Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 03, 2017 9:18 Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

Jak co roku bardzo proszę o pomoc w robieniu styropianowych domków dla kotów.

Domki wg instrukcji z tego wątku viewtopic.php?f=1&t=67461 robię od wielu lat.

Obecnie zdrowia i czasu mam coraz mniej ale widząc warszawskie potrzeby coś tam zrobię i w tym roku. Sporo domków ustawionych w ubiegłych latach zostało zniszczonych/ wyrzuconych. Mam tez informację o nowych miejscach, gdzie kociaki mieszkają "pod chmurką". (M.in. nowe stado kotów na cmentarzu bródnowskim)
Chciałabym więc zapewnić lokum kotom, przynajmniej w tych w miejscach, które mam w zasięgu. Oczywiście samodzielnie nie zaspokoję kocich potrzeb (nawet w ramach dzielnicy) dlatego jednocześnie zachęcam Was do robienia kocich domków we własnym zakresie. Instrukcja i potrzebne materiały są opisane w wątku j.w.

Do wykonania budki potrzebne jest pudło styropianowe, pianka montażowa, worki foliowe, pleksi na daszek, czarna taśma uniwersalna oraz polar na posłanie i kotarkę. Pudła styropianowe są do kupienia w opakowaniach zbiorczych. Trzeba kupić partię. Tego typu produkcja przekracza moje możliwości finansowe. Dlatego bardzo proszę o pomoc tych, którzy chcą i mogą wspomóc.
Rachunki dokumentujące zakupy będę wklejane na tym lub moim wątku pt "Kot w każdej szafie". Konto do wpłat będę podawać na pw.

Bardzo proszę i serdecznie dziękuję w imieniu własnym i obdarowanych kotów..
Agnieszka
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 05, 2017 9:13 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

Nikt? :(
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 05, 2017 14:55 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

halo, pomocy! zima zbliża się wielkimi krokami! może ktoś, coś? wiadomo jak jest- ziarnko do ziarnka... :wink:
Obrazek Obrazek

jamkasica

 
Posty: 3205
Od: Śro sie 25, 2010 9:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 05, 2017 15:12 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

wspomogę - proszę o priv

piccolo

Avatar użytkownika
 
Posty: 5626
Od: Czw kwi 03, 2008 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 07, 2017 17:16 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

Ja też.
Obrazek

mgj

 
Posty: 10963
Od: Czw mar 17, 2011 21:06
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro paź 11, 2017 8:25 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

Dziękuję bardzo pierwszym sponsorom:
- Stomachari - 25 zł
- Szymkowa - 200 zł
:D
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro paź 11, 2017 18:06 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

A czy można zakupić taką budkę?

silwen

 
Posty: 3
Od: Śro paź 11, 2017 17:37

Post » Czw paź 12, 2017 8:19 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

silwen pisze:A czy można zakupić taką budkę?


Jednego pudełka producent nie sprzeda. Opakowanie zbiorcze to 9 szt. Czasem robi wyjątek i może sprzedać min. trzy szt.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 12, 2017 10:49 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

Prakseda pisze:Dziękuję bardzo pierwszym sponsorom:
- Stomachari - 25 zł
- Szymkowa - 200 zł
:D


dopisuję:
- MAU z Panią Karmicielką - 50 zł
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 12, 2017 12:46 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

Prakseda pisze:
Prakseda pisze:Dziękuję bardzo pierwszym sponsorom:
- Stomachari - 25 zł
- Szymkowa - 200 zł
:D


dopisuję:
- MAU z Panią Karmicielką - 50 zł


A ja Praksedo bardzo dziękuję w imieniu Znajomej i Jej Podopiecznych- Wolnożyjacych Kotek za cały wór polarowych ścinków,które posłużą do ocieplenia kocich schronień :1luvu:
Obrazek

MAU

 
Posty: 2621
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Czw paź 12, 2017 15:42 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

Prakseda pisze:
silwen pisze:A czy można zakupić taką budkę?


Jednego pudełka producent nie sprzeda. Opakowanie zbiorcze to 9 szt. Czasem robi wyjątek i może sprzedać min. trzy szt.

OK, rozumiem, a można prosić o linka do takiego sklepu / producenta?

Chcę zabezpieczyć kotka, który w pobliskim bloku w piwnicy zamieszkał, bo obawiam się, że na zimę pozamykają okienka w piwnicach.
Sprawdzę sobie koszty, może się uda kilka, bo na osiedlu pewnie więcej takich miejsc.

silwen

 
Posty: 3
Od: Śro paź 11, 2017 17:37

Post » Czw paź 12, 2017 16:19 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

silwen pisze:
Prakseda pisze:
silwen pisze:A czy można zakupić taką budkę?


Jednego pudełka producent nie sprzeda. Opakowanie zbiorcze to 9 szt. Czasem robi wyjątek i może sprzedać min. trzy szt.

OK, rozumiem, a można prosić o linka do takiego sklepu / producenta?

Chcę zabezpieczyć kotka, który w pobliskim bloku w piwnicy zamieszkał, bo obawiam się, że na zimę pozamykają okienka w piwnicach.
Sprawdzę sobie koszty, może się uda kilka, bo na osiedlu pewnie więcej takich miejsc.


Poniżej linki do moich wątków z namiarem na producenta i instrukcją robienia budek (jest tez filmik obrazujący krok po kroku)
viewtopic.php?f=1&t=119926
viewtopic.php?f=1&t=67461

Powodzenia i pozdrawiam.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 12, 2017 20:27 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

OK, dzięki. Będę próbować. Moje zdolności techniczne są mizerne, ale zobaczymy :D
Myślałam o kupnie gotowego, ale piszesz, że nie są za dobre, więc chyba nie ma wyjścia...

silwen

 
Posty: 3
Od: Śro paź 11, 2017 17:37

Post » Pt paź 13, 2017 7:53 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

silwen pisze:OK, dzięki. Będę próbować. Moje zdolności techniczne są mizerne, ale zobaczymy :D
Myślałam o kupnie gotowego, ale piszesz, że nie są za dobre, więc chyba nie ma wyjścia...


Gotowe, drewniane? Tak. Estetyczne ale często nie przystosowane do potrzeb kotów.

Spróbuj ze styropianem, to naprawdę proste i szybkie. Po przyklejeniu pokrywy, cała reszta zajmuje mi ok. 25 minut. No, powiedzmy, że mam praktykę i robię to schematycznie. Ale nowicjuszowi, też nie zajmie wiele czasu.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt paź 13, 2017 8:01 Re: Idzie zima, kot bez domu nie wytrzyma - kwesta na budki.

MAU pisze:
Prakseda pisze:
Prakseda pisze:Dziękuję bardzo pierwszym sponsorom:
- Stomachari - 25 zł
- Szymkowa - 200 zł
:D


dopisuję:
- MAU z Panią Karmicielką - 50 zł



Kolejny sponsor:
mgj - 50 zł
Dziękujemy.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, Majestic-12 [Bot] i 59 gości