Łódź FFA 2017 - pożar - przed i po - fotki - str.11

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob gru 16, 2017 5:44 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - zapraszamy do sprzątania - str.1

wiesiaczek, Agnieszka eM i ja będziemy dziś i jutro wczesnym południem
---
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 18, 2017 14:08 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - na początku był CHAOS - st

2017.12.17 i 18 - sobota i niedziela

No i moje środowe porządki przepadły…. W sobotę i niedzielę grupy sprzątające udowodniły, że najpierw musi być CHAOS, potem z niego wyłoni się PORZĄDEK.

Po kolei - w sobotę działania rozpoczęła ekipa w składzie - Ola-Proalexa, Basia-Hikora + mąż. Telefonem przyspieszyli moje powstanie z łoża, więc dołączyłam. Potem dotarła jeszcze p.Łucja i Wiesia. W niedzielę mniejszy skład - p.Łucja Wiesia, Ewa Mrau.

Obrazek * Obrazek

Oprócz wykonania ogólnego bałaganu:
• domyto odnalezioną i powieszoną szafkę kuchenną,
• zawieszono wszystkie karnisze, firankę w kuchni i zasłonki w małym pokoju. Zasłonki do dużego się skracają. Karnisz sufitowy zdawał się być całkiem bezproblemowy - ale okazało się, że nowy ma dziury nie pasujące do dziur w suficie - po starym karniszu…. Daliśmy radę.
• powkręcane zostały w ściany kołeczki na obrazy i dekoracje ścienne - w dużym pokoju w starych miejscach, w kuchni i małym pokoju na razie dajemy spokój, próbowaliśmy obrazy nieco doczyścić - ze średnim skutkiem - ale to też na później,
• ściągnięto z balkonu wory z tekstyliami, wykonano kilka prań zawartości worów - do momentu zapchania wszystkich sznurków w suszarki i suszarki pokojowej. Każdą rzecz trzeba było wziąć w rączki, chwilę nad nią pomyśleć, wysmarować mydełkiem plamy z sadzy i wsadzić do pralki ew do wora z napisem „śmieci”. Część wysuszonych rzeczy ulokowano w szafie.
• przejrzano zawartość niewypranych worów z zamiarem selekcji, ale trzeba to będzie powtórzyć na spokojnie, na razie p.Łucja chce te wory zatrzymać…
• ściągnięto z balkonu wory z garnkami, porcelaną, szkłem itp., wyszorowano, wypucowano i ustawiono na stosownych miejscach,
• ściągnięto z balkonu wory z dokumentami - do późniejszego przeglądu przez p.Łucję
• p.Łucja zajęła się butami - na razie odsychają i „oddychają’ w pokoju, w ciągu tygodnia p.Łucja będzie je przeglądać, czyścić, dokona selekcji i te pozostawione upakuje we właściwe miejsca,
• kupiono i wklejono listwę uszczelniającą na styku parapetu i okna w dużym pokoju, ta w kuchni wymaga doklejenia.

Obrazek * Obrazek

Do wykonania:
• powiesić trza wieszak w przedpokoju - ściana z solidnego żelbetu, wieszak solidny wagowo, potrzeba solidnych kołków i mocnego faceta…
• kontynuować trza mycie, pranie, czyszczenie i selekcjonowanie ubrań, butów, itp.
• szuflady w obu komodach (2+4) są pełne zakopconych rzeczy - widziałam papiery, obrusy - nie były ruszane - ale to zadanie dla p.Łucji na okres późniejszy
• parapet w małym pokoju…..
• grzejniki - zamówione.

Kolejne braki i problemy:
• nie zachowało się lustro z przedpokoju, a ponieważ to jedyne oprócz łazienkowego lustro w mieszkaniu, trzeba coś skołować - musi być bardziej długie i chude niż kwadratowe,
• trzeba jednak myśleć o jakiejś szafie do małego pokoju - przeceniam skłonność do ascezy p.Łucji,… Myślę…
• wieszaki do szafy, które starannie wybierałam - potężne i szerokie - okazały się nieprzydatne, dobre do męskich płaszczy - same z siebie zajmują kupę miejsca. Mam przygotowane takie bardziej misterne.
• w regale są po trzy półki - dzielą wnętrze na 4 dość wysokie komory, niewygodne, Dziś będą półki dodatkowe, znajomy pracowicie docina.



A w ogóle zaczęłam myśleć - wyszukując zdjęcia do „albumu porównawczego”. Ta świeczka, od której się wszystko zaczęło - wcale nie jestem pewna, czy naprawdę była to świeczka i czy p.Łucja słusznie się obwinia…
Na pewno p.Łucja miała umówionego elektryka, czekała na niego, na pewno coś się działo z instalacją w małym pokoju - mieszkam w identycznym bloku, przewody z aluminium, 40 lat użytkowania - ciągle musiałam coś wymieniać, ciągle coś się psuło. U p.Łucji też trochę przewodów było miedzianych - pewnie pomieszczeniami wymieniane, jak u mnie.

Patrzę na zdjęcie podłogi małego pokoju, w którym się wszystko zaczęło. Spalona jest w miejscu, gdzie stała kanapa - na dole zdjęcia po prawej. Fotkę robiłam stojąc w drzwiach. Za kanapą w rogu pokoju jest gniazdko. Prostokąt w prawym górnym rogu to szafa, stolik stał dość niewygodnie - kawałek od kanapy, na dywanie przed szafą - pod dywanem podłoga jest cała… Jeżeli świeczka była na stoliku, to dlaczego nie spalił się dywan, a kanapa? Eksperymentalnie zrzucałam w domu świeczkę ze stołka wysokości tego stolika (spokojnie, płytki ceramiczne) - spadając gasła. Jeśliby nie zgasła - raczej nie potoczyłaby się po dywanie pod kanapę - dywan zbyt „tępy”. Czyli paliłby się dywan. Jeśli byłaby to świeczka od podgrzewacza - upadając płomieniem do góry być może podpaliłaby dywan, płomieniem do dołu - albo by zgasła, albo zapaliłby się dywan...

Obrazek
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 18, 2017 14:55 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - na początku był CHAOS - st

kalewala, to co piszesz o ewentualnej przyczynie powstania pożaru, trzyma się "kupy". Ja 5 lat temu zrobiłam generalny remont mieszkania moich rodziców, blok wybudowany w 1963 roku. Instalacja elektryczna była w fatalnym stanie i w każdej chwili groziła katastrofą. (ja wtedy byłam już po pożarze swojego mieszkania, choć powód zupełnie inny, to byłam okropnie przeczulona) Pani Jadzia pewnie nigdy do końca nie otrząśnie się z traumy jaką był pożar, a przede wszystkim śmierć kotów, ale może choć trochę pomoże jej świadomość że nie zawiniła tak bezpośrednio. W sumie szkoda że straż pożarna nie ustaliła prawdziwej przyczyny pożaru ale rozumiem że pierwsza wersja że od świeczki, została wzięta pod uwagę.
Obrazek

Wolność, kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem.(Chłopcy z Placu Broni)

MISIA- 1.06.2002 - 13.12.2012. Skarbie, gadułeczko moja. Bardzo mi Ciebie brak.
MIKITKA - 03.2002 - 13.07.2015. Tak bardzo mi żal.
FELUTEK - 03.2002 - 11.10.2015. Najcudowniejszy kot terapeutyczny.
OKRUNIA - 09.2002 - 16.08.2018. Śpij, skarbie kochany.
GACEK - 03.2014 - 22.06.2019. Wierny i mądry Przyjaciel.
TYGRYNIA - 05.2002 - 16.12.2020 .Maleńki koto-piesek.

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=153652 sprawdź zanim oddasz kota!

Ja-Ba

 
Posty: 9574
Od: Pt lis 07, 2008 23:23

Post » Czw gru 21, 2017 10:11 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - na początku był CHAOS - st

2017.12.21 - czwartek

Zdechnięta jestem co niemiara, dlatego albo cisza, albo zdawkowo.

Szafę jednak nabyłam - bo przeceniłam pojemność przedpokojowego zestawu… Sosnową, za całe 200zł. Plus 100zł transport + 150zł elementy uzupełniające, np. prowadnice do szuflad, do tej pierwszej szafy też, drążęk, pan Michał do ustawiania, skręcania itp., w sumie c.a. 450zł. Biorąc pod uwagę analogiczną „megaokazję” za 700zł bez nadstawki + transport + składanie i pewnie też jakieś naprawy, bo Olgierd rozłożył się na amen, uważam, że dobra cena. Nabyta została i przewieziona we wtorek, wczoraj z p.Michałem dokręcaliśmy i lataliśmy po Castoramach po owe elementy uzupełniające. Do domu dotarłam przed 23cią… A, jeszcze grzejniki przyjechały - do mnie do pracy… Do celu dowiozła gumowa skoda, p.Michał rozładował.
Dziś ma umówić się z p.Łucją - skończy szuflady, powiesi wieszak w przedpokoju, zamontuje kołek na lustro.

Obrazek * Obrazek

Szafa już porządnie stoi, więc p.Łucja ma ściągnąć poprane w weekend rzeczy z suszarni, zacząć je przeglądać i układać w szafie. Jest nadzieja, że dziś hydraulik grzejniki założy. Wcześniej wychodzę z pracy, bo ok.17tej, podjadę tam, mam cienkie wieszaczki do szafy, trochę pomogę p.Łucji, kolejne pranie może wstawię…

Ciągle dylemat z tym parapetem… Parapet pcw ma „nosek” wys.2cm, nie zasłoni czoła tego paskudnego lastryka. Nakładka na parapet czoło zasłoni, ale nic nie zrobi z tą zapiankowaną szczeliną między oknem a parapetem… Jedno i drugie to koszt ok.150zł, kupa kasy, efekt estetyczny wątpliwy. Chyba kupię folię samoprzylepną - wywinę ją na okno, podwinę pod parapet. Efekt estetyczny też będzie wątpliwy, ale za 20zł… I na razie wystarczy, a jeśli się teraz tego nie zrobi, to już tak zostanie…. Potem można szukać fachowca, żeby zrobił z płyty meblowej tak, jak w kuchni i pokoju, ale teraz ani nie wiem, kogo, ani za ile.

Wiadomość z ostatniej chwili - będzie lustro, dziś.

Obrazek

Rozliczenia też będą - ale muszę trochę oprzytomnieć…
Zdjęcia też....
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 22, 2017 11:11 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - z chaosu się wyłania. - st

2017.12.22 - piątek

Więc - grzejniki. Cosmonova w sumie 700zł z wieszakami, po znacznych upustach od cen katalogowych, w Leroy Merlin analogiczne kosztowałyby 810zł + wieszaki. Dojechały w środę, wczoraj - czwartek - zostały zamontowane. I kiedy po południu dojechałam z lustrem, weszłam po prostu w tropiki - grzejniki próbnie rozkręcone na max buchały ciepłem.

Obrazek * Obrazek * Obrazek

W tych tropikach odwaliłyśmy z p.Łucją kolejne dwa prania, trzy prania weekendowe selekcjonowałyśmy i lokowałyśmy w szafach, przy czym zaskoczyła mnie bardzo duża ilość porządnych ubrań męskich - T-shirty, piżamy, kurtka… P.Łucja nie przyznaje się do nich, podobno oprócz niej i p.Janeczki z suszarni nikt nie korzysta, ale… Na wszelki wpadek wstrzymuję się kilka dni z odwiezieniem ich do Brata Alberta.

No więc my odwalałyśmy prania - dzięki Basi-Hikorze, która przez telefon udzielała nam wskazówek dotyczących uruchomienia pralki - nas ta pralka za nic nie chciała słuchać, a p.Michał wiercił, przykręcał itp. - wymienił prowadniczki w szufladach obu szaf, szafę w małym pokoju dodatkowo wzmocnił kątowniczkami, powiesił wieszak i lustro w przedpokoju. Potem - już po wyjściu p.Michała - okazało się, że te prowadniczki trzeba też wymienić w szufladach komódek i witrynki w dużym pokoju…

Na koniec powiesiłam zasłonki w dużym pokoju. I poszłam se ok.20.30, zostawiając zmęczoną p.Łucję. Jak bardzo zmęczoną - okazało się rano, kiedy przyjechałam porobić fotki, wczoraj nie miałam siły, i zostawić łyżeczki - mam nadmiar, a u p.Łucji ostały się dwie. P.Łucja SPAŁA u siebie!! Mówi, że spało jej się dobrze i wygodnie, mimo że na złożonej kanapie i tylko z kocami, bo nie posłała sobie normalnego prześcieradła i kołdry.



Wydaje mi się, że generalnie całą akcję można uznać skończoną - p.Łucja może wrócić do swojego mieszkania i wygodnie w nim mieszkać.

Jest jeszcze mnóstwo drobiazgów do zrobienia, ale to już powoli i na spokojnie.


Bo jeszcze jakieś dwie paki na balkonie i te wory w małym pokoju - pranie / mycie i lokowanie na właściwych miejscach.
Przejrzenie i uporządkowanie kilku worków dokumentów - w tym niestety p.Łucji pomóc będzie trudno.
Przejrzenie / oczyszczenie obrazów itp dekoracji ściennych, powieszenie. W dużym pokoju zostawione stare kołki, w kuchni i małym - ściany z bloków gipsowych, nie będzie problemu z ew wierceniem.

Przedpokój - koniec. Tylko powiesić / przykleić gdzieś wieszak na klucze.

Obrazek * Obrazek

Kuchnia - właściwie koniec, tylko uchwyty do szafki podzlewozmywakowej. Wkład do szuflady, taki na sztućce - dziś będzie, albo kupi go p.Łucja, albo ja, zdecydowanie potrzebny. Może zmiana firanki na ładniejszą. Może kiedyś odboje na ścianie w tym kąciku stołowym.
Mały pokój - ciągle ten nieszczęsny parapet. Oprócz szafy, stolika i fotelika, które już są, dojdzie tam dywanik, i na razie koniec. No, może ładniejsza firanka. Ktoś z bloku deklarował kanapę i fotel - poczekamy. Na razie to „pokój techniczny” - walizeczka z narzędziami, suszarka, wory, resztki materiałów remontowych, które wywiozę w wolniejszej chwili.

Obrazek * Obrazek

Duży pokój - firanki, są obiecane, będą - powieszę. Prowadnice w szufladach. Dokumenty w worach. Zawartość komódek - nie ruszana, wszystko okopcone, do prania i selekcji. Witrynka - jeszcze do mycia, wnętrze czuć spalenizną, i do ustawienia tego, co w niej być powinno. Tv - pdobno działa, Olgierd podłubie, jak wyzdrowieje, jeśli nie - jest wielki zostawiony przez sąsiadów. Ładny dywan - jest, położymy, jak się uporządkuje, bo biało-kremowy.

Obrazek * Obrazek


Reasumując - pomoc nadal potrzebna, taka na przy przeglądaniu rzeczy i układaniu ich we właściwych miejscach, p.Łucja sama tego nie ogarnie.

I rozliczenia - mam zebrane, ale jeszcze różne drobne zakupy w Castoramie - te sobotnie, w tym karmisz, przedwczorajsze - prowadnice do szuflad itp., dziś muszę po parę drobiazgów do Leroy - w sumie zrobiły niezłą kwotę - muszę to domknąć i pokazać Wam już całość. Poczekajcie chwilkę, proszę…
Ostatnio edytowano Śro gru 27, 2017 10:35 przez kalewala, łącznie edytowano 1 raz
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 22, 2017 11:44 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - koniec? Pierwsza noc - str

<3
Postaram się po Nowym Roku dorzucić coś do skarbonki, a po Świętach mogę pomóc w porządkowaniu - bo wreszcie będę miała trochę wolnego :)

Pietraszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8558
Od: Nie lis 23, 2014 15:40

Post » Pt gru 22, 2017 11:58 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - koniec? Pierwsza noc - str

Pietraszka pisze:po Świętach mogę pomóc w porządkowaniu - bo wreszcie będę miała trochę wolnego :)


potrzeby:
pomoc w praniu / myciu selekcjonowaniu i porządkowaniu tekstyliów
pomoc w porządkowaniu dokumentów
pomoc artystycznej ręki - oczyszczenie i rozmieszczenie dekoracji ściennych
pomoc majsterkowicza - wymiana prowadnic w szufladach
pomoc majserkowicza - "coś" z parapetem w małym pokoju

Dzięki wielkie :)
Kontaktuj się ze mną - 600 985 675
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt gru 22, 2017 12:09 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - koniec? Pierwsza noc - str

kalewala pisze:
Pietraszka pisze:po Świętach mogę pomóc w porządkowaniu - bo wreszcie będę miała trochę wolnego :)


potrzeby:
pomoc w praniu / myciu selekcjonowaniu i porządkowaniu tekstyliów
pomoc w porządkowaniu dokumentów
pomoc artystycznej ręki - oczyszczenie i rozmieszczenie dekoracji ściennych
pomoc majsterkowicza - wymiana prowadnic w szufladach
pomoc majserkowicza - "coś" z parapetem w małym pokoju

Dzięki wielkie :)
Kontaktuj się ze mną - 600 985 675

Dzięki, zadzwonię w środę wieczorem, na pewno piątek mam wolny do 18.

Pietraszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8558
Od: Nie lis 23, 2014 15:40

Post » Nie gru 24, 2017 9:53 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - koniec? Pierwsza noc - str

Spokojnych i radosnych Świąt :20148 :20148 :20148

Pietraszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8558
Od: Nie lis 23, 2014 15:40

Post » Czw sty 11, 2018 13:57 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - koniec? Pierwsza noc - str

2018.01.11 - czwartek

Zdaje się, że rozpoczynanie nowego postu od przeprosin weszło mi w nawyk… Więc przepraszam. Za dużo się dzieje, nie nadążam, albo starzeję się i wydolność nie ta...

Najważniejsze że p.Łucja Święta spędziła u siebie - tzn zamieszkała u siebie, bo nic nie przygotowywała - zapraszały ją przyjaciółki,. Nie dziwcie się - takie przeżycia wyczerpują, a tu jeszcze wiek się dokłada. P.Łucja mówi, że ciągle nie może się przyzwyczaić do mieszkania. To przejdzie - już przechodzi.

Powoli sama porządkuje szuflady w komodach - te szuflady nie były ruszane, wszystko w nich trzeba przejrzeć i wyprać, prać, wierzchnia warstwa okopcona, reszta dymem zalatuje. Pisałam gdzieś, ze trzeba zmienić prowadnice - nie trzeba, są w porządku, tylko szuflady były źle włożone.

Jakoś między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem była Agnieszka-Pietraszka - z czterech worów dokumentów zrobiły się dwa segregatory i półka z książkami, szklano-porcelanowa zawartość ostatnich waliz z balkonu zahaczając o zlewozmywak powędrowała do witrynki w dużym pokoju.

Przeleciał Olgierd, ściągnął z suszarni przywiezione wcześniej dywany - duży biały i mały pomarańczowy, ulokował je w pokojach, dorzucil jeszcze jedno krzesełko.

Wpadłam do p.Łucji, była jej znajoma z synem - firanki i listwa osłonowa wskoczyły na karnisz, kinkieciki na ścianę nad kanapą, uruchomił się telewizor - i nawet pilot jest, prowizorycznie folią z wzorkiem okleił się parapet w małym pokoju.

Jeszcze trzeba będzie trochę pomóc w wieszaniu na ścianach ocalałych dekoracji, jeszcze przejrzeć wyprane rzeczy p.Łucji i rzeczy z darów, posegregować i nadmiar przekazać dalej.
Ale to nie są sprawy palące, mogą poczekać.

Teraz rozliczenia, a za kilka dni obrazki porównawcze - muszę zdjęcia porobić.

A więc - wpływy - 5206,64zł, wydatki - 5675,77zł. Bardzo Wam wszystkim dziękuję - bez Was w żaden sposób nie udźwignęłabym tego remontu.

Oto lista darczyńców:
5 208,64zł zebrano
2017.12.21 698,64zł anonimowy sponsor - dotacja celowa na zakup grzejników
2017.12.12 100,00zł Janina Barbara Z. Konin
2017.12.12 800,00zł Agnieszka H. Łódź
2017.12.06 50,00zł Aleksandra P. Łódź
2017.12.05 500,00zł Ola J. Łódź i jej przyjaciele
2017.12.03 200,00zł Krzysztof G. Łódź - "na klamki"
2017.11.17 50,00zł Aleksandra P. Łódź
2017.11.03 200,00zł Magdalena i Tomasz W. Łódź
2017.10.27 150,00zł Anna W. Warszawa
2017.10.25 480,00zł Forum Miau - wybory miss i mistera miau
2017.10.24 50,00zł Marta G. Łódź
2017.10.20 100,00zł Joanna Małgorzata P. Łódź
2017.10.20 30,00zł Dagmara Olga P. Wrocław - Czarno-czarni
2017-10-16 50,00zł Agnieszka Maria P. Łódź
2017-10-14 200,00zł Agata Magdalena P. Łódź
2017-10-11 50,00zł Joanna Barbara N. Łódź - Sis
2017.10.10 150,00zł Agnieszka Zofia P.-S. Łóź
2017.10.10 50,00zł Iwona J.-Ś. Łodź - Isiaja
2017.10.10 50,00zł Monika D.-K. Łódź
2017.10.10 50,00zł Hanna Maria Ż. Łódź
2017.10.10 50,00zł Katarzyna Ewa C. Łodź - Dilah
2017.10.10 200,00zł Ewa Iwona D. Łódź
2017.10.10 100,00zł Janina Barbara Z. Łódź
2017.10.10 200,00zł
2017-10-06 650,00zł sąsiedzi P.Łucji - na ręce p.Janeczki

I wydatków:
5 675,77zł zapłacono ze zbiórki
2017.12.28 300,00zł pan od płytek, zabudowy szachtu i paru innych robót
2017.12.23 200,00zł p.Michał - wiercenie w żelbecie, wymiana prowadnic w szufladach itp
2017.12.21 40,00zł lustro do przedpokoju - olx
2017.12.21 698,64zł grzejniki
2017.12.19 300,00zł szafa trzydrzwiowa z nadstawką - olx + transport
2017.12.12-18 338,72zł zakupy w Castoramie, w tym karnisz sufitowy
2017.12.13 30,00zł odkurzacz
2017.12.11 75,00zł wieszak do przedpokoju
2017.12.11 564,04zł doplata do drzwi + drzwi wejściowe
2017.12.07 200,00zł szafa + regał do przedpokoju - olx + transport + montaż
2017.12.03 157,98zł szafka pod zlewozmywak i suszarka sufitowa
2017.12.02 195,00zł kanapa - olx
2017.12.02 603,29zł listwy przypodłogowe + akcesoria
2017.11.25 1 011,37zł panele podłogowe
2017.11.24 235,99zł klamki do drzwi i okien, odbojnki, kratki wentylacyjne, żarówki
2017.11.08 138,41zł materialy do zabudowy szachtu w kuchni
2017.10.31 90,00zł szafka do łazienki
2017.10.25 34,05zł klej + krzyżyki + profil startowy - płytki w kuchni,
2017.10.25 90,00zł karnisz podwójny do malego pokoju - olx
2017.10.24 35,00zł karnisz pojedynczy do kuchni - olx
2017.10.24 133,34zł kinkieciki do przedpokoju, płytki ścienne
2017.10.16 100,00zł lampy wiszące - olx
2017.10.16 104,94zł lampa do łazienki


Dziękuję Sąsiadom p.Łucji - za wsparcie finansowe, moralne - i cierpliwość - remont trwał 2,5mca, nie zawsze klatka schodowa i winda były czyste, no i inne uciążliwości….

Dziękuję znajomym i przyjaciołom p.Łucji i moim tym z Forum.miau.pl i tym z realu - za wsparcie finansowe i pracę - pakowanie przed remontem, sprzątanie w trakcie i po remoncie, firmie KM Okno za błyskawiczne wykonanie nowego okna w miejsce spalonego.

Dziękuję Sp-ni Mieszkaniowe im.Władysława Jagiełły, dzięki której firma KAL p.Krzysztofa Alagierskiego wykonała ZA DARMO wszystkie prace malarskie i gipsiarskie i dostarczyła na nie materiały, firmie BORS p.Wiesława Borsa - która również za darmo wykonała wszystkie prace elektryczne, hydrauliczne, ułożyła panele i założyła drzwi - tu zgodnie z umową dostarczaliśmy główne materiały, firma p.Borsa - wszystkie materiały „pomocnicze”. No i dziękuję tym Firmom - za to, że chciały pomóc.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam.

Aktualne zdjęcia wkrótce.
Ostatnio edytowano Pt sty 12, 2018 15:58 przez kalewala, łącznie edytowano 2 razy
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź


Post » Pt sty 12, 2018 15:57 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - koniec! rozliczenia - str.

2018.01.12 - piątek

Porównanie przed i po - chyba bardziej robię je dla siebie, niż dla Was, ale niech takie się pojawi, Dla potwierdzenia, że można, że razem itp.

Zaczynamy:

Klatka schodowa - wejście do mieszkania

Obrazek * Obrazek


Przedpokój

Obrazek * Obrazek * Obrazek

Obrazek * Obrazek * Obrazek


Łazienka

Obrazek * Obrazek

Obrazek * Obrazek


Kuchnia

Obrazek * Obrazek

Obrazek * Obrazek


Duży pokój

Obrazek * Obrazek * Obrazek

Obrazek * Obrazek * Obrazek


Mały pokój

Obrazek * Obrazek


Na pewno nie jest idealnie, na pewno wiele rzeczy można było robić inaczej, lepiej. Najważniejsze się udało - p.Łucja po 80 dniach od pożaru wróciła do swojego mieszkania, ma w nim wszystko, co potrzeba.

Trzeba jeszcze założyć kratki wentylacyjne, kratki są. Założyć brakujące uchwyty do komódek i szafek w kuchni - uchwyty są. Powiesić ocalałe obrazki i dekoracje na ścianach. Poprawiać umocowanie karnisza w małym pokoju, bo opuścił się z jednej strony - tam jest miękki siporex. Wszystko to zrobi się w wolnej chwili.

Można pomyśleć o ładniejszych firankach, dokupić żabek do małego pokoju, zmienić prowizorkę na parapecie..

Można pomóc p.Łucji w przeglądaniu odzieży i pozbyć się tej nieużywanej. Przejrzeć zwartość komódek - poprać, uporządkować.

Mozna zajrzeć na balkon - tam coś jeszcze poremontowego zostało.

Zresztą - jak to w mieszkaniu. Ciągle coś.


Dlatego nie proszę o zamknięcie wątku.
Ostatnio edytowano Pon sty 22, 2018 9:37 przez kalewala, łącznie edytowano 1 raz
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 12, 2018 17:14 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - przed i po - fotki - str

Rety, Ania :1luvu:
Podziękowania należą się także dla Ciebie za koordynację całego przedsięwzięcia :1luvu:
Wielka robota :201494
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 14, 2018 22:25 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - przed i po - fotki - str

pisiokot pisze:Rety, Ania :1luvu:
Podziękowania należą się także dla Ciebie za koordynację całego przedsięwzięcia :1luvu:
Wielka robota :201494

Dokładnie :1luvu:

Pietraszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 8558
Od: Nie lis 23, 2014 15:40

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 190 gości