Rysio i pałeczka ropy błękitnej, ale znalazł DOM :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 12, 2017 18:29 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

W moczu wyszły liczne moczany bezpostaciowe i szczawiany...A ja go karmilam urinary miesiąc i zakwaszalam mocz...

Oprócz tego trochę białka, mierna flora bakteryjna, i pojedyncze erytrocyty. Kot ma 5 miesięcy, nie chce go operowac...nic zobaczymy co wet powie
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 12, 2017 18:35 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

pisałam o tym zakwaszaniu..
Duże te kamienie? Moim zdaniem dlatego sika za kuwete, bo ona kojarzy mu się z bólem spowodowanym uszkodzeniami ścianek pęcherza przez kamienie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw paź 12, 2017 19:03 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

usg przed nami, nie mam pojęcia. no-spe dostawał a i tak sikał. boje się że jednak beda duże, a to mały kotek
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 12, 2017 20:00 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

Bo jak mu kamienie kalecza ściany pęcherza to nospa nic tu nie zadziała.
Ech. Odstaw te urinary natychmiast. Niech dużo pije.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw paź 12, 2017 20:29 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

Byliśmy u weta. Wszystkie badania w poniedziałek przez cały dzień na mieć zrobione. USG, pełna krew - profil rozszerzony, pobrany mocz + jakieś stosunki pierwiastków w moczu. Jak będę go odbierała po 18 to będzie już po wynikach i będziemy wiedzieli jakie dalsze leczenie. Wet był bardzo zmartwiony jego młodym wiekiem

Edit: kategorycznie zabronił mu podawać jakiekolwiek leki, ma dostawac tylko fortiflore do 1 posiłku, ma też bana na mięso. Dawalam im co 2 dzień
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 12, 2017 20:35 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

8O
post mi wżarło
8O

no-spa pomaga, bo łatwiej jest sikać - a to ważne jest bardzo

kryształy kaleczą ściany pęcherza oraz całą resztę - no -spa

dopajaj go jak się da
zero suchego
mięcho z dolewką wody

on rośnie, jest szansa, że wysika to co 'w nim pływa'

kurna, właśnie dlatego zawsze najpierw trzeba sprawdzić co jest w pęcherzu, a dopiero podawać cokolwiek za wyjątniem przeciwbólowo-rozkurczowych
:evil:
przeciez badanie moczu to godzina moze trzy w porywach
mozna pczekać
:evil:
pozdrów ode mnie weta, tylko tak, żeby sie trampkami nakrył
:evil:
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Czw paź 12, 2017 20:42 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

Kinia, mam bana na mięso. Wg weta mogłam się przyłożyć do jego stanu z powodu przebiałczenia. Do badań ma jeść mokry intestinal
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 12, 2017 20:50 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

:strach: :strach: :strach:
Madie pisze:Kinia, mam bana na mięso. Wg weta mogłam się przyłożyć do jego stanu z powodu przebiałczenia. Do badań ma jeść mokry intestinal
:strach: :strach: :strach:

Co to za wet????
Kota przebiałczyć? Tego się po prostu nie da!
Kota karmić Intestinalem, który jest ze spleśniałych odpadów roślinnych i jakich wymiecionych spod maszyn resztek dziobów, pazurów, starych skór zwierzęcych?
Madie, poszukaj innego weta. Temu każ spadać na drzewo ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw paź 12, 2017 21:19 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

To już 2 wet...

Badania i tak muszę zrobić. Niech zostanie poniedziałek. Fortiflora nie zaszkodzi, mokre jedzenie mam. Jesli uwazacie ze nadal moze dostawac mieso ( zmielona wołowina, do tego czasem podroby, rzadziej indyk) to super
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 12, 2017 21:33 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

Wetowi nie musisz mówić wszystkiego, szczególnie takiemu, któremu Royal Canin wyprał mózg ;)
Kota wpędzisz z jednej choroby w drugą karmiąc go saszetkami wyprodukowanymi ze spleśniałej pszenicy i innego obrzydlistwa, którego nie jesteś sobie nawet w stanie wyobrazić.
Nie wiem na co ta Fortiflora? Nie doczytałam nigdzie, czy ten kot ma biegunki?
Jeśli nie to bez sensu.
Nospę bym podawała, jeśli nei masz w zastrzyku to choć tabletki. Nie ma większej ulgi niż środek rozkurczowy przy problemach z wysikaniem się.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw paź 12, 2017 22:17 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

Bzdury.
Dawaj mięso i dopajaj. Już pisałam o tym.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw paź 12, 2017 22:19 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

Ewidentnie temu wetowi mylą się szczawiany ze struwitami. Ja przy struwitach miałam zalecenie nie dawania miecha, które olalam, oczywiście.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon paź 16, 2017 22:32 Re: Jakie badania dla posikującego małolata

Wyniki nie są złe. Czekamy na mocz do piątku (normalny + posiew). Młody był bardzo dzielny <3

Krew

Obrazek

Obrazek

USG

Obrazek

Dodam że od piątku nie widziałam/nie wyczułam nigdzie sikowej niespodzianki. Kot od piątku dostaje 2x mięso, mokra puszkę i rozcieńczone mleko bez laktozy. Karmę traktuje jak zabawkę. Bierze kulkę suchej, wnosi ją na 1 piętro i zrzuca sobie na dół. Na dole bierze jeszcze raz i znów zrzuca....I tak non stop. Gorzej, że drugi kot sie nauczył i biegają we dwójkę. Czekam aż trzecie się dołączy....
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 16, 2017 22:46 Re: Większość badań już za nami! Od piątku jest sucho

Czyli być może ma sens nie dawanie mięsa kotom ze struwitami, gdyż ono podobno sprawia że pH moczu staje się bardziej zasadowe, co sprzyja struwitom. Szczawiany, gdy mocz jest za bardzo zakwaszony, więc mięso zadziałało, bo obniżyło ph moczu?
To są dywagacje, moje :wink:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto paź 17, 2017 10:03 Re: Większość badań już za nami! Od piątku jest sucho

Surowe mięso działa zakwaszająco na mocz. Ale to nic złego, bo mocz powinien być lekko kwaśny.
Szczawiany pewnie się wzięły od urinary i pasty - pewnie było tego za dużo i poszło Ph moczu w drugą stronę.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510 i 192 gości