W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt sty 12, 2018 17:31 W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Zwracam się do Was z dramatycznym apelem o znalezienie domu/ domów dla 4 osieroconych kotów. Moja mama i Pani 3 z pięknych samiczek i jednego mega przystojnego samca zmarła nagle przed świętami :cry: :cry: :cry: . Ja kotami nie mogę się zająć ponieważ moja młodsza córka ma alergię na sierść kocią i psią a do tego z końcem stycznia opuszczam Polskę na stałe. Szukałam domów dla kotów, na własną rękę, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu, dlatego zwracam się do Was. Koty muszą znaleźć dom/ domy końca stycznia, w innym przypadku czeka ich schronisko, co będzie dla nich ogromnym, traumatycznym doświadczeniem:(

Wszystkie te koty od dwóch lat mieszkają razem. Koty są niewychodzące, ale nie wymagają osiatkowanego balkonu. Nigdy im przez głowę nie przeszło skakać po balkonach czy piętrach, a w lato na balkonie po prostu mieszkały, miały tam kuwety, spanie i jedzenie. Spędzały tam cale dnie i noce.

1. Mruczka- najstarsza z kotów. Wiek ciężko określić, ale ma około 20-24 lata. Wysterylizowana. Kot bardzo spokojny, łatwo się adoptuje i żyje z innymi kotami. Nie jest konfliktowa, lubi ludzi, nie ucieka. Żyje obok, grzeczna, raczej nie wymagająca specjalnego traktowania. Jeśli chodzi o jedzenie, to raczej nie jest wybredna.

2. Karmen- kotka ma 15 lat. Urodzona ok. czerwca 2002 roku, wysterylizowana. Przez wiele lat mieszkała z psem i kotem Jurkiem. Kot kiedyś trochę nieufny, z wiekiem się zmieniła. Bardziej lgnie do ludzi, ale zachowuje pewną rezerwę. Lubi być głaskana, ale przychodzi taki moment, kiedy odchodzi sobie na bok. Jeżeli jej się coś nie podoba raczej ucieka niż atakuje. Mieszkała w domu z małym dzieckiem. Nie zdarzyło się by zadrapała bądź fuknęła na dziecko. Nie wymaga specjalistycznej diety.

3. Jery vel. Jurek- kot urodzony w 2006 roku, wykastrowany. Całe swoje życie spędził ze straszą kotką Karmen i kilka lat mieszkał z psem, a także z innymi kotami. Kot uwielbia być głaskany, z wiekiem zrobił się trochę nieufny, ale wydaje się, że adaptacja do nowego środowiska, zwłaszcza jeżeli będzie z Karmen, przebiegnie w miarę łatwo. Generalnie kot „wycieruch”, mieszkał z małym dzieckiem, bez jakichkolwiek problemów. Czasami z kotką Karmen miał jakieś scysje, ale kończyły się raczej na „słownej przepychance” niż „darciu kotów”. Kot wszystko żerny, ale trzeba uważać, bo z racji tego, że jest wykastrowany i je wszystko, może łatwo przybrać na wadze.

4. Klaudyna- kotka mniej więcej w wieku Jurka, wysterylizowana. Najbardziej z towarzystwa nieufna i strachliwa. Potrzebująca opiekuna, który poświęci jej swój czas i uwagę. Za to potrafi odwdzięczyć się swoją nienarzucającą się obecnością, ale mimo wszystko lubi być głaskana. Kotka większość swojego życia spędziła z kotką Mruczką. Wydaje się, ze najlepiej będzie czuła się sama lub w towarzystwie Mruczki. Nie wymaga specjalistycznej diety.

Jedyne co jest zalecane w kwestii żywienia to jedzenie dla kotów sterylizowanych/ kastrowanych.

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Pt sty 12, 2018 18:04 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

A nie można wynająć mieszkania Mamy w zamian za opiekę nad kotami?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt sty 12, 2018 18:20 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Brałam to już pod uwage, ale sprawa jest dosyć skomplikowana, generalnie mieszkanie będzie sprzedawane więc ta opcja jest niemożliwa.

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Pt sty 12, 2018 18:42 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Chciałabym dodać zdjęcia kotków, może ktoś poradzi jak się to robi?

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Pt sty 12, 2018 19:30 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

właśnie?? to byłoby jakieś wyjście, jeśli nie na stałe to może chociaż na jakiś czas..

kotkalula

 
Posty: 18
Od: Pon paź 05, 2015 17:34

Post » Pt sty 12, 2018 19:37 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Pisałam już (post nadal nie zaakceptowany), że ta opcja niestety nie wchodzi w grę. W innym przypadku nie szukalabym kotom nowego domy/ domów.

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Pt sty 12, 2018 19:57 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Same starsze koty, dwa mocno starsze. Dla kotki w okolicach dwudziestki schronisko to wyrok śmierci.
Jak szukałaś domów/domu, przez ogłoszenia? Trafiłaś z nimi wszędzie, gdzie można? Wszystko, co się da, powinno być wręcz zawalone ogłoszeniami. Media, Facebook (nie widziałam takiego ogłoszenia, ale mogłam nie widzieć), lecznice.
Zapytam, jak wyżej pytano: co z mieszkaniem Właścicielki?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt sty 12, 2018 20:30 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Pisałam do moich znajomych, post był zawieszony na różnych grupach na FB oraz na moim profilu, tu link: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... =bookmarks.
Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w tych sprawach, więc być może gdzieś jeszcze nie trafiłam.
O mieszkaniu już pisałam.

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Pt sty 12, 2018 21:45 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

? :roll:

kotkalula

 
Posty: 18
Od: Pon paź 05, 2015 17:34

Post » Sob sty 13, 2018 12:54 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

dołączam zdjęcia kotków

MruczkaObrazek
Ostatnio edytowano Sob sty 13, 2018 13:26 przez ewalyczko, łącznie edytowano 1 raz

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Sob sty 13, 2018 12:57 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Karmen
Obrazek
Ostatnio edytowano Sob sty 13, 2018 13:26 przez ewalyczko, łącznie edytowano 1 raz

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Sob sty 13, 2018 12:57 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Jurek
Obrazek
Ostatnio edytowano Sob sty 13, 2018 13:26 przez ewalyczko, łącznie edytowano 1 raz

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Sob sty 13, 2018 12:58 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Klaudyna
Obrazek
Ostatnio edytowano Sob sty 13, 2018 13:27 przez ewalyczko, łącznie edytowano 1 raz

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Sob sty 13, 2018 13:13 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Piękne koty !

Widać ze Mruczka starutka a i Karmen też niemłoda,

Jurek to miziak i wrażliwiec jak to rudzik ,a czarnula przerazona..

ech... :placz:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Sob sty 13, 2018 13:20 Re: W-wa Dramat 4 kotów- zmała ich Pani, grozi im schronisko

Jurek to taki przytulak, jak się zacznie go głaskć nie odpuści :)
Karmen jest inna, ona lubi ludzi, ale ma swoją "przestrzeń". Przychodzi na głaskanie na trochę, a później idzie sobie położyć się gdzieś obok lub na kolana, ale już bez miziania.
Klaudyna jest niestety bardzo nieufna, ale potrafi cierpliwość do niej wynagrodzić swoim przywiązaniem.
Co do Mruczki, cóż kocia już bardzo starutka, ale bardzo rezolutna i je za dwoje :P

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: IrenaIka2 i 25 gości