Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu wyp

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 05, 2017 20:54 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Najnowsze obserwacje naukowe wykazują, że jeśli nie ma się objawów zarobaczenia, to lepiej zostawić swoje życie wewnętrzne w spokoju. Z prostej przyczyny. Jeśli nawet jest jakiś pasożyt ale nie daje żadnych sygnałów bytowania, to znaczy, iż organizm sobie radzi. Jeśli wybijemy takiego pasożyta, otworzymy wrota dla dużo groźniejszych typu tęgoryjec. Bo "zwolni się miejscówka". Dlatego ja nie jestem zwolennikiem odrobaczania się (i zwierząt) "na zapas", na wszelki wypadek.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto gru 05, 2017 21:13 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

To wszystko zależy, jak się kota "używa"
U mnie koty wylizują talerze, jedna lubi polizać mnie po buzi, ja lubię je przytulać, całować po główkach i brzuszkach, lubię z nimi spać.
W tej sytuacji, nikt mnie nie przekona, że nie mamy wspólnych z kotami robaków :)
Dzieci raczej też nie będą myły rączek po każdym pogłaskaniu kotka.

Ale
Dzieci na pewno chodzą do przedszkola lub szkoły.
Bawią się w piaskownicy.
Na spacerkach zbierają kwiatki, patyczki, kamyczki, kasztany...dzieci nie są sterylne (i nie powinny być). Stykają się też z innymi dziećmi, wymieniają kanapką cukierkiem, jedzeniem z talerzyka.
Zarobaczenie od kota wcale nie jest bardziej możliwe niż zarobaczenie w tych wszystkich innych miejscach.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 06, 2017 7:19 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Dzieki za odpowiedzi... ;) Martwiłam sie bo naczytalam sie w internecie ze to wlasnie dzieci mogą najłatwiej zarazić sie od kota robakami... teraz juz jak kotek jest odrobaczony to sie nie martwie ale jak uslyszlam wczesniej ze jest bardzo zarobaczony to oczywiście doktor google i nakrecanie sie bez sensu... uspokoiliscie mnie wiec dziekuje ;) narazie daruje sobie latanie na badania z chlopakami;) Udanego Mikolaja i duzo prezentow Wam zycze:)

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Śro gru 06, 2017 7:55 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Jedyne, czego można się tak naprawdę obawiać to grzyb, jest bardzo zaraźliwy, ale kotek tego nie ma i niech tak pozostanie.
Stomachari pisze:Najnowsze obserwacje naukowe wykazują, że jeśli nie ma się objawów zarobaczenia, to lepiej zostawić swoje życie wewnętrzne w spokoju. Z prostej przyczyny. Jeśli nawet jest jakiś pasożyt ale nie daje żadnych sygnałów bytowania, to znaczy, iż organizm sobie radzi. Jeśli wybijemy takiego pasożyta, otworzymy wrota dla dużo groźniejszych typu tęgoryjec. Bo "zwolni się miejscówka". Dlatego ja nie jestem zwolennikiem odrobaczania się (i zwierząt) "na zapas", na wszelki wypadek.

Też to słyszałam.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw gru 07, 2017 12:31 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Witam... mam do was znowu pytanie... pisalam ostatnio o tym ze kotek zrobil siku na łóżko syna, dzisiaj sytuacja sie powtórzyła.. poniewaz nasz mlodszy syn spi z nami zawsze na podlodze kladziemy takie duze poduszki od naroznika na wypadek gdyby spadł.. i dzisiaj zauważyłam ze poduszka jest mokra od moczu.. drugi raz zdaza sie to w nocy bo jak zrobil na lozko to akurat jak statszy syn w nocy przyszedł do nas a kotek mial cale jego lozko dla siebie...jaka może byc tego przyczyna? Czy kotek sie stresuje? Nieodpiwiedni zwirek? Kupe robi do kuwety chociaz bobki gubi gdzies po drodze chyba bo dzisiaj tez jednego znalazlam na lozku...

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Czw gru 07, 2017 12:39 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Postaw drugą kuwetę w pobliżu miejsca, gdzie kotek nasiusiał. Zapach zabrudzonego miejsca trzeba porządnie usunąć, inaczej kotek uzna materacyk za dodatkową kuwetę. Zwykłe pranie nie pomoże.
Ocet skutecznie neutralizuje zapachy.
Jeżeli kuweta jest daleko, kotek zajęty zabawą może nie zdążyć

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 07, 2017 12:47 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

A może dobrze byłoby dać mocz do badań? Ogólne plus posiew? Owszem, kociakom zdarza się nie zdążyć do kuwety, sprawdzać różne powierzchnie i tak dalej, ale skoro maluch przeżył trudne i stresujące chwile, to równie dobrze może mieć zapalenie pęcherza. W każdym razie dla spokoju ja bym badania zrobiła, bo te akurat nie wiążą się z żadnym dodatkowym stresem dla zwierzaka a mogą sporo powiedzieć (także o tym, czy kot pobiera dostatecznie dużo wody).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw gru 07, 2017 18:30 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

A nie możesz go zamykać na noc w pomieszczeniu gdzie ma kuwetę, aby w razie czego miał blisko? Ja zawsze tak robiłam, że kotek miał ograniczony teren, zanim nie przywykł do załatwiania wszystkich spraw tam gdzie trzeba. Ja nie stawiałabym kuwety w miejscu gdzie narobił - najlepiej dobrze umyć to miejsce, a poduszki najlepiej usunąć, żeby go nie kusiły. Mojemu maluszkowi zdarzyło się, że nasikał na zasłony leżące częściowo na podłodze, więc przez tydzień zasłony były na parapetach aby kociakowi się nie utrwaliło. Teraz trafia do kuwety perfekcyjnie :-)

A przyczyna jest taka, że to jeszcze małe dziecko jest i musi się przyzwyczaić.

Samira33

 
Posty: 216
Od: Pon sty 05, 2009 23:10
Lokalizacja: KRK

Post » Pt gru 15, 2017 13:34 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Witam.
Troche nie zagladalam na forum ale niestety znowu jakies choroby nas dopadaja.. ;/ Kotek juz coraz lepiej u nas czuje... juz nie chowa sie tak przed dziecmi po kątach a nawet czasami daje mlodszemu poglaskac...;) jest strasznym pieszczochem i glodomorem..;) jedynie problem zalatwiania poza kuweta nie znika.. tzn. raz sie załatwi do kuwety a raz nie... dziaiaj zrobil siku do szafki pod zlewen i na koszulke ktora spadla z suszarki. A wczoraj kupe synowi pod lozko... Samira33 chyba spróbuje Twoj sposob bo nie mam pomyslu co zrobic.. caly czas wszysyko musze prac.. postawilam dwie kuwety ale to tez nic nie daje..

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Pt gru 15, 2017 13:39 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

A czy kotek miał badany mocz?
Czym go żywicie, że jest takim głodomorem?
No i jakie ma imię?
ser_Kociątko
 

Post » Pt gru 15, 2017 14:36 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Kotka nazwalismy Riko...;) dostaliśmy jakis zestaw startpwy od weterynarza royal Canin ale dajemu mu tylko mokra karme bo po suchej zauwazylam ze ma problemy z zalatwianiem... kotek mial robione wszystkie badania podczas pobytu w klinice wiec raczej nie tu tkwi problem..

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Pt gru 15, 2017 14:40 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Rosnące koty dużo jedzą. Może za mało, za rzadko karmisz i kocurek niedojada.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 15, 2017 14:45 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Kotek dostaje karme ok 4-5 razy dziennie..

Ula9891

Avatar użytkownika
 
Posty: 45
Od: Czw lis 23, 2017 13:45

Post » Pt gru 15, 2017 14:50 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Kot powinien dostawac tyle jedzenia, że na talerzyku bedzie zostawalo. To znaczy, że kot sie najadl. Jezeli talerzyk pusty a kot chce jesc to nie jest obzartuchem tylko niedojada. Sproboj tej karmy http://m.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla ... ate/173722
http://m.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla ... tten/31343
Koty ja lubia i dobrze tolaruja.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt gru 15, 2017 14:51 Re: Kocie szczescie.. pomoc w wyborze karmy i skompletowaniu

Mogl złapać zapalenie pęcherza, powtorzylabym mocz.
Rc to badziew. Wysłałam Ci kod rabatowy do zooplusa tam kup dobre jedzonko feringa, granata, catz ... Kot będzie najedzony i zdrowy.
ser_Kociątko
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], Silverblue i 184 gości