SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 11, 2017 1:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

hmmm Karmienie kota (kotek po kastracji) karmą bezzbożową:
- suche: Orijen, Acana (był Purozon)
- mokre: Granatapet, Mac`s, Catz Finefood, Grau.
Aktualnie kotek ok. 16 miesięcy - 1,5 roku (dokładny wiek nie jest znany)
Waga - 4.510 8O
Bardzo aktywny ale niewychodzący
Może jednak karmienie bezzbożową karmą cudów nie czyni?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob lis 11, 2017 6:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:hmmm Karmienie kota (kotek po kastracji) karmą bezzbożową:
- suche: Orijen, Acana (był Purozon)
- mokre: Granatapet, Mac`s, Catz Finefood, Grau.
Aktualnie kotek ok. 16 miesięcy - 1,5 roku (dokładny wiek nie jest znany)
Waga - 4.510 8O
Bardzo aktywny ale niewychodzący
Może jednak karmienie bezzbożową karmą cudów nie czyni?


A na jakie cuda liczysz? :201461
Bil zdrowy, ma dobrą kondycje, świetny humor i lśniącą sierść. Dobrze go karmisz. Do mięsa surowego się jeszcze nie przekonałaś?

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Sob lis 11, 2017 15:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Na razie pracuję nad tym mentalnie :oops: Ale zaczęłam już czytać Barfowe przepisy.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob lis 11, 2017 15:55 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Ale zamiast od razu dawać BARF możesz kupić szyjki kacze i mu dać w całości albo serduszka, żołądki, tłustą wołowinkę, żeby zobaczyć jak Bill zareaguje na mięcho ;)

No i właśnie na jakie cuda liczysz?

U nas Fryderyk też waży 4,220 i weci mówią że to akurat...
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 17:46 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Też jestem ciekawa cudów :D


U mnie takie cuda, że są błyszczące i żywotne, tylko wybredne. I tych szyjek to sie nie nauczą jeść.

Buryś ma 7,3kg - zapas w postaci rudego wałka, ale nie jest preclem, on z tych długich kotków.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5842
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Sob lis 11, 2017 17:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

ale zaraz kociatko ale to bym miała dać od tak na surowo??? np serduszko? Wiem ze pokrojone ale od tak bez niczego?
I faktem jest co powiedziała Funghi, że Bilu może dachowiec ale lśniącą sierść szczerze bardzo ma. I myślę, że rzeczywiście dlatego, że dostaje tą karmą bezzbożowa. Podaję mu też co dwa dni łyżeczkę od herbaty HunterLachs-Ol. Bilu wcina od tak z miski, nie dodaję tego oleju do niczego tylko hop do miseczki.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob lis 11, 2017 17:56 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

W całości, nie pokrojone... Tak bez niczego. Umyte i podane.
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 18:00 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

To ja zaraz jutro kupię i zobaczę jak Bilu zareaguje. Wiem ze z podawaniem surowego mięska kotkom to trochę zabawy, czytałam o tym tu na forum. Ale mówię o Barf. A czy mogłabym zostać np na karmie gotowej mokrej bezzbożowej, oczywiście też podaję suchą, teraz Acanę, i po prostu od czasu do czasu dać bilowi surowe mięsko?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob lis 11, 2017 18:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

No pewnie, to zawsze surowe, jak bez suplementacji to możesz podawać 2-3x w tygodniu :)
A docelowo najlepiej by było jakbyś zrezygnowała z suchego a karmiła mięchem i puszkami :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 18:05 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Właśnie jestem na etapie rezygnacji z suchego ale mam wrażenie ze Bilu jest z tego powodu strasznie nieszczęśliwy. on lubi to suche. dla mnie bez różnicy. ostatnio zaopatrzyłam się w 4 różne rodzaje karmy mokrej na raz - bezzbożowej oczywiście, żeby podawać mu naprzemiennie, 2 dni tak robiłam, a jak na trzeci podałam suchą to się rzucił na nią jak koń na owies
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Sob lis 11, 2017 18:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Koty generalnie lubią suche, ale uwierz mi, że jak będzie jadł tylko mokre to zapomni o chrupkach :)
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 18:22 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

ser_Kociątko pisze:W całości, nie pokrojone...


jak moje dostały w całości, to grały sercem w piłkę, aż drzwi do salonu zamknęłam bo by jeszcze wbiły to pod kanapę i zastanawiałabym się skąd mi trupem jedzie.
Za zjadliwe uznają, jak jest ciachnięte, przynajmniej na pół. Mają problem z większymi kawałkami.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5842
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Sob lis 11, 2017 18:29 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

O.o. No generalnie koty powinny jeść duże kawałki, bo to im czyści zęby.
Ale jasne, że jak nie będzie chciał całego, to najpierw można uczyć jedzenia na małych kawalkach, byle takich żeby nie był w stanie łyknąć bez gryzienia.
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 11, 2017 18:43 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mój ostatnio najadł się surowych serduszek i miał straszne problemy żołądkowe. Zapaskudził 2 kuwety, cały dywan i łazienkę. Więc na pierwszy raz zalecam małą ilość :ryk: Za to dzisiaj zajadały się pręgą wołową i było pycha. Wielbiciel chrupek cały dzień chce tylko to i koło miski z chrupkami się nie pokazał.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Śro gru 20, 2017 14:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Czy ktoś zauważył ostatnio spadek jakości puszek Macs'a?
Więcej w tym temacie: viewtopic.php?f=8&t=173562&p=11907195#wrap

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66, Blue, Google [Bot], Mojo97, polalala i 195 gości