Szóstka... I kolejny :/

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 02, 2017 0:02 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

No to Chrupek przeprowadzony, zawieziony.
Chłopak sam zrobił całkiem wypaśny drapak, z dużą budką i podestami. Drapak będzie rozwojowy, czyli dobudowywany.
Przekazałam ściągę dotyczącą karm, myślą o karmieniu barfem. Z Zooplusa powinnam otrzymać jakąś zniżkę za reklamę :twisted:
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Czw lis 02, 2017 7:53 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Chrupku, szczęśliwego życia :ok:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw lis 02, 2017 9:28 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Powodzenia Chrupku :D

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Czw lis 02, 2017 9:35 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Świetne wieści! Masz rękę do dobrych domów :)
ser_Kociątko
 

Post » Pt lis 03, 2017 20:22 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Słuchajcie dzisiaj, był mega ciężki dzień, ledwo żyję :( kolana mi wysiadły na amen, nie mogę chodzić, ani siedzieć tak bolą
Dzisiaj hurtowo cała czwórka pojechała na kastracje. Powiem Wam, że to był wyczyn... Nie dość, że tramwajem... to z czterema kotami! Zgarnęłam ostatnie 4 talony w gminie...

Borowik i Tosiek to największe kumple, czują się po tak samo jak przed i nic a nic po nich nie widać :) Brykają i już :) Uszka Tośkowe zdrowe, kropimy jeszcze tydzień i koniec Oridermylu.

Kanię chyba strasznie boli, bo cały czas jęczy, fuczy i wcześniej się trochę trzęsła. Ale ma zrobione bocznie, więc nie jest źle :)

Koźlarek trochę sapie i jęczy, ale daje radę.

Cała 4 już po kolacji (skromnej, ale jednak). W poniedziałek lecimy z ogłoszeniami :ok:
ser_Kociątko
 

Post » Pt lis 03, 2017 20:35 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Dlaczego bocznie? Moja wetka ze specjalnością z chirurgii nie chce robić bocznie. Tłumaczyła mi, że to złe rozwiązanie i trudne dla weta.
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt lis 03, 2017 20:40 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Wszystkie kotki, które odbierałam od wetów zawsze miały bocznie. (moje prywatne również)
Mi zawsze mówili, że to lepiej, bo nie boli aż tak, bo nie trzeba szwów wyciągać, lepiej się goi.

Ja mam dobre doświadczenia ze sterylkami bocznymi.
ser_Kociątko
 

Post » Pt lis 03, 2017 20:55 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Moje mają tradycyjnie ale też bez zdejmowania szwów i bez kubraczka, szwy sródskórne rozpuszcalne. Jest tylko supelek na końcu i na początku. Jesteś pewna, że mają usunięte wszystko? tj jajniki całą macicę?
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Pt lis 03, 2017 21:02 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Tak. Na 10000% :)
ser_Kociątko
 

Post » Pt lis 03, 2017 22:44 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Dzięki Ci dzielna kobieto :201494 :201494 :201494

Ja też mam bardzo dobre doświadczenia ze sterylką boczną.
W tamtym roku dwie młode, które miałam też były cięte bocznie, jak dla mnie rewelacja.
Cięcie mikroskopijne, kotki błyskawicznie doszły do siebie, żadnych kubraczków, pilnowania, w ogóle się ranką nie interesowały. Długo trwałam w pozytywnym zdziwieniu.
Wąsik też będzie cięta bocznie, tam, gdzie te moje poprzednie.
Dużo mniejszy dyskomfort dla kota.

Jakbyś potrzebowała pomocy w ogłoszeniach to mów :P .

Edit.

Wieści z Chrupkowego domu są takie, że aklimatyzacja przebiega bezproblemowo, ludzie są zadowoleni i Chrupek jest zadowolony.
Ale dziwne by było, gdyby nie byli, Chrupek to też jest gość :ok: . Mimo tak krótkiego czasu jaki mu mogłam poświęcić bardzo się oswoił i tak otworzył.
To jest absolutnie ufna kulka puchu, chmurka taka.
Te koty, które były u mnie są niesamowicie stabilne psychicznie, ufne, błyskawicznie się zsocjalizowały. Chrupek się zachowuje jak kot z dobrze prowadzonej hodowli, a nie dzicz spod stodoły.
Przyniesiony do nowego domu, od razu przystąpił do zwiedzania, miziania, zabaw myszką z ogonem do góry, skorzystał z poczęstunku, kuwetki, powspinał się i podrapał drapak.

Oboje z Wasiatą są zupełnie nieagresywni, w pełni obsługiwalni, pazurki przycinałam im w akompaniamencie mruczenia ( przycinałam, jak MatkaCzarna była po sterylce, żeby jej nie zadrasnęły).
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pt lis 03, 2017 23:37 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

wilber pisze:Dużo mniejszy dyskomfort dla kota.


Przy dobrze zrobionej kastracji tradycyjnej w linii białej cięcie jest równie malutkie. Szwy też zakłada się rozpuszczalne a szew robi kryty i nie potrzeba kubraczków.
Ja zdecydowanie wolę taką tradycyjną, bo koty rzadziej interesują się brzuchem niż dziurą zrobioną w boku ;)
A dyskomfort jest właściwie taki sam, rana i tak boli i "ciągnie".
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lis 04, 2017 18:42 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Kilka nowych fotek

Obrazek

Zadanie dla Was - policzcie ile kotów widać na zdjęciu :D :D
Obrazek

Obrazek

Małż na wczorajszej wyprawie sterylkowej
Obrazek

Obrazek

I po zabiegach: (przepraszam za jakość zdjęć, ale mikrofalówka słabo już działa) :D

Kania
Obrazek

Tosiek
Obrazek

Koźlarek
Obrazek
ser_Kociątko
 

Post » Sob lis 04, 2017 22:25 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Bardzo Ci dziękuję za tak sprawne ogarnięcie kwestii sterylek.
Po prostu :201494
Podziękuj też proszę serdecznie Twemu Małżu :201494

Piękne zdjęcia :1luvu: , obrodziło Ci grzybkami tej jesieni :mrgreen:
Trza je teraz szybko wyekspediować do domków. Te grzybki.

A Wąsiata ma zadarty nosek, taki kartofelek z zadartym czubeczkiem :lol: widać to z boku, wczoraj tak się przyjrzałam.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Nie lis 05, 2017 9:35 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

wilber pisze:Piękne zdjęcia :1luvu: , obrodziło Ci grzybkami tej jesieni :mrgreen:
Trza je teraz szybko wyekspediować do domków. Te grzybki.


Śliczności :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie lis 05, 2017 12:44 Re: Pięć kociaków. Balbina i Czarnamatka w DS,trójca w DT..

Obrazek
Ja widzę sześć kotów :D A pięć to tak bankowo :mrgreen:

A zawiezienie 4 kotów jednocześnie i to tramwajem- to prawdziwy wyczyn :201494

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz, włóczka i 210 gości