Potrzebny patent na kubraczek posterylizacyjny!!!help!help!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 12, 2005 11:53 Potrzebny patent na kubraczek posterylizacyjny!!!help!help!

Mamy Czitusię parę godzin po sterylce (jest osobny wątek), ale już widzę, ze bedzie problem z kubraczkiem. mamy jeden za mały, a ten z klinik, aczkolwiek piekny, trykocikowy, chyba za duży. Bez przerwy rozwiązuja się troczki, wyłażą łapki przednie i w ogóle za duże tego pod ogonkiem się majta i plącze. czy można zrobić samemu coś prostego a skutecznego? help!help!

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw maja 12, 2005 12:05

Czy skuteczne to nie wiem, bo sama mam dobrany kaftanik kupny, ale widzialam taki patent kubraczek zrobiony z rekawa jakiejs starej bluzki elastycznej :)
Obrazek
Fanaberia i Aisha

Ann_pl

 
Posty: 3889
Od: Pon sty 13, 2003 10:46
Lokalizacja: wawa

Post » Czw maja 12, 2005 12:06

Pierwsze moje pytanie brzmi, czy kubraczek na pewno jest potrzebny? Jeśli ktoś jest z kotką i może ją obserwować (chociażby co jakiś czas, nie trzeba nad kotem ślęczeć ;) ), to trzeba popatrzeć, czy ona w ogóle intersuje się swoim szwem. Jeśli nie próbuje go wylizać, wygryźć lub wydrapać i w ogóle zachowuje się spokojnie, to można jej oszczędzić kaftanika. Moja Furia nie lubi, jak się na nią coś zakłada, a ranką nie interesował się kompletnie i wet nawet mi radził, żeby jej nie ubierać bez potrzeby.

Jeśli jednak kaftanik musi być, bo kotka się interesuje lub z jakichś przyczyn nie będzie miała przez dłuższy czas (kilka godzin) żadnego nadzoru, to proponuję ... rękaw. Trzeba przejrzeć szafy i sprawdzić, czy nie ma się jakiejś spranej bluzki bawełnianej z długim rękawem, na tyle szerokim, że brzuszek kota akurat ładnie się w ten rękaw mieści (jeśli kotka jest spora, to przydałaby się jakaś męska bluza), ale nie za szeroki, żeby nie był luźny. Ucinamy taki kawałek rękawa, jaki potrzebny jest na kota, mierzymy mniej więcej centymetrem rozstaw kocich łap i wycinamy otworki. Jeśli rękaw ma n.p. ściągacz, ale niezbyt ciasny, to można tak całość uciąć, żeby ściągacz wylądawał kici na szyi, w charakterze kaftanika (sprawdzić koniecznie, czy nie za ciasny!!!). Tył kaftanika na dole można lekkim łukiem podciąć, żeby koteczka nie pobrudziła go w kuwecie.
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 12, 2005 12:11

Różne są szkoły na kubraczki domowej roboty, tu jest napisane jak ja robiłam: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=20059&highlight=kaftan, jednak polecam te kupne, bo trudniej z nich wyjść :wink: .

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw maja 12, 2005 12:13

Oj, jak szybko przyszła help! Nie mam pojęcia, czy Czitusia interesuje się ranką czy nie, bo cały czas przysypia i jeszcze działają srodki pooperacyjne. jak się przebudzi, to idzie w miarę prosto, ale tylko chwilke i wraca spać. lekarz zalecił ten kubraczek na tydzień, więc sie stosuję, ale bedziemy obserwować. jesteśmy ciagle w domu. najgorsze, ze chce wskakiwać wszędzie i o mało nie spadła z parapetu do pokoju, złapalismy w ostatniej chwili.
Dzięki, lecę do szafy ciąć co się da na wszelki wypadek!

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw maja 12, 2005 12:16

czitka pisze:Oj, jak szybko przyszła help! Nie mam pojęcia, czy Czitusia interesuje się ranką czy nie, bo cały czas przysypia i jeszcze działają srodki pooperacyjne. jak się przebudzi, to idzie w miarę prosto, ale tylko chwilke i wraca spać. lekarz zalecił ten kubraczek na tydzień, więc sie stosuję, ale bedziemy obserwować. jesteśmy ciagle w domu. najgorsze, ze chce wskakiwać wszędzie i o mało nie spadła z parapetu do pokoju, złapalismy w ostatniej chwili.
Dzięki, lecę do szafy ciąć co się da na wszelki wypadek!


Spróbuj jednak poobserwować ją, jak już się porządnie wybudzi, zanim założysz ten kubraczek. Najgłupiej jest wtedy, jak kotka jest w kubraczku i się drapie, a po zdjęciu się okazuje, że wyłącznie ten kubraczek jej przeszkadzał :roll: Widziałam to na własne oczy, często można trochę przewidzieć, co będzie, jak się zna chrakter kota.

Nie chcę Cię absolutnie zniechęcać do kubraczka, po prostu uczulam na różne aspekty noszenia tegoż ;)
Permanentny brak czasu...

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11517
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 12, 2005 12:17

Z doświadczenia mogę polecić rękaw z elastycznej bluzki z wyciętymi czterema otworami na łapki. Najtrudniej z niego wyjść.

Aga1

 
Posty: 3376
Od: Pon lip 05, 2004 20:18

Post » Czw maja 12, 2005 12:47

Ja próbowałam różne: kaftanik dziecięcy wiązany na pleckach, nogawka starych getrów, kubrak szyty z ręcznika z doszywanymi trokami, wszystko ... w plecy! Wychodziła z tego w pięć minut.

Jeśli potrzebny, tzn. jeśli mała interesuje się szwami, zdecydowanie polecam kupny. Taki właśnie zdobyłam, z dość grubego trykotu, rozmiar 1 na kota wagi 2,5 kilo, z rękawkami i był super. Moje zbawienie!

kropka75

 
Posty: 3995
Od: Śro lut 09, 2005 11:15
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw maja 12, 2005 12:59

rekaw elastyczny to swietna mysl, ja pocielam elastyczna kiecke...wycinasz spory prostokat, robisz 4 dziorki, a ze to rozciagliwe to sie rozciagna i nie musza byc za duze...ale sprawdz to, pamietaj zeby miedzy tylnimi nozkami,nie bylo za wielkich otwory bo wtedy pomiedzy szmatka bedzie sobie lizac, i tez w tylnej czesci musisz wyciac taki polkole zeby nie osikala...:-)doszyc po cztery troczki z jednej i z 2 strony :-) najlepiej tez z tego rozcjagliwego...i teraz tak..jeden musi byc przed przednimi lapkami a 2 zaraz za nimi, nastepny na pozniomie brzusia...i ostatni tuz nad ogonkiem....powinno wytrzymac... moje jakos dalo sobie rade... zawiazujesz nie na kokardke...tylko na supelki...:-)

powodzenia.ja zrobilam 3 kubraczki w ciagu 2 godzin zanim zrobilam odpowiedniego...:-)a i tak wszystkie 3 juz po sterylce nadaja sie do smieci...bo poniszczyla :-d, ale sie sprawdzily.
nigdy nie jest zle..jezeli moze byc gorzej ;-)
Obrazek

Samefusy

 
Posty: 715
Od: Śro gru 08, 2004 12:06
Lokalizacja: dom na końcu świata

Post » Czw maja 12, 2005 13:02

aaa no i najwazniejsze jest zeby to na przednich lapkach bylo mocno zwiazane(oczywiscie pamietaj ze jej tam krazy krew) postaraj sie tak zawiazac zeby otworki bylo dobrze naciagniete na lapke...wtedy nie wyjdzie z przpdu....to i tyl jest bezpieczny..bo jak sie wyplatuja to zazwycza od przodu.:-)
nigdy nie jest zle..jezeli moze byc gorzej ;-)
Obrazek

Samefusy

 
Posty: 715
Od: Śro gru 08, 2004 12:06
Lokalizacja: dom na końcu świata

Post » Czw maja 12, 2005 13:05

U mojej Loni najlepiej sprawdził się ... kołnierz
a kubraku wariowała - nie chciała chodzić, ani jeść...
a w kołnierzu jak ręką odjął
kołnierz można kupić w sklepie z art. dla zwierząt, ale warto dodać że musisz mieć obrożę (na niej trzyma się konstrukcja kołnierza)

Polecam
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

Post » Czw maja 12, 2005 13:41

Dzięki, dzięki, dzięki!
Doskakuję tylko do komputera raz na jakiś czas, bo siedzę pod parapetem, na którym Czitusia śpi, żeby nie spadła! Dlatego wybaczcie odpowiadam hurtem. Wszystko przećwiczymy jak tylko się zbudzi i zejdzie na podłogę, wtedy ja moge grzebać w szafie. Aczkolwiek nie za bardzo, bo właśnie usiłowała wskakiwać na półki, to jej ulubione miejsce.....
Już troszkę chodziła, na szczęście nie tyłem jak to miało być w kubraczkach. Odpoczywamy.
A tak na marginesie, to co może jutro jeść, bo dzisiaj ponoć nie wolno. Myśmy w takim popłochu chcieli z klinik do domu, że nie zapytałam.Miau!

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw maja 12, 2005 13:50

kołnierz jest lepszy

rana jest odkryta, wietrzy się i szybciej goi

ja bym nie dawała kubraczka
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54155
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Czw maja 12, 2005 15:18

Jeść może normalnie, tylko chyba lepiej dawać jej mokre jedzenie na początek (puszki, mięsko), bo czasem po sterylce bywa zatwardzenie, a suche jedzenie bardziej "zalega". Kiedy była narkoza? Jeżeli rano, to ja wieczorem już bym jej dała odrobinę jeść, kotka musi być głodna - owszem malutko jedzenia, mokre i no i obserwować czy nie wymiotuje.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw maja 12, 2005 15:45

Moja pani weterynarz powiedziała tak:
"rozbestwiać ją maxymalnie przez kilka dni, dawać jeść to co lubi najbardziej" chodzi o to, zeby zjadła...i żeby była silna
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, polalala, Szymkowa i 226 gości