Odruch wymiotny

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 18, 2017 8:53 Odruch wymiotny

Moja kotka jest znajda, zostala przebadana po ataku "kuwetowym" (cala noc w kuwecie+odrobina krwi) o czym pisalem w innym watku i wlasciwie poza obserwacja nic mi vet nie doradzil. Atak "kuwetowy" sie nie powtorzyl, chociaz czasem chodzi to toalety w krotkich odstepach czasu. Tymczasem martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Bidulka w nocy (najczesciej, ale nie tylko) ma przez kilka minut cos jakby odruch wymiotny. Jest to glosne i wyglada jakby chciala zwymiotowac, ale po kilku (kilkunastu) razach (jeden po drugim) przechodzi jej i tylko przelyka sline - powtarza sie to jakos raz na dobe. Gdzies wyczytalem, ze w ten sposob koty pobudzaja trawienie(?). Mozecie cos podpowiedziec?

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 18, 2017 8:59 Re: Odruch wymiotny

wklej wyniki badań jakie wet zrobił.
Bo zrobił, prawda?
Kotka zatkała się chyba. A stojący mocznik zatruwa organizm. To powoduje wymioty. Tak może być ale nie musi. Badania wklej.Wszystkie. Winna być morfologia z biochemią plus USG jamy brzusznej (pęcherz w leżeniu i staniu)
Poza tym wymioty mogą być oznaką różnych niedogodności. Nikt netem nie udzieli porady leczniczej. Ew może nakierować na właściwą drogę.
Jeśli masz wątpliwości co do weta, zmień go!
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 18, 2017 9:05 Re: Odruch wymiotny

Nie dochodzi do wymiotow, ale wszystko konczy sie na tym seryjnym odruchu wymiotnym. Wyniki krwi wkleilem tutaj:

viewtopic.php?f=1&t=182624

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 18, 2017 9:33 Re: Odruch wymiotny

A kotka się zakłacza ? Może być też tak, że utknęły jej kłęby sierści i nie może ich z siebie wyrzucić. Moją jak bierze na mdłości (przeważnie zakłaczenie albo przeżarcie) krąży wokół kuwet po czym i tak wszystko ląduje gdzieś obok.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Sob lis 18, 2017 10:05 Re: Odruch wymiotny

A kotka miała badania moczu?
Czy cały czas ma silny stan zapalny w drogach moczowych - być może już na etapie uszkadzania nerek - i sobie z tym chodzi?

Blue

 
Posty: 23418
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lis 18, 2017 10:07 Re: Odruch wymiotny

Nie jestem pewny z tym zaklaczaniem. Ma krotka siersc to taki rosyjski szary kot, szukajac podobienstw. Kupilem wlasnie Bezo Pet paste uwazana - chyba - za najlepsza na forum. Zaczne jej podawac, zobaczymy czy cos to zmieni. Wczesniej dawalem jej paste Grau, ale ani jej nie smakuje, ani odruchy wymiotne nie ustapily.

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 18, 2017 10:09 Re: Odruch wymiotny

Usunalem powtorzony wpis.
Ostatnio edytowano Nie lis 19, 2017 9:16 przez arcbuz, łącznie edytowano 1 raz

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 18, 2017 10:11 Re: Odruch wymiotny

arcbuz pisze:
Blue pisze:A kotka miała badania moczu?
Czy cały czas ma silny stan zapalny w drogach moczowych - być może już na etapie uszkadzania nerek - i sobie z tym chodzi?


Z tego co mi tlumaczono mocz zostal zbadany pod katem obecnosci krwi (nie wiem, mikroskop?), ale nie dostalem wynikow zadnego rozbudowanego badania. Jest niestety bariera jezykowa, lekarze ledwo mowia po angielsku a ja nie mowie po wlosku, bo wyladowalem tu troche z przypadku. Jakie badanie moczu powinno byc wykonane? Czy badanie krwi wskazuje stan zapalny drog moczowych? Co w tej sytuacji sie podaje - antybiotyk?
Jesli chodzi o atak "kuwetowy" to byla tylko jedna noc i nic zlego sie teraz nie dzieje. Kotka udaje sie na siku co kilka godzin zwykle (czasem wraca po kilku minutach, ale pozniej ma dluzsza przerwe).

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 18, 2017 10:56 Re: Odruch wymiotny

Jeżeli ten odruch wymiotny przypomina trochę kaszel, to bardzo prawdopodobne, że są to robaki.

ropucha

 
Posty: 836
Od: Pt mar 15, 2013 23:54

Post » Sob lis 18, 2017 11:47 Re: Odruch wymiotny

Kaszel kojarzy mi się jeszcze z zapaleniem płuc. Zaraz po adopcji moja kotka miała objaw, który kojarzył mi się z zakłaczeniem. Zastanawiałam się, czy kociak 4 miesięczny może się już zakłaczyć. To była późna jesień, czyli nie moment na wiosenne linienie.
Było podejrzenie zarobaczenia glisdą. Okazało się, że to zapalenie płuc a kaszel i duszność były tego objawem.
Może warto wykluczyć tę opcję. Większość lekarzy podczas badania nawet nie osłuchuje kota, sama musiałam o to poprosić.

Alija

 
Posty: 2188
Od: Czw maja 19, 2016 6:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 18, 2017 13:48 Re: Odruch wymiotny

Zupelnie nie brzmi to jak kaszel a jak glosne wymiotowanie bez wymiotowania. Moze niezbyt blyskotliwy opis, ale tak to brzmi. Wasze koty tego nie miewaja?

arcbuz

 
Posty: 48
Od: Śro lis 01, 2017 18:03

Post » Sob lis 18, 2017 13:57 Re: Odruch wymiotny

Nie, nasze nie miewają, to nie jest zdrowy objaw.
U mnie jeśli któregoś zwierzaka w ogóle zaczyna "pompować", to potem zazwyczaj wymiotuje. Jest to rzadko i niemal zawsze znam przyczynę (kłaki, zwracanie leków itp.)

Czy słownik internetowy nie byłby przydatny? Może spisz wszystkie badania, jakie są Ci polecane, sprawdź ich nazwy po włosku i na wizytę u weta zanieś karteczkę. Albo poproś na forum tłumaczy, żeby ktoś Ci to wszystko przetłumaczył.
I zawsze bierz wyniki od weta.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob lis 18, 2017 14:00 Re: Odruch wymiotny

arcbuz pisze:Zupelnie nie brzmi to jak kaszel a jak glosne wymiotowanie bez wymiotowania. Moze niezbyt blyskotliwy opis, ale tak to brzmi. Wasze koty tego nie miewaja?

mają. I z reguły okazuje się ,że są chore. Wszelkie "przeziębienia" też tak się zaczynają.I inne cholery. Robaki też dają takie objawy. Ale nie ryzykowałabym odrobaczanie jeśli nie wiem co kotu jest.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob lis 18, 2017 14:19 Re: Odruch wymiotny

arcbuz pisze:Z tego co mi tlumaczono mocz zostal zbadany pod katem obecnosci krwi (nie wiem, mikroskop?), ale nie dostalem wynikow zadnego rozbudowanego badania. Jest niestety bariera jezykowa, lekarze ledwo mowia po angielsku a ja nie mowie po wlosku, bo wyladowalem tu troche z przypadku. Jakie badanie moczu powinno byc wykonane?

Przygotuj się do wizyty u weta i przy pomocy słownika online przełóż sobie na włoski, co chcesz powiedzieć, i wydrukuj.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob lis 18, 2017 14:29 Re: Odruch wymiotny

Odruch wymiotny często towarzyszy mocznicy. Dlaczego kot nie miał porządnego badania moczu w porządnym laboratorium?
Weterynarze nie mówią po angielsku na przykład?
Trzeba jak najszybciej zbadać krew: morfologia i biochemia, bo jeśli siadły nerki to trzeba kota ratować natychmiast!
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 224 gości