Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Koty i kotki do adopcji

Moderatorzy: Estraven, LimLim, Moderatorzy

Post » Pt wrz 08, 2017 9:24 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

fiona.22 pisze:Kicie maja zrobione ogłoszenia na olx puściłam na Kraków bo w Kielcach to już jakaś totalna masakra z domkami.
Był jeden telefon ale nic z tego nie wyszło, szukamy dalej :ok:

Ja robię ogłoszenia na ok. 10-15 portalach, może niektóre nie są zbyt poczytne, ale czasami wejdzie jedna osoba i okaże się, że właśnie TA. Tak znalazła dom jedna moja tymczaska przez kociaczek.com.pl, kilka kociaków przez lento.pl. Też robię na inne miasta, bo u mnie też masakra z domami. Dobrymi, bo tych co to szukają kota do łapania myszów, co to ma się sam nimi wyżywić, a dwuletni kot do tego celu jest za stary - takich domów to sieją aż za dużo
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pt wrz 08, 2017 11:08 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Wariatów nie brakuje niestety :(
Z tymi portalami w 100% się zgodzę, czasem z mało popularnych stron dzwonią bardzo fajni ludzie, może faktycznie siądę wieczorem i puszczę jeszcze trochę ogłoszeń o Maksiku w świat :wink:
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

fiona.22

 
Posty: 8659
Od: Pon maja 07, 2007 19:31

Post » Wto wrz 12, 2017 7:57 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Kot jest duży, piękny i mruczący :)
Kciuki za domek :ok:
Obrazek

Gem

 
Posty: 3442
Od: Czw paź 12, 2006 16:37
Lokalizacja: Kielce

Post » Wto wrz 12, 2017 17:44 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Cudo :1luvu:
Aż nie do wiary, że jeszcze nie ma domu :201461
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw wrz 14, 2017 6:42 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Dziewczyny, a jak radzicie sobie z ogłoszeniami na różne miasta na tym samym portalu? Mi niedawno olx usunął ogłoszenia, gdy wystawiłam na Lublin i Warszawę. Z gumtree też była kiedyś podobna sytuacja. Czy robicie część ogłoszeń na jedno miasto, część na inne?
Trzymam kciuki za Maksia, fajne są te duże kocury.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw wrz 14, 2017 8:44 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Ogłaszam tylko na jedno miasto :( Też miałam ten problem, że olx usuwał mi ogłoszenia więc szkoda roboty. Jest jednak opcja, żeby obejść system weryfikacji olx. Potrzebne są inne zdjęcia plus zupełnie inny opis :) czasem się udaje :mrgreen:
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

fiona.22

 
Posty: 8659
Od: Pon maja 07, 2007 19:31

Post » Czw wrz 14, 2017 9:02 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Na olx i gumtree faktycznie się nie da, też mi usuwali. Ale raz udało się na olx, nie wiem, pewnie jakoś słabiej weryfikowali i jeden mój kot funkcjonował na 2 miasta.

Ale są portale, na których można tego samego kota ogłaszać nawet na kilka miast, np. przygarnijzwierzaka, polgratka, lento, adopcjakota, tubator, kociaczek i jeszcze inne. I ja tak robię :wink:
Obrazek

Adoptuj. Nie kupuj.

zuzia96

Avatar użytkownika
 
Posty: 9096
Od: Czw wrz 13, 2007 14:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pt wrz 15, 2017 7:30 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

No właśnie, można ewentualnie próbować, dla ludzi spoza "branży" każdy bury czy czarny, czy pingwin wyglądają tak samo.
Mam konta na przygarnijzwierzaka, kociaczek i lento z tych, które Wiesiu wymieniłaś. Przy następnych ogłoszeniach (ostatnio koleżankom pomagałam) wejdę też na te pozostałe. Wiem, że z moruska ludzie często dzwonią.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt wrz 15, 2017 17:44 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

A jakieś konto do wpłat na kocurrrra? Może być konto hoteliku z dopiskiem "Dla Maksa"?
Obrazek

Gem

 
Posty: 3442
Od: Czw paź 12, 2006 16:37
Lokalizacja: Kielce

Post » Sob wrz 16, 2017 7:45 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Dokładnie, konto lecznicy może być :)
Bardzo dziękuję :mrgreen:
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

fiona.22

 
Posty: 8659
Od: Pon maja 07, 2007 19:31

Post » Sob wrz 16, 2017 10:57 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

fiona.22 pisze:Ma małą głowę w stosunku do reszty ciała co może wskazywać na to, że był dość wcześnie kastrowany.


Błagam, nie pisz takich rzeczy, bo to nieprawda. Koty po wczesnej kastracji mają zupełnie normalne głowy ;)
Możesz popytać hodowców MCO lub BRI, czy NFO o fotki takich kotów, zobaczysz, że żaden nie ma małej głowy.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob wrz 16, 2017 23:07 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

milva b pisze:
fiona.22 pisze:Ma małą głowę w stosunku do reszty ciała co może wskazywać na to, że był dość wcześnie kastrowany.


Błagam, nie pisz takich rzeczy, bo to nieprawda. Koty po wczesnej kastracji mają zupełnie normalne głowy ;)
Możesz popytać hodowców MCO lub BRI, czy NFO o fotki takich kotów, zobaczysz, że żaden nie ma małej głowy.


Milva, tak z ciekawości zapytam w jakim wieku kastrowane są kocurki rasowe ?
Ja mam doświadczenie w sumie tylko z dachowcami i niestety jestem w stanie zauważyć różnicę między kocurkiem kastrowanym a kocurkiem pełnojajecznym bez zaglądania pod ogon :)
Oczywiście nie mam na chwilę obecna żadnych dowodów potwierdzających moje spostrzeżenia, być może po prostu mam dobrą intuicje :mrgreen:
Może nie do końca dobrze się wyraziłam, co nie zmienia faktu, że Maksik ma malutką głowę w porównaniu do reszty ciała i dość delikatne rysy pyszczka.
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

fiona.22

 
Posty: 8659
Od: Pon maja 07, 2007 19:31

Post » Sob wrz 16, 2017 23:12 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Hodowcy kastrują różnie: między 13 a 18 tygodniem. Ja przeważnie kastruję kocięta w wieku ok 16-18 tygodni ;) Wszystkim urosły normalne głowy. Ale to trudno zauważyć ponieważ syjamy i orienty z natury mają długie chude trójkątne głowy, kastrowane wcześnie, kastrowane późno czy płodne bez różnicy. Po prostu ta rasa ma taki kształt i rozmiar głowy.
Dlatego jako lepszy przykład podałam Mainecoony, Brytki czy Norweskie, na nich łatwiej zobaczyć, że wczesny kastrat rozwija się zupełnie normalnie i na pewno nie ma małej głowy.
Zapytaj Basię_G z tego forum jak rozwinęły się jej kocięta po wczesnej kastracji :) Założę się, że nie powiesz o żadnym z nich że ma małą głowę 8)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie wrz 17, 2017 9:03 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Faktycznie wcześnie są kastrowane kociaki co nie zmienia faktu, że podejrzałam sobie wasza stronę i poza tym, że jestem zauroczona Twoimi futerkami :1luvu: nasunęła mi się jeszcze jedna myśl...
Kociaczki w hodowlach są wychuchane, kochane jeszcze zanim przyjdą na świat, dobrze karmione, mają zapewniona opiekę weterynarza itd Mało tego ich kocie mamy są odpowiednio przygotowane do ciąży, nie brakuje im niczego.
Kociaki i koty z którymi ja się spotykam najczęściej mają nieciekawy start, zwykle są potwornie zarobaczone, niedożywione i często chore a ich mamy w okresie ciąży muszą same walczyć o jedzenie bądź stosują dietę "śmietnikową"
Być może to właśnie tu tkwi problem i faktycznie nie sama kastracja tylko całokształt czyli jakość życia, zanim ta kastracja faktycznie się odbędzie, ma wpływ na pewne odstępstwa od normy w sensie rozwoju.
Fajnie, że są jeszcze ludzie z którymi da się normalnie popisać, wymienić opinie, argumenty i spostrzeżenia a przy tym nie dochodzi do bezsensownej awantury :wink:
Obrazek ObrazekObrazek
Obrazek

fiona.22

 
Posty: 8659
Od: Pon maja 07, 2007 19:31

Post » Nie wrz 17, 2017 9:08 Re: Kielce- wyrzucony z domu kocurek gigant !

Ciekawy temat. Nawet nie wiedziałem, że istnieją teorie o związku kastracji z wielkością głowy kota.
Moje koty (w tym main coon) były kastrowane około 7 miesiąca życia. Głowy mają normalne. Main coona ma też mój kolega. Przyjechał do niego jako małe kocię, już wykastrowane. Precyzyjnie w tej chwili nie podam, ale mógł mieć około 3 miesięcy w momencie kastracji. To obecnie dorosły kocur i głowę ma normalną.
Obrazek

Gem

 
Posty: 3442
Od: Czw paź 12, 2006 16:37
Lokalizacja: Kielce

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości