez życzę żeby polubiła czesanie!
Ile problemów by odeszło :201494

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2391
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 15, 2018 6:57 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Na to, że Pusia polubi czesanie nie ma co liczyć. Po goleniu będzie wyglądała jak terierek, ale już nie jest taka chuda jak była. Na ogonie nie ma dredów, a przedtem wetka miała największy kłopot właśnie z nim, Pusia miała jakby dwa ogony 8O Golenie będzie może łatwiejsze, ale dojdzie zaszywanie oczka. Pusia jednak daje się spokojnie włożyć do torby transportowej, nie wyłazi z kocyka, jest bardzo spokojna. Chociaż tyle.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 17, 2018 9:06 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia w lecznicy. Biedactwo nie dostało śniadania :( Pozostałe koty też nie, dopiero jak Pusia była już zamknięta w torbie to sypnęłam suchej karmy. Odbiorę Pusię koło południa, już wybudzoną. Na szczęście jest zdecydowanie cieplej, jest śnieg, nie wieje tak okrutnie.Pusia bardzo spokojnie leży w torbie, nie wychodzi z kocyka, dałam zresztą dwa, a jak będę ją odbierała to włożę jeszcze termoforek. Nie zmarznie na pewno. Chodzę szybko, a z kotem to już włączam piąty bieg i szybciutko jesteśmy w domu. Tak się cieszę, że kotka odczuje ulgę, nic ją nie będzie ciągnęło. Aha, wetka mówi, że Pusia bardzo przybrała na wadze. To dobrze, bo chudziutkie to było bardzo. Napiszę po powrocie.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 17, 2018 13:06 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Jestem ledwo żywa, trochę się nadźwigałam, ale Pusia już w domu. Jest...biała, tylko pysio ma szary :D Na razie lekko przymulona, ale łazi po mieszkaniu. Oczko ma zaszyte, tydzień, dwa i będą zdejmowane szwy. Oczko powinno się wyleczyć. Zdjęcia wkleję, ale muszę nakarmić koty, odpocząć, nakarmić siebie. Za nic w świecie już nie wychodzę dzisiaj z domu, mam w nogach chyba kilkanaście kilometrów. Pogoda cudna, świeci słońce, jest ciepło, oby tak dalej.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 17, 2018 14:59 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia tak trochę nie może sobie miejsca znaleźć. Co chwilę zmienia posłanko. Zwymiotowała troszkę, jakoś też się nieco śliniła, ale już chyba jest lepiej. Późnym wieczorem dostanie odrobinę jeść, na razie dieta. Wklejam zdjęcia
Obrazek Obrazek Obrazek
Tak jej główka leciała
Obrazek
Zapłaciłam 130 zł.
Obrazek

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 17, 2018 15:49 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Pusia cudna <3 teraz z pędzlem na ogonku to dostojny lew ;-)

kajtek56

 
Posty: 362
Od: Nie maja 04, 2008 10:11
Lokalizacja: Zielonka

Post » Śro sty 17, 2018 19:48 Re: Szara kotka perska.Domek zrezygnował.Pusia u mnie.

Śliczna Pusia :1luvu:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości