SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 15, 2017 18:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

rudalia pisze:
Ikerka pisze:
rudalia pisze:
W ogóle natknęłam się na Tropicat bo szukam karmy z łososiem i ryżem, jakiś czas temu dostałam próbkę w zoologicznym, ale torebka była przezroczysta, co prawda miała nadrukowany skład, ale nazwy nie. Sprzedawca podpisał tę karmę Grand Meal, tak ją też nazywał kiedy o niej mówił, a ja żadnego Grand Meal w internecie znaleźć nie mogę. Szukam tych chrupek bo moje koty pożarły tę próbkę błyskawicznie więc chciałabym im je od czasu do czasu podawać.


Grand Meal ??? Hm to ta karma mogłaby sie nazywac: wielki posiłek, wielka mączka, ewentualnie wielka maczka kukurydzina, czy wielki posiłek z mączki kukurudzianej :strach:

https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=meal

A skoro pod ta nazwa moze sie kryc to wszystko, to moze nie warto jej szukac?
Ten sprzedawca musial cos pokrecic z ta nazwa, moze zamiast nazwy sklad Ci podal? :twisted:
o karmie pod taka nazwa wujek google nie słyszal.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pt wrz 15, 2017 20:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

ja z takim pytaniem, bo nie mogę znaleźć w gąszczu postów... W CatzFineFood jest 0,15 % tauryny. Skoro puszka ma 200g to w całej puszcze jest 300 mg tauryny, czyli dodają tego 1500 mg na kg - to chyba trochę mało? Chyba że coś poplątałam z liczeniem. Jaka jest dawka dzienna tauryny dla dorosłego kota a jaka dla kociaka 4,5 miesięcznego? Zastanawiam się nad suplementacją, bo koty jedzą głównie karmę mokrą tej firmy.

asigo

 
Posty: 249
Od: Wto sty 27, 2015 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 15, 2017 23:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Kiedyś napisałam w tym wątku, że mam wrażenie że mój kociak nieco przybrał przy podawaniu karmy suchej Purizon. Podobne zdanie mieli i inni forumowicze. Czas temu wróciłam do Orijen i to mnie jeszcze bardziej umocniło w przeświadczeniu, że moje kotto przybrało nieco na purizonie, ale znowu zaczyna łapać linię. Prawdopodobnie jest to kwestia moich błędów w dawkowaniu określonej karmy. Tak czy siak Purizon nieco mi kotka powiększył, ale nie na tyle aby zacząć panikować. Nadal polecam Purizon jak również Orijen.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Pt wrz 15, 2017 23:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Kiedyś napisałam w tym wątku, że mam wrażenie że mój kociak nieco przybrał przy podawaniu karmy suchej Purizon. Podobne zdanie mieli i inni forumowicze. Czas temu wróciłam do Orijen i to mnie jeszcze bardziej umocniło w przeświadczeniu, że moje kotto przybrało nieco na purizonie, ale znowu zaczyna łapać linię. Prawdopodobnie jest to kwestia moich błędów w dawkowaniu określonej karmy. Tak czy siak Purizon nieco mi kotka powiększył, ale nie na tyle aby zacząć panikować. Nadal polecam Purizon jak również Orijen.


Wiesz, dokładnie to samo przydarzyło się mojej kotce. Poza tym dajemy jej puszki Cosmy i surowe mięso, ale antybiotyk podawaliśmy dwa razy dziennie właśnie w Purizonie, bo nie orientowała się, że pomiędzy chrupkami kryje się lek (w innym jedzeniu często wypluwała z powrotem do miski). I teraz mam problem, bo koteł powiększył się objętościowo. Też myślę, że jednak dużo w tym było moich błędów w dawkowaniu tej karmy i w ogóle ulegania kotce w kwestii jedzenia :|. Teraz niekoniecznie wiem, jak to wszystko odkręcić, szczególnie że kotka lubi Purizon.

Kinga M.

 
Posty: 269
Od: Sob sie 05, 2017 8:43
Lokalizacja: Brodnica/Toruń

Post » Sob wrz 16, 2017 9:26 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Kiedyś napisałam w tym wątku, że mam wrażenie że mój kociak nieco przybrał przy podawaniu karmy suchej Purizon. Podobne zdanie mieli i inni forumowicze. Czas temu wróciłam do Orijen i to mnie jeszcze bardziej umocniło w przeświadczeniu, że moje kotto przybrało nieco na purizonie, ale znowu zaczyna łapać linię. Prawdopodobnie jest to kwestia moich błędów w dawkowaniu określonej karmy. Tak czy siak Purizon nieco mi kotka powiększył, ale nie na tyle aby zacząć panikować. Nadal polecam Purizon jak również Orijen.


Mam podobny przypadek. Kilka lat 2 kotki karmione Orijen (kurczakowy), waga bez zmian, lekkei wahania między zimą (zwykle przyrost 0,2kg) i latem (spadek 0,2 kg). w grudniu zmiana na brit care cocco i przytyły stopniowo jakieś 0,5 kg, z 4 do 4.5 kg, było to już zauważalne. Miesiąc temu wprowadziłem ważenie podawanych dawek i dokupiłem brit care missy i jedna juz wróciła do starej wagi, druga na razie zrzuciła połowę nadmiaru, ale wyglądają teraz okay.
Sam się zastanawiam, czy to wina składu karmy, czy lekkiego przekarmiania i braku ruchu (im grubsze tym bardziej leniwe, same mniej sie ruszają i mniej ochocze do zabaw). Orijen jadły długo, więc już sie tak na niego nie rzucały, Cocco to był szał, wymiatały od razu do czysta, Missy , drobna jak Orijen, musiały długo jeść i już tak nie wymiatały. Teraz mieszanka Missy sterilised i Cocco i znów wymiatają do końca, ale dalej staram sie dawkować.
Na razie pewne wnioski , jeden dość oczywisty: im bardziej smaczna (dla dannego kota) karma tym większa szansa przytycia, i drugi wniosek z moich doświadczeń, mieszanie 2 karm zaostrza apetyt, więc jak ktoś ma naprawdę kota z nadwagą i chce odchudać, to podawać tylko 1 karmę, odmierzoną, lepsze małe chrupki (bo dłużej je) i umiarkowanie smaczne. Odchudzając kota zawsze ograniczajmy karmę suchą, nie mokrą czy mięso, bo wody kot potrzebuje tyle samo i karmy mokre mają znacznie więcj białka i mniej (albo wcale) węglowodanów, więc nie tuczą (oczywiście też dawane w odpowiednich dawkach,niekoniecznie wg zaleceń producenta).

Ikerka

 
Posty: 301
Od: Sob wrz 07, 2013 20:45
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Post » Nie wrz 17, 2017 9:36 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Mam pytanie do tych, ktorzy karmili lub karmia mokra Feringa i w puszkach i w saszetkach. Nie wiem czy ja mam dziwne koty czy z karma cos nie tak.
Kupilam na testy saszetki (tylko takie dostepne byly w stacjonarnm) oba koty jadly nawet Leon wybredzioch rzucil sie na kurczaka z pstragiem. Bylam w ciezkim szoku, cieszylam sie jak glupia, ze w koncu jakas lepsza karma musmakuje.
Kupiłam ich ulubiony smak kurczak z pstragiem w puszkach 12 sztuk i zaden kot nie chce tego jesc :( Nawet mloda zolza, ktora je z zasady wszystko i duzo tylko podziobala i micha caly dzien stala. Dopiero jak sie zlitowalam i dolozylam do tego sheby to zjadala.

Macsa testowalam podobnie. Najpierw saszetki, potem puszki. Saszetki niektore smaki oba jadly, przy puszkach zolza tez wcinała, az jej sie uszy trzesły. Leon marudzil ale tez zawsze cos skubnal.
Tyle, ze z Macsem inna sutuacja, poniewaz nie ma dokladnie tych samych smakow w saszetkach i w puszkach, wiec Leon mogl marudzic, do tego inna konsystencja w puszce, za ktora on nie przepada. Ale oba koty jadly.
A z feringa masakra zupelna. Smak ten sam. Sklad prawie identyczny, a nawet wszustkojedzaca zolza nie chce puszek jesc. Co z ta karma nie tak?
To jedyna karma, ktorej ona odmawia - to naprawde wszystko jedzacy kot. Jak odmowila jedzenia to az sie perzerazilam, ze chora moze, bo ona tylko jak ma wysoka temperature to jedzenia odmawia. Ale na szczescie okazalo sie, ze zdrowa - wszysto inne wcina w ogromnych ilosciach. Data na puszcze ok - 2019 r.

sklad Feringi saszetki
Pstrąg i kurczak z ziemniakami i pietruszką:
w 50% z: serca drobiowe, mięso drobiowe, wątroba drobiowa, żołądki drobiowe, szyjki drobiowe, 26,9% bulion, 20% pstrąg, 2% ziemniaki, 1% minerały, 0,1% pietruszka

sklad Feringi w puszce
Pstrąg i kurczak z ziemniakami i pietruszką:
kurczak 50% (serce, mięso, wątróbka, szyjka, żołądek), bulion 26,9%, pstrąg 20%, ziemniaki 2%, składników mineralnych 1%, pietruszka 0,1%


Cholera nie bardzo mnie stac na saszetki po 30 - 35zl za kg, wolałabym karmic puszkami. Moze to tylko jakas felerna partia?
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Nie wrz 17, 2017 10:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Oba moje futra nie chcą ruszyć Feringi, Granaty, CCF ani Mac'sa. Przetestowałam po kilka razy wszystkie smaki dostępne w Zooplusie. Nie i już. Moim zdaniem nie odpowiada im zapach - te karmy po postu śmierdzą tak jak "mielonki" dla ludzi.

Aaaśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4993
Od: Śro sty 19, 2011 22:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie wrz 17, 2017 10:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Aaaśka pisze:Oba moje futra nie chcą ruszyć Feringi, Granaty, CCF ani Mac'sa. Przetestowałam po kilka razy wszystkie smaki dostępne w Zooplusie. Nie i już. Moim zdaniem nie odpowiada im zapach - te karmy po postu śmierdzą tak jak "mielonki" dla ludzi.


Widzisz, ale z moimi jest inaczej, ta sama karma w saszetce smakuje, ale w puszcze jest BEEEEEEEEEEEEE. I to tylko w przypadku Feringi, Macs w puszkach wchodzi gorzej w przypadku kota wybredziocha, ale wchodzi.

Jutro bede testowac Granate w puszcze z samym indykiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Az sie boje :strach:
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Pon wrz 18, 2017 7:57 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

kupiłam zestaw mieszany ferringi w puszkach po 200 gram, tak do sprawdzenia co to takiego i głownie dla Szapo, który kiepsko je, bardzo wolno i mniej niz reszta towarzystwa
czyi głownie jadł Szapo, ale zawsze jeszcze jakiś kot dostał przy okazji na spróbowanie

wszystkie smaki bardzo kotom smakowały

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto wrz 19, 2017 8:20 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

U nas koty Feringę jadły i w 200g puszkach i 400g puszkach - wszystkim smakowało, może trafiłaś na pechowa partię?
ser_Kociątko
 

Post » Wto wrz 19, 2017 18:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Chciałam wypróbować mokrą karmę ZowiPeak z moim kociambrem. Problem polega na tym, że wszystkie sklepy internetowe jakie znalazłam a i owszem mają tą karmę w asortymencie, ale wszędzie ta karma jest niedostępna. Ktoś podrzuci linka do dostępnej karmy mokrej ZoviPeak?
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto wrz 19, 2017 18:34 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Bestol pisze:Chciałam wypróbować mokrą karmę ZowiPeak z moim kociambrem. Problem polega na tym, że wszystkie sklepy internetowe jakie znalazłam a i owszem mają tą karmę w asortymencie, ale wszędzie ta karma jest niedostępna. Ktoś podrzuci linka do dostępnej karmy mokrej ZoviPeak?

http://www.cattus.pl/product-pol-578-Zi ... a-85g.html

https://animalcity.pl/product-pol-4964- ... -185g.html
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19339
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Wto wrz 19, 2017 20:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Za kilka dni powinnam mieć pełną ofertę karmy ZiwiPeak i dla psów i dla kotów, czekam na dostawę.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 931
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro wrz 20, 2017 13:33 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

Co do Ferringi - moim puszkowana wchodziła, oprócz puszki niebieskiej - ta jest ohyda, fu, i coś mi tu matka do michy włożyła, wstydź się.

Z obserwacji: CatzFinefood jednak smakowitszy niż Ferringa i Grau
Trzy koty moje. Czwarty tylko ze mną mieszka.

Fatka

Avatar użytkownika
 
Posty: 5844
Od: Pt sty 01, 2016 19:36

Post » Śro wrz 20, 2017 13:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 6

A u mnie CatsFinefood jest ohydna a feringa ta brązowa najgorsza, za to niebieska z rybą jak najbardziej na TAK
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 217 gości