Bytom- Zaginęła kotka Daisy - proszę o pomoc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 13, 2018 11:13 Bytom- Zaginęła kotka Daisy - proszę o pomoc

Witam serdecznie. Niedawno dowiedziałam się o istnieniu tej strony co mnie bardzo ucieszyło. Chcę zwrócić się o pomoc. W połowie października 2017 roku zaginęła moja czarna kotka, drobna, filigranowa o przepięknych żółtych oczach. W maju będzie miała 2 latka. Zrobiłam wszystko co w mojej mocy by ją odnaleźć. Zdarzenie miało miejsce w Bytomiu przy ul. Zabrzańskiej 84. Jeśli jest jakakolwiek szansa odnalezienia jej proszę o wskazówki. Bardzo za nią tęsknię i strasznie się martwię. Myślałam, że woli żyć na wolności ale dowiedziałam się, że wyglada to zupełnie inaczej. To był mój pierwszy kociak, więc niewiele wiem na temat specyfiki zachowań kotów. Będę wdzięczna za każdą informację co mogę zrobić w tym kierunku. Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano Wto sty 16, 2018 18:18 przez LauraG, łącznie edytowano 1 raz

LauraG

 
Posty: 6
Od: Pt sty 12, 2018 12:34

Post » Sob sty 13, 2018 11:37 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

Co zrobiłaś? Możemy zapytać? Po to tylko byśmy swoimi radami nie powielali się.
Musimy wiedzieć jakie kroki poczyniłaś by je 'ulepszyć" lub podpowiedzieć nowe.

Ona byłą wychodząca? uciekła? Kastrowana? Chipowana?
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob sty 13, 2018 11:39 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob sty 13, 2018 12:40 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

Nie była ani kastrowana ani chipowana. Była kotem typowo domowym. Raz już mi uciekła zupełnie na obcym terenie. Wołałam, szukałam przez trzy dni i się sama odezwała. Więc robiłam to również teraz. Każdego dnia wołałam, chodziłam po osiedlu. Niestety tym razem się nie ujawniła

LauraG

 
Posty: 6
Od: Pt sty 12, 2018 12:34

Post » Sob sty 13, 2018 12:44 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

Tak jak ci pisałam na olx, zaczełabym od znalezienia karmicielek z okolicy, jest możliwość, że kotka trafiła pod ich skrzydła. Druga ważna sprawa, zadzwoń do miejscowych fundacji, może ktoś ją znalazł, fundacja przygarnęła. Myślę jeszcze o ulotkach/ogłoszeniach ze zdjęciem, ważne żebyś napisała "nagroda" choćby skromna, ale mobilizuje ludzi do rozglądania się.

Laura postaraj się w tytule wątku podać miejscowość.

Niestety, jak poczytasz troche forum, to właśnie sama zauważysz, że koty nie wybierają wolności dobrowolnie.
Ask@ podrzuciła ci link do bardzo pomocnego wątku, najlepiej spisz sobie na kartce, które czynności wykonałaś szukając i daj nam znać.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Sob sty 13, 2018 13:38 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

To już trochę czasu po zaginięciu koteczki, ale nie trać nadziei LauraG na jej odnalezienie. :ok: :ok:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40224
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob sty 13, 2018 20:06 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

Wrzuć też tu fotkę swojej kocicy, może trafi się ktoś z Twojej miejscowości.

Zmień tytuł wątku i wpisz nazwę miejscowości.
Robi się to tak: w prawym górnym rogu pierwszego posta klikasz "Zmień", wówczas pokaże się okno z treścią posta a nad nim małe okienko "Tytuł". Zmieniasz tytuł (np. na coś w stylu: "Kraków - kotka zaginęła - proszę o pomoc"), a potem klikasz "Wyślij" pod oknem z treścią posta. I gotowe.

Przejrzyj uważnie wątek zalinkowany przez ASK@.
Rozklejaj jak najwięcej ogłoszeń. Rozwieszaj od nowa w tych samych miejscach, jak ktoś je zerwie. One muszą cały czas wisieć. Tylko wtedy Twoja kotka utkwi w głowie innym ludziom.
Czasem koty znajdują się po kilku miesiącach. Dlatego warto CAŁY CZAS szukać, nie poddawać się.
eweli77 też dobrze radzi.

Staraj się też, aby Twój wątek był cały czas na górze listy. Tylko wtedy zwróci uwagę innych. Podbijaj go codziennie. Albo wklejaj nowe zdjęcia, albo opisuj, co do tej pory robiłaś.

Trzymam kciuki, żeby kotka się znalazła!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sty 14, 2018 9:12 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

Długo już kotki nie ma, ale z mojej strony mogę doradzić ogłoszenia w lecznicach oraz wszędzie gdzie się da - u mnie pomogło ogłoszenie z imieniem kotka, wydaje mi się, że więcej ludzie na to reaguje niż standardowe "uwaga". Może jeszcze warto spróbować na fb, jakaś grupa ogłoszeniowa w Twojej okolicy itp.
Trzymam mocno kciuki i nie trać nadziei.

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Nie sty 14, 2018 10:15 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

eweli77, jeśli możesz, skrobnij maila do Laury poprzez olx, bo może nie ma włączonych powiadomień o odpowiedzi w wątku i zerka jedynie tam, gdzie zapytała na początku - w kotach bytomskich. A tu się więcej dzieje (admin wydzielił dla niej wątek).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sty 15, 2018 0:05 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

Dziękuję Wam bardzo.Zaczynam akcję. Fotki wydrukowane. Będę działać. Jutro uderzam do karmicielek i fundacji. Będę przesyłać informację na bieżąco.

LauraG

 
Posty: 6
Od: Pt sty 12, 2018 12:34

Post » Pon sty 15, 2018 8:02 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

Ok. Napisałam
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto sty 16, 2018 13:25 Re: Proszę o pomoc w odnalezieniu kotki

:!:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Wto sty 16, 2018 18:31 Bytom- Zaginęła kotka Daisy - proszę o pomoc

Witam serdecznie. Niedawno dowiedziałam się o istnieniu tej strony co mnie bardzo ucieszyło. Chcę zwrócić się o pomoc. W połowie października 2017 roku zaginęła moja czarna kotka, drobna, filigranowa o przepięknych żółtych oczach. W maju będzie miała 2 latka. Zrobiłam wszystko co w mojej mocy by ją odnaleźć. Zdarzenie miało miejsce w Bytomiu przy ul. Zabrzańskiej 84. Jeśli jest jakakolwiek szansa odnalezienia jej proszę o wskazówki. Bardzo za nią tęsknię i strasznie się martwię. Myślałam, że woli żyć na wolności ale dowiedziałam się, że wyglada to zupełnie inaczej. To był mój pierwszy kociak, więc niewiele wiem na temat specyfiki zachowań kotów. Będę wdzięczna za każdą informację co mogę zrobić w tym kierunku. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek

LauraG

 
Posty: 6
Od: Pt sty 12, 2018 12:34

Post » Wto sty 16, 2018 19:47 Re: Bytom- Zaginęła kotka Daisy - proszę o pomoc

Jaka ładna koteczka.
Nie pozwól, aby Twój wątek spadł na dół listy.
Napisz, co udało się jeszcze wykonać.

Trzymam kciuki za odnalezieni kotki!
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sty 16, 2018 20:05 Re: Bytom- Zaginęła kotka Daisy - proszę o pomoc

Dziękuję!!!

LauraG

 
Posty: 6
Od: Pt sty 12, 2018 12:34

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 216 gości