SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 28, 2017 19:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Smilla - najlepsza zawartość mięsa :)
ser_Kociątko
 

Post » Czw wrz 28, 2017 20:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

ser_Kociątko pisze:Smilla - najlepsza zawartość mięsa :)
:ok: :ok:
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Czw wrz 28, 2017 20:45 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

iwaka pisze:Mam do wydania około 140zł dla bezdomniaczków, więc nie może być drogo - myślałam o happy cat minkas, josera josicat lub smilla - co polecacie ?


Ja bym na Twoim miejscu rozwazyla rowniez Bozite w puszkach. To naprawde dobra karma. Moesz kupic j pakiet na sprobowanie.


http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... art/558405
O, sory to miała byc sucha?
Jesli tak to tez polecam Smile :ok:
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Czw wrz 28, 2017 22:13 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kolejny raz potrzebuję porady.
Od tygodnia mam 3,5 miesięczną kotkę, która praktycznie nie je mokrej karmy. Żywi się mięsem. Próbowałyśmy różnych karm i zje co najwyżej kilka kęsów. Kupiłam Felini Complete i dzisiaj pierwszy raz użyłam, zjadła.
Chciałabym wiedzieć czy mogę karmić kotkę surowym mięsem z FC i mokrym jednocześnie? Chciałabym, żeby jednak jadła jakieś puszki, albo chociaż wyjadła kupione zapasy. :roll:
Kota codziennie dostaje beta-glucan i pastę witaminową, co kilka dni pastę kłaczki. Raz zjadła żółtko i łyżeczkę jogurtu. Z tłuszczów dostała 2-3 razy masło, a dzisiaj kupiłam smalec z gęsi i olej z łososia. Jak często i w jakiej dawce podawać tłuszczę? Mogę dawać jednocześnie smalec i olej?
Z suchego kocinka zje trochę Acany (ostatnio 10gr jadła 3 dni...) i dostaję przysmaki z Cosmy oraz Sanabelle dental, które lubi.
Nie chciałabym przesadzić z witaminami w żadną stronę. Kotka obecnie waży 1640g.

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

Post » Pt wrz 29, 2017 1:01 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Beta glukan należy raz na pewien czas ostawić aby organizm się do niego nie przyzwyczaił. Dokładnych terminów nie pamiętam (możliwe też, że różnie różne źródła podają), ale jakoś tak chyba po miesiącu warto zrobić ok. 2 tyg. przerwy.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt wrz 29, 2017 7:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Na barfawaniu ja sie nie znam zaatem nie powiem, czy smalec mieszac z olejem. Ale biorac na ludzki rozum ja bym nie przesadzała - sobie tez takiej mieszanki bym nie zrobiła. albo smalec albo olej.
Ja bym na Twoim miejscu do miesa dodawała te mokra karme i nie dodawała wtedy FC w ogole, zeby kota nie przewitaminizowac.

Ale jesli chodzi baeta glukan Stomacharii dobrze pisze. Własnie podawałam kotom przez miesiac i teraz mamy przerwe. Tak kazał wet.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pt wrz 29, 2017 12:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Dzięki za podpowiedzi. Beta glukan dostaje dopiero od tygodnia. Niedlugo odstawię. Mięszałam mieso z karmą i wyjadała tylko mięso, a jak jakiś kawałek był zbyt oblepiony karmą to go zostawiła.

Nightwish

 
Posty: 38
Od: Wto lis 04, 2014 1:46

Post » Wto paź 03, 2017 18:19 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Fatka pisze:To spróbujemy - poczekam tylko na szyję z jakiegoś drobniejszego zwierza ;)


kupiłam jednak indycze i cóż- nie potrafią tego jeść. Pachnie im, ale konsternacja na kocich mordach wymalowana - ponacinałam szyję(nie kotom ) aby łatwiej im było coś odgryźć, ale dalej nic - pacają łapami i się dziwią. Dam im czas, niech mi sie te indycze szczątki po chałupie walają,
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Wto paź 03, 2017 18:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

U nas dopiero za 3x zaskoczyły - daj im czas ;)
ser_Kociątko
 

Post » Śro paź 04, 2017 15:02 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Witajcie,
Mam pytanie na temat karmy Naturo Pet Foods. Jakie jest Wasze zdanie na jej temat? Moja kota je karmy tylko z opakowań typu saszetka lub tacka/szalka, byleby nie były z puchy, bo od razu ją odrzuca. Surowizna w ogóle odpada, no chyba, że są to krewetki :)
Kota (rozpaskudzona na maxa, ale mogę mieć pretensje tylko do siebie...) je tylko wybrane karmy średniej jakości typu Schmusy VF, Iams Natural, czasem skubnie Catz Finefood (podobno jedna z lepszych karm), ale tylko czasem i tylko kangura (potem dokarmiane koty mają ucztę....). Stąd pytanie o Naturo, bo te jej dość podchodzą, czy jest sens wydawać na nie tyle kasy (ok. 3,4zł/85g). Zbóż w niej niby nie ma, ale opis dość lakoniczny na opakowaniu. Czy ktoś coś o nich słyszał?

EwaSier

Avatar użytkownika
 
Posty: 88
Od: Pt lis 04, 2016 8:39

Post » Śro paź 04, 2017 17:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Nightwish pisze:Kolejny raz potrzebuję porady.
Od tygodnia mam 3,5 miesięczną kotkę, która praktycznie nie je mokrej karmy. Żywi się mięsem. Próbowałyśmy różnych karm i zje co najwyżej kilka kęsów. Kupiłam Felini Complete i dzisiaj pierwszy raz użyłam, zjadła.
Chciałabym wiedzieć czy mogę karmić kotkę surowym mięsem z FC i mokrym jednocześnie? Chciałabym, żeby jednak jadła jakieś puszki, albo chociaż wyjadła kupione zapasy. :roll:
Kota codziennie dostaje beta-glucan i pastę witaminową, co kilka dni pastę kłaczki. Raz zjadła żółtko i łyżeczkę jogurtu. Z tłuszczów dostała 2-3 razy masło, a dzisiaj kupiłam smalec z gęsi i olej z łososia. Jak często i w jakiej dawce podawać tłuszczę? Mogę dawać jednocześnie smalec i olej?
Z suchego kocinka zje trochę Acany (ostatnio 10gr jadła 3 dni...) i dostaję przysmaki z Cosmy oraz Sanabelle dental, które lubi.
Nie chciałabym przesadzić z witaminami w żadną stronę. Kotka obecnie waży 1640g.


jasne, że możesz dawać i olej i smalec (ten drugi oczywiście bez przypraw, soli i innych ludzkich dodatków). jeśli chodzi o dawkowanie, musiałabyś przybliżyć jakim mięsem karmisz, ale tłuszcze powinny stanowić od 20 do 40% diety kota, a białko zwierzęce od 50 do 65%. jeśli jesteś zainteresowana Barfem (a raczej kotka jest :) ) to poczytaj forum barfny świat. tam też otrzymasz porady od osób, które korzystają z felini complete, oraz przepisy z wykorzystaniem tego supla. możesz też za drobną opłatą na rzecz kociej fundacji otrzymać specjalny kalkulator, w ktory wpiszesz mięso, dodasz suple w postaci felini i on sam Ci wszystko ładnie obliczy. ja osobiście podaje barfa z dodatkami naturalnymi, więc na felini aż tak się nie znam, wiem tylko, że należy po prostu odpowiednią ilością proszku posypać mięsko i teoretycznie powinno być okej jeśli chodzi o zbilansowanie, ale zawsze lepiej posłużyć się kalkulatorem dla pewności.

a jeśli chodzi o pytanie czy kotka może jeść jdnocześnie puszki i barfa, to tak, jak najbardziej, pytanie tylko, czy będzie chciała ;) moje koty z całego multum jedzeniowego, które im oferowałam barfa lubią najbardziej i jak mają wybór to właśnie to będą jeść ;)

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro paź 04, 2017 17:53 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Na czym polega Barf z naturalnymi suplami? :)
ser_Kociątko
 

Post » Śro paź 04, 2017 18:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

ser_Kociątko pisze:Na czym polega Barf z naturalnymi suplami? :)


nie kupuję gotowych mieszkanek supli, takich jak felini, tcpremix i tym podobne, tylko dodaje wszystko sama wg zalecen z kalkulatora, który oblicza dokładną ilość danego dodatku zgodnie z kocim zapotrzebowaniem, tak, żeby mieszanka była zbilansowana :) dodaje się do mięsa między innymi wątróbkę, suszoną hemoglobinę, skorupki jajek, algi, żółtka jaj, taurynę, drożdże browarnicze, wit E (wylewam z kapsułek), olej z łososia lub dorsza, w zależności od tłustości mięsa może być konieczne dodanie tłuszczu (masło, smalec) oraz wodę. zdecydowanie wychodzi mnie to dużo taniej, niż dajmy na to taki TCpremix, chociaż początkowy wydatek jest większy, bo poszczególne składniki są pakowane w wielkie opakowania. za to wystarczają na baaaardzo długo, bo dodajemy do mieszanki barfowej ilości gramowe ;)

kadziajka

 
Posty: 209
Od: Pon lut 29, 2016 13:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro paź 11, 2017 7:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Podziwiam zabawy w barfnego alchemika :)



Wiem, ze temat karm, ale przewija się wątek surowości: rzucać będę pracę, ku radości i zdrowości kiciów więcej będą miały surowości( suchyTOTW i puszki Catz Finefood też), za czym się rozglądać w mięsnym co opucują? Robię im mieszanki z serc, żołądków i mięśniowego(ostatnio indycze uda), bez supli bo przeważnie maja jeden surowy posiłek co 2 dni, reszta gotowce.

Próbuję im serwować mięso z kością, ale mimo stosowania sie do wskazówek, bez zmian: dużych kawałków nie uznają za zdatne do jedzenia, mimo okrutnego podziabania i ponacinania przeze mnie udka, skrzydełka, czy szyjki - pachnie pięknie matko, ale jak to mam jeść? No szkoda mi tych zmarnowanych szczątków turlanych po podłodze, lub wrzuconych do kuwety :/
Wczoraj całe serce kurze im dałam, to Stefka się dziwowała a Bureł grał nim w piłkę - za jedzenie się wzięły dopiero jak nacięłam w połowie.
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro paź 11, 2017 14:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

A znacie karmę, która jest najbardziej zbliżona do Barfa? Meatlove. Mięso, suplementy, świetny skład. Karmę polecają na Barfnych korepetycjach.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kicalka, skaz i 211 gości