Zwykłe działkowe - Tomciu uciekł :(

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Śro gru 20, 2017 10:50 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

Zrobiłam Znikotkowi i Tirce wydarzenie na fb - moje pierwsze od lat, mam nadzieję, ze jakoś zadziała :oops:
https://web.facebook.com/events/519895425042824/
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro gru 20, 2017 10:52 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

ja już tam jestem i udostępniłam :)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41978
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro gru 20, 2017 11:40 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

czarno-czarni pisze:ja już tam jestem i udostępniłam :)


Widziałam - dziękuję! :201494
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro gru 20, 2017 12:02 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

To jeszcze garsć info o Tirce.
Malutka już w kojcu tylko w nocy. Dzień spędza na drapaku obserwując życie w akwarium albo się bawi. Jak tylko widzi człwoeika - podbiega. To jej zostało jeszcze z czasów rudery :kotek: Przymila sie jak wariatka, tak się przy tym pobudza, ze na końcu czułości chwyta ząbkami rękę. Dlatego lepiej żeby nie szła do domu z małymi dziećmi, bo wiadomo co będzie jak skubnie dziecko ;)
W ogóle jej nie stresują koty - przy pierwszym kontakcie podchodzi sie poocierać, jest powitanie nosek w nosek. Jak tkóryś z moich chłopaków jest zbyt nachalny w obwąchiwaniu, po prostu dostaje z liścia :lol:
Jeszcze bywa momentami nieokrzesana, jeszcze miewa momenty, kiedy coś nowego ją wystraszy - ucieka wtedy prosto do kojca, ale reszta ucywilizowania przyjdzie z czasem.

Dzisiaj jedziemy sie zaszczepic i zaczipować :kotek:

Fotki na drapaku :kotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt gru 22, 2017 8:44 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

Tirka już zaszczepiona i zaczipowana. Po cichu, cichutku napiszę, ze jutro wieczorem zawozę Tireczkę do nowego domu :kotek:
Nie będzie prezentem świątecznym - jedzie zastąpić znalezioną przez domek parę tygodni temu kotkę, która wróciła do właścicieli (ogłaszali znalezisko i kiedy już wydawało się, że zostanie, znalazł się właściciel). Wytrzymali 2 dni bez kota i stwierdzili, że kot w domu być musi :201461
Wszystko w łapkach Tirki teraz ...

Będzie mieszkała pod Poznaniem.

A Znikotek zrobił wczoraj straszną rzecz!
Kiedy czyściłam jego kuwetę wlazł na taborecik stojący obok, walił baranka za barankiem i nagle objął mnie łapkami za szyje i przytulił główkę do mojego policzka :oops: Serce mi prawie pękło! Dlaczego on mi to robi ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt gru 22, 2017 8:59 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

Tirko, wszystko w rękach tych ludzi, za ciebie, kochana :ok:
Znikotku kochany...
:201461
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt gru 22, 2017 19:46 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

Avian pisze: Tirka już zaszczepiona i zaczipowana. Po cichu, cichutku napiszę, ze jutro wieczorem zawozę Tireczkę do nowego domu :kotek:

Wspaniałe wieści na Święta :dance: :dance2:
Niech koteńka będzie szczęśliwa w swoim nowym domku :201461

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto gru 26, 2017 0:34 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

Avian pisze: A Znikotek zrobił wczoraj straszną rzecz!
Kiedy czyściłam jego kuwetę wlazł na taborecik stojący obok, walił baranka za barankiem i nagle objął mnie łapkami za szyje i przytulił główkę do mojego policzka :oops: Serce mi prawie pękło! Dlaczego on mi to robi ...


On Cię musi kochać nad życie! I pewnie chciałby zostać na zawsze u Ciebie...
Kciuki za Tirunię i za Domek:)
Kocham moje 8 łapek w domu:)
"Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta" /George Bernard Shaw/

stokrotka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 72
Od: Czw paź 06, 2011 22:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post » Śro gru 27, 2017 8:32 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

No i po świętach ...

W sobotę zawiozłam Tirkę do nowego domu. Domek bardzo fajny i rozsądny.
Na razie jest źle, nawet bardzo :(
Tirka jest przerażona, siedzi zabunkrowana w czarnych dziurach, nie je. W nocy wychodzi, bo do kuwety trafia. To chyba jedyna dobra wiadomosć.
Kiedy ją wyciągali zza pralki, pogryzła domowników. :roll:

Szczerze mówiąc spodziewałam się takich początków, nawet powiedziałam domkowi, ze kotka z pewnością spędzi tydzień pod łóżkiem, ale i tak martwimy się - i oni, i ja :(
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro gru 27, 2017 8:35 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

Niech jej dadzą spokój. Ale przecież Ty to wiesz. Kurcze, czemu ludzie nie rozumieją, że sami by gryźli, gdyby ich ktoś przeniósł do innego miejsca i próbował na siłę wyciągać :(
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro gru 27, 2017 8:42 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

No własnie jej nie można zostawić tak po prostu w spokoju. To kot, który oswaja się pod wpływem dotyku. Ma taki pstryczek - dziki kot, dotykasz i nagle wszystko się w główce odblokowuje ... No ale wygląda na to, że Tirka nie chce na razie na to pozwolić.
Na razie poradziłam, zeby nie wyciągali na siłę ale zablokowali wszystkie czarne dziury. Ma być na wierzchu, uczestniczyć w życiu domu. I poradziłam, żeby starali się głaskać na odległość - piórkami na patyku. Tak oswoiłam Maćka ...

Myślę, że potrzebują na początek kojca - ona się tak u mnie oswajała z domem. Po kilku dniach kojec otwarty i sama decydowała, kiedy wyjść. Miała dokąd wracać kiedy się wystraszyła. Ją nowości przerażają - zrozumiałe, przecież dopiero od miesiaca nie mieszka na ulicy ...

Tirka im się tak bardzo spodobała, wiem, że domkowi zależy ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro gru 27, 2017 8:47 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

mocne kciuki za dziewczynkę i za Państwa też. Żeby zrozumiała, że ją kochają i ma dom.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro gru 27, 2017 10:50 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

Czekam cały czas jak na szpilkach na nowe wieści z domu Tirki, a w międzyczasie kilka słów o Znikotku. A właściwie garść zdjęć i kilka słów.Jak wiecie mieszka sobie u mnie w garażu. Ma dużo miejsca, zakamarki i półeczki do eksplorowania, nie ma jednak cały czas przy boku człowieka. Siedzi sam i to go boli najbardziej. Wprawdzie staram sie zaglądać do niego jak najczęściej, jednak to dla niego za mało. Mam bardzo chorego kota w domu i to jemu musze poświecić wiekszość czasu ... z tego samego powodu nie mogę go też wpuścic "na salony".

Fotki, których zrobienie graniczyło z cudem :lol: Ten kot ma owsiki i nie usiedzi na tyłku 2 sekund :lol: Dlatego na wiekszosci zdjęć jest przytrzymywany - jakby go puścić, poleciałby z łbem na obiektyw ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto sty 02, 2018 19:55 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

W piątek pojechałam do domu Tirki - już w drodze zdecydowałam, że zabieram ją z powrotem i spróbujemy jeszcze raz. Nie mogła zostać, bo zagłodziłaby sie na śmierć. Nie jadła i nie piła ...
Siedziała w najdalszym kącie pod łóżkiem - kiedy do niej zajrzałam, przeciągnęła się w stylu "no jesteś nareszcie" i wyszła do mnie 8O
Pojechałam z nią prosto do weta na wszelki wypadek, okazało sie jednak, ze poza tym, ze schudła pół kilo nawet nie jest odwodniona 8O
U mnie po 5 minutach zachowywała się, jakby nic się przez ostatni tydzień nie wydarzyło 8O



Przemyślałam tą sytuację - wygląda na to, ze za szybko pojechała. Za krótka socjalizacja u mnie. Była 2 tygodnie w klatce w kubraczku po sterylce, potem parę dni w kojcu w kocim pokoju, gdzie mogła się oswoić z atmosferą domu. Jakis tydzień chodziła luzem po pokoju. Zabrakło czasu na normalne domowe życie. Teraz to nadrabiamy - cały dom do jej dyspozycji, już schodzi sama na parter, choć woli być na piętrze. Śpi ze mną w łóżku! (nareszcie mam w łóżku kota - moje darmozjady śpią wszędzie byle nie w łóżku ;) )

Za jakieś 10 dni pojedzie z powrotem - dostanie swój kojec, jak będzie się czegoś bała, będzie mogła się w nim schronić, a jak będzie chciała poeksplorować, droga wolna.

Mam nadzieję, ze tym razem sie uda ...
Tirka jest swietna, jeszcze parę dni i ciężko będzie ją oddać ... Przytula się, przychodzi na kolana, barankuje, ociera, zaczepia. I bawi sie jak szalona :D Normalny, młody kot :kotek:

Tyle wieści o Tirce.

Znikotek wciąż w garażu - próbuję go zaznajamiać z moimi działkowcami, ale na razie idzie baaaaardzo cieżko :roll:
Działka to nie miejsce dla niego. On nie chce towarzystwa kotów czy wolności - chce człowieka ... W garażu też to żadne życie, wchodzę do niego co jakiś czas, ale nie ma mnie na stałe :roll:
Do kitu :(
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto sty 02, 2018 20:23 Re: Beznadziejna sprawa ... Piękna i Bestia chcą domu!

może ją wesprzeć Zylkene?
Niech czarnemu też się uda no...
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41978
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, Nul i 40 gości