Łódź FFA 2017 - pożar - przed i po - fotki - str.11

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 08, 2017 18:57 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - kuchnia, stan, potrzeby - str.1

Sprawdziłam, mam tego dostatek, bo był taki czas, że trudno było trafić zeby kupić. Jak coś to służę, wieczorkiem możesz podjechać albo w ciągu dnia do pracy (Radwańska 61) tylko uprzedź żebym zabrała z domu.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Czw lis 09, 2017 10:38 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

wieczorkiem wolę... jak późno mogę?


2017.11.09 - czwartek

Wczoraj -
Ściany w dużym pokoju będą jasnożółte, ładne - pan malarz dał znać, że kładą kolor, zerwałam się z pracy sprawdzić - bo może za ciemny albo smutny, coś słyszałam o beżu. Na szczęście jest żółty jasny i pogodny, do kuchni i małego pokoju jest trochę jasnej, zielonoturkusowej farby. Jeśli nie wystarczy na całe pomieszczenia - któraś ściana zostanie biała. Farbę daje (dosłownie - daje) sponsor, więc marudzić nie będę. Pani Łucja była przede mną, trochę myła szafki kuchenne, kolorki zaakceptowała.
Za dnia obejrzałam okno kuchenne - coś bardzo skutecznego do mycia niezbędne, dzięki radom z forum wiem, gdzie i czego szukać. No i wymiana klamek - jednej domyć nie da rady, a taką szkaradę zostawić trudno, druga może zostać. Obejrzałam też klamki okna balkonowego - trzy są do wymiany - czyli kupić trzeba 4 klameczki.

Obrazek * Obrazek

I listwy - przy myciu okna okazało się, że na styku okna i parapetu były listwy pcw - takie, jak wkleja się przy wannie czy brodziku. Muszą być, bo jest paskudna szczelina. Temperatury nie wytrzymały - pewnie potrzebne nowe.. Przy wannie też odłażą... Trza pomierzyć i kurs do Castoramy…

Obrazek

I tak to się można sobie planować wydatki remontowe - ciągle coś wyskakuje…

Popatrzyłam na rozwalony szacht w kuchni, lastrykowy parapet w małym pokoju - zaczęłam dzwonić, bo od jakiegoś czasu nieco spędzają mi o sen z powiek, uniknąć tematu się nie da, a chętnych do takiej dłubaninki brak. No i trafiłam znów do pana płytkarza - złotej rączki, Bronił się bardzo, obalił mój plan zabudowy szachtu płytą meblową, będzie płyta gki (zielona), na niej trochę płytek, i drzwiczki rewizyjne do licznika gazu. Nie wiem jeszcze, ile to będzie kosztować, ale wiem, że ten pan nie zdziera. I wiem, że będzie zrobione z głową i dobrze. Oto ów szacht - ze stara zabudową i otwarty:

Obrazek * Obrazek

Na zrobienie parapetu w małym pokoju miłego pana nie udało się namówić… Cóż, będę kombinować dalej.

Zdjęcia z dzisiejszego poranka - kolorek w pokoju - dziś drugie malowanie, okno postaram się umyć w weekend. Materiały na zabudowę szachtu z drzwiczkami rewizyjnymi na gazomierz - koszt 138,41zł i trochę zapomniany paragon od płytek w kuchni - 34,05zł. Robocizna za te płytki i szacht - jeszcze nie wiem, no i niestety nie będę mieć na to faktury…

Obrazek * Obrazek * Obrazek


Stan finansów - wpłaty 2810zł, wydatki 725,74zł - mamy 2084,26zł - szczegóły na str.1.


Jeśli nie macie innych planów weekendowych - serdecznie zapraszam do pomocy w sprzątaniu - okno w kuchni dopucować, w pokoju umyć, łazienka i wc już pomalowane - można zmyć ściany, kuchnia pewnie też będzie skończona - więc umyć płytki, kuchenkę, lodówkę. I te niszczęścne szafki kuchenne, które próbuje myć samodzielnie p.Łucja… Generalnie wg planu malarze kończą w tym tygodniu, ew poprawki w poniedziałek, potem grzejniki, drzwi, panele - roboty praktycznie ”czyste” chciałoby się w weekend wyjść z tego grubego remontowego i nie tylko brudu….
Chętnych proszę o kontakt ze mą.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 09, 2017 13:16 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

kalewala pisze:wieczorkiem wolę... jak późno mogę?


do 22,30 śmiało, tylko dzisiaj jestem po 20 dopiero, jak wypadnie Ci wcześniej, to Ci Maciek wyda, uprzedzę go
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt lis 10, 2017 8:40 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

Andorko, odebrałam - dziekuję, dziś świtem próbowałam, i mam jeden problem - spryskać, odczekać chwilę - z tym odczekaniem - spływa... Ale coś wymyślę.

I ponawiam prośbę o pomoc w sprzątaniu.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 10, 2017 10:11 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

[quote="kalewala"[...]I ponawiam prośbę o pomoc w sprzątaniu.[/quote]
co jest do roboty?
kto będzie jutro?
---
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 10, 2017 11:34 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

kalewala pisze:Andorko, odebrałam - dziekuję, dziś świtem próbowałam, i mam jeden problem - spryskać, odczekać chwilę - z tym odczekaniem - spływa... Ale coś wymyślę.

I ponawiam prośbę o pomoc w sprzątaniu.

Ale spływać powinno razem z brudem, a pod ramę szmatę trzeba podłożyć i już, nadmiar spłynie na szmatę
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt lis 10, 2017 13:23 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

ewa_mrau pisze:co jest do roboty?
kto będzie jutro?
---

Ad.1 - około południa mła, pani Łucja może, ale naprawdę nie ma co liczyć, że dużo zrobi...
Ad.2 - co chcesz, m.in. czarne okno w pokoju, domycie okna w kuchni, ściany w łazience i wc po malowaniu, dokończenie szafek kuchennych, lodówkai kuchenka gazowa, mała komódka w pokoju, generalnie ogarnięcie po malowaniu a przed wymianą paneli itepe itede itepe


andorka pisze:Ale spływać powinno razem z brudem, a pod ramę szmatę trzeba podłożyć i już, nadmiar spłynie na szmatę

Nadmiar nie problem, spływa za szybko, nie zdązy odgryźć brudu, okno pionowe - nic to, coś się wymyśli, grunt, ze preparat jest.
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 10, 2017 17:52 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

będę ok. 12:oo
---
http://domowepiwniczne.blogspot.com/ <- a to nasz blog, można poczytać
i pomóc nam robiąc zakupy w Zooplus'ie - kliknij w banerek sklepu na pierwszej stronie bloga

jesteśmy też na FB -> https://web.facebook.com/IKtoTuMruczy/

ewa_mrau

Avatar użytkownika
 
Posty: 8490
Od: Pon sie 30, 2010 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 10, 2017 17:57 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

ewa_mrau pisze:będę ok. 12:oo
---

ja chyba napewno też
Obrazek

wiesiaczek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 2176
Od: Nie kwi 10, 2011 21:23
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 13, 2017 10:25 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - potrzeby, sprzątać trza - str.1

2017.11.13 - poniedziałek

Znów małe opóźnienie - pace malarskie nie skończą się dziś ani jutro… Coś wyłazi, coś odpada, trza poprawiać… Mimo to mam nienajgorszy humor - bo jednak idzie. Sami zobaczcie:

Sobota - od średniego rana była Basia (Hikora), p.Łucja i ja. Basia dłubała w łazience, przy szafkach kuchennych i oknie kuchennym, ja starałam się umyć okno balkonowe, p.Łucja czyściła lodówkę z rdzawych kropek - widać kawałek na zdjęciu. Widać też rozpoczętą zabudowę szachtu.
Wiszą lampy - te, które można było już powiesić - kinkiecik w wc, niepozorny, ale światła daje bardzo dużo, podobnie jak cztery żarówki w łazience - dobrze, że będą na dwuklapkowy pstryczek. I lampa w dużym pokoju - potem zmienimy klosz na ładniejszy - ten ocalały p.Łucji.

Obrazek * Obrazek

No więc w sobotę okna - cudownym płynem od Ani – Andorki udało się częściowo zmyć żółte z kuchennego okna, ale tylko te średnie zażółcenia… Te silniejsze nie dały się usunąć, podobnie z okna w pokoju - zostało żółte.. Prawdopodobnie temperatura wywołała zmianę koloru w całym przekroju plastyku.
Nic to, na razie zostawiamy, zasłonimy firankami, potem może farba do pcw? Jeszcze popytam u producenta okien o jakieś środki. Potem była Ewa_mrau - i dzięki niej tak wygląda łazienka - fotki przed i po:

Obrazek * Obrazek

Nie wiem, co jeszcze zrobiły Ewa_mrau z p.Łucją w sobotę, a co w niedzielę Ania H. z p.Łucją - ale kilka worów śmieci zostało zebranych i wyrzuconych, oraz nastąpiło uporządkowanie ogólnego bałaganu - chapeau bas:

Obrazek * Obrazek

Wiem, że w niedzielę p.Łucja pucowała zlewozmywak, a Ania H. umyła podłogi w dużym pokoju i klatkę schodową.

Obrazek * Obrazek


I wiem, że wszystkim Wam bardzo dziękuję.
Ostatnio edytowano Śro lis 15, 2017 14:24 przez kalewala, łącznie edytowano 1 raz
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 13, 2017 11:28 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - z grubsza sprzątnięte - str.1

jesteście dziewczyny nie z tej planety
absolutnie Niesamowite
i absolutnie Genialne
:201494
przywracacie wiarę w człowieka
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pon lis 13, 2017 13:56 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - z grubsza sprzątnięte - str.1

Kinnia pisze:jesteście dziewczyny nie z tej planety


Obrazek

:mrgreen:
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 24, 2017 10:48 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - z grubsza sprzątnięte - str.1

2017.11.24 - piątek

Milczałam bardzo długo - przepraszam. Ale trwały prace malarskie, z przerwami - bo a to słabo gips sechł - grzejniki są zdjęte, a to wykonawca na awarię musiał malarzy zabrać…. Ja z kolei kilka kocich awarii miałam, czasochłonnych, no i na pisanie czasu nie było. O czym pisać też za bardzo nie - bo prace szły powoli.

Stan na dziś - całość pomalowana, w kuchni zabudowany szacht i położony pas płytek nad bufetem. Zakończona instalacja elektryczna - zamontowane lampy sufitowe w kuchni i obu pokojach, oprawy ścienne w łazience, wc i przedpokoju, wszystkie pstryczki i gniazdka, czekamy na założenie licznika. Dwa kinkieciki przewidziane do pokoju powiesimy po ustawieniu mebli. Pomyte - o ile się dało - okna, w zasadzie na czysto płytki w łazience i kuchni, panele ścienne w wc.
Nie zrobiony jest parapet w małym pokoju - brak chętnego na tę dłubaninę…

Obrazek * Obrazek * Obrazek

Przywieziona część drzwi - łazienkowe, do wc i kuchenne, dojadą drzwi do pokojów i wejściowe. Wczoraj kupiłam klamki do tych drzwi, klamki do okien - chcę wymienić te czarne (trzy w pokoju, jedna w kuchnie), domyć ich nie da rady.

Obrazek

Przed nami zakup i montaż grzejników, paneli podłogowych, wymiana drzwi. Spróbuję dziś obejrzeć i kupić panele i listwy przypodłogowe.

Potem dojadą drzwi do pokojów i wejściowe, i montaż. I grzejniki.

Potem meble w kuchni - wymiana szafli podzlewozmywakowej, ustawienie / powieszenie mebli kuchennych, podłączenie zlewozmywaka i kuchenki gazowej. No i umycie pobudowlane.

Szafa do przedpokoju - trza kupić, przywieźć, ustawić. Wieszak ścienny, jeszcze nie mam pomysłu, lustro - chyba to stare spróbujemy wykorzystać. Jakaś szafka na buty, komódka pod lustro czycóś - na potem.

Meble w dużym pokoju - doszorować jeszcze nie ruszoną małą komódkę, ustawić wszystko, umyć tym razem nie z sadzy, a z kurzu remontowego, podobno jest obiecana kanapa i fotele - dostarczyć je do mieszkania. I wtedy te kinkieciki ścienne. No i piękny ocalały klosz lampy sufitowej. Od Olgierda jest dywan kremowy i puchaty, puchaty pomarańczowy chodniczek, pod kolor zasłony i poduszeczki dekoracyjne.

Wc - wieszak na papier toaletowy. Łazienka - powiesić szafkę, kupić i powiesić suszarkę sufitową, nie wiem co z pralką - p.Łucja miała wybrać…,

Teraz dopiero zaczyna mnie to wszystko przerażać - bo co innego prace budowlane - wystarczy ustalić z wykonawcą i „się robi”, a zupełnie co innego ta masa drobnych czynności, która nas czeka - nas, bo liczę na Waszą pomoc, i które w większości trzeba wykonać własnołapnie...

A potem jeszcze te wszystkie wory na balkonie, w nich zawartość szafek kuchennych, witrynki pokojowej, odzież itp - wszystko wyjąć, umyć / wyprać, wysuszyć, podstawić na miejsce… Zawartość szuflad w komodach….

Na pewno o czymś zapomniałam, np. o łańcuchu do drzwi - zanim kupię, muszę sprawdzić możliwość mocowania…


Stan finansów - wpłaty 2860zł, wydatki 961,73zł - mamy 1898,27zł. - szczegóły na 1szej stronie

Trzeba jeszcze zapłacić za pracę przy zabudowie szachtu i układaniu płytek.
Ostatnio edytowano Pt lis 24, 2017 15:36 przez kalewala, łącznie edytowano 2 razy
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt lis 24, 2017 12:44 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - remont trwa - str.1 i 7

Panele często bywają tanie i dobre w Bricomanie. Patrzyłam że jest w Łodzi. I - co ważne - przynajmniej jednego rodzaju tych paneli, który jest w Bricomanie, deski można kłaść pojedynczo, każdą osobno. Natomiast analogiczne pod względem ścieralności ze sklepu o nazwie Patio Color trzeba kłaść grupowo - cały rząd na raz. I to nie jest kwestia umiejętności kładzenia, fachowości speca od paneli, tylko rodzaju zamków na panelach.
Spróbować potem dojść do tego, jak się nazywa producent tych dobrych z Bricomana? Czy masz już upatrzonego producenta?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt lis 24, 2017 15:01 Re: Łódź FFA 2017 - pożar - remont trwa - str.1 i 7

Stomachari pisze:jednego rodzaju tych paneli, który jest w Bricomanie, deski można kłaść pojedynczo, każdą osobno

poproszę o link do tego rodzaju paneli
Zachęcam do zakupów w zooplusie przez zielony banerek na blogu - zooplus coś przekazuje na nasze podopieczne kocie bidy. http://domowepiwniczne.blogspot.com/

kalewala

Avatar użytkownika
 
Posty: 21151
Od: Śro cze 29, 2005 13:55
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, ewar, jukatlu i 203 gości