Ewa L. pisze:Marzenia11 pisze:Koty są miesozercami i gdyby jadły rośliny to by umarły.
Człowieka uzębienie choćby różni się od kotowatych więc nie jesteśmy miesozercami. Owszem, białko zwierzęce jest nam być może potrzebne do życia, ale gdyby ilość zjadanego mięsa przez człowieka była dla niego dobra to by nie było wielu chorób i nawolywania lekarzy do zmiany diety. żadne zwierzę w naturze nie poluje aby się objesc tylko aby się najeść tak by przeżyć. Zwierzęta nasycone nie polują.
I zgadzam się. Ludzie jak nie widzą to nie krzyczą. Gdyby pokazywano w tv raz w tygodniu filmy z rzeźni, z warunków chowu zwierząt itp to by przynajmniej część ludzi zmieniła zdanie co do jedzenia mięsa.
Jemy go zdecydowanie za dużo i dużo mięsa się marnuje.
Owszem jesteśmy również mięsożercami. Nie wiem jak w twoim uzębienie ale w moim występują kły.
A tu krótka informacja jakie zęby posiada człowiek i w jakich ilościach i do czego służą.
Dorosły człowiek z pełnym uzębieniem posiada 32 zęby – po 16 w żuchwie i szczęce. Jeśli chodzi o funkcje, jest to 8 siekaczy, 4 kły, 8 zębów przedtrzonowych oraz 12 zębów trzonowych. Siekacze służą odgryzaniu kęsów pokarmu, mają znaczenie dla prawidłowej wymowy, ich ustawienie kształtuje zewnętrzne rysy warg. Główną funkcją kłów jest odgryzanie i rozrywanie kęsów pokarmu, podobnie jak siekacze wpływają na prawidłową wymowę i kształt twarzy w okolicach kącików ust. Przedtrzonowce służą przede wszystkim rozdrabnianiu pokarmu, kształtują też zewnętrzny zarys policzków. Z kolei trzonowce miażdżą i rozdrabniają pokarm, także nadając zarys policzków.
To skoro tak to odnieś się do wszystkich kwestii poruszanych przeze mnie, nie tylko wybiórczo.