Chyba zabilam swojego kota?od str8

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 06, 2017 7:12 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

koty sa zdrowe? dorosłe?
dobra sucha/mokra lub surowe mięso + suplementy i stałe godziny karmienia/ karma nie stoi cały czas

koty tyją na kiepskiej karmie, ciągle są głodne i ciągle jedzą i tyją, ale wciąz sa głodne

tak jak ludzie na śmieciowym jedzeniu,
otyłe osoby tez najczęściej cały czas jedzą śmieciowe jedzenie, chipsy, mrożone pizze, zapiekanki, słodycze, colę, często light, i ciągle są głodni, bo to co jedzą jest bezwartościowe/mało wartościowe i coraz są grubsi

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 06, 2017 7:38 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Koty dorosle zdrowe. Jedza sanabelle sensitive a wczoraj mi przyszla sanabelle no grain. Czytalam ze odstawienie jedzenia skutkuje spalaniem miesni. Czy jak o 8 dam suchej najedza sie do syta i wezme miske,tak samo zrobie o 14. I 20? To czy one schudna? Nic sie im niestanie?

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Śro wrz 06, 2017 7:55 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

dostają tylko sucha sanebellę?
ile masz kotów? w jakim wieku? wszystkie są optycznie grube? grube czy umięśnione? daj zdjęcia
ile karmy średnio zjadają dziennie?
Twoje koty wychodzą? czy tylko są w mieszkaniu?
raczej leżą czy raczej szaleją?

sanabella sensitiive to taka sobie, głownie ryż, i trochę kurczaka
a ta no grain, to ziemniaki i trochę kurczaka

najpierw trzeba wiedzieć ile jedzą koty teraz
potem trzeba im ta ilość podzielić na kilka posiłków (na początek może z 5, żeby nie miały szoku) o stałych porach
po dwóch tygodniach/miesiącu zrezygnować z jednego posiłku, gdy koty jędza najmniej ( i zmniejszyć o tą porcję z tej godziny jedzenie dziennie)

karmić 4 razy dziennie ta zmniejszoną porcją miesiąc czy dwa

i znowu zrezygnować z jednego karmienia w ciągu dnia (gdy koty jedzą najmniej) i o ta porcję znowu zmniejszyc dzienną stawkę

i karmić 3 razy dziennie i poobserwować czy koty chudną, czy nie są głodne
i ewentualnie zmniejszać np co miesiąc porcję dzienną o 10 procent, ale cały czas obserwując koty

no i nie dawałabym cały czas jednej karmy
raz worek takiej, a potem worek innej

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 06, 2017 8:09 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Kotow jest 10. Dwa sa najbardziej otyle takie balony z tluszczem,zebra i kregoslup nie wyczuwalne. Reszta jest w normie. Nie wiem ile zjadaja bo caly czas miska stoi a ja tylko dosypuje. Sa w domu niewychodzace,dostaja jeszcze puszki pasztetu coshida tacki winstona koty 10 plus lat te grube to leniwe.

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Śro wrz 06, 2017 8:15 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Ja do tego wszystkiego, co napisała Patmol dodałabym jeszcze, ze dobrze by było gdybys wprowadziła jakas dobra karme mokra czy mieso.
Na tym koty najlepiej chudna. W suchych karmach jest duzo weglowodanow i od tego koty karmione sama sucha tyja.
Poza tym karmienie sama sucha jest na dłuzsza mete niezdrowe - koty pobieraja za mało wody a to skutkuje w ich przypadku wieloma chorobami.

Jesli chcesz odchodzic koty poza wprowadzeniem miesa czy karm mokrych, musisz tez szukac karm suchych z mała iloscia weglowodanow, beda to w wiekszosci te, ktore maja duzo miesa, a mało dodatkow roslinnych tzw zapychaczy.
Ale te karmy niestety kosztuja, a Ty masz duzo kotow pod opieka i nie mozesz na karmy zbyt wiele wydawac - takie bledne koło.
“Jesteśmy tu na jakiś czas, któregoś dnia szlag nas trafi, to po co tak traktować wszystko poważnie.”

:kitty:

FarciKot

Avatar użytkownika
 
Posty: 1118
Od: Czw sie 04, 2016 18:15
Lokalizacja: Warmia

Post » Śro wrz 06, 2017 8:21 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

dlatego opłaca się przejść na surowe mięso , wiem że pisałam o tym i że to już nudne, i że przy mięsie więcej roboty (głownie przy myciu podłogi 8) )

Alice wklej zdjęcia kotów :mrgreen:

policz ile wydajesz na karmę miesięcznie
i ile karmy suchej i mokrej dajesz kotom miesięcznie/ i podziel przez 30, wyjdzie ci średnia stawka dziennie

najpierw musisz wiedzieć ile jedzą, żeby wiedzieć ile im sypać na posiłki

one wszystko mają 10lat i więcej?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 06, 2017 8:26 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Ja karmię o mniej więcej stałych porach, 3 razy dziennie. Każdy kot dostaje swoja porcją na swojej miseczce, w czasie tych kilku minut jedzenia stoję nad nimi i pilnuję żeby sobie nawzajem nie wyjadały. Karmienie - samo jedzenie - trwa góra 5 minut.

Jak miałam więcej kotów oraz kociaki (moje kociaki zawsze rzucały się na jedzenie jak wygłodniałe wilczki i zawsze były wielkie :) ) To na czas karmienia rozdzielałam je. Część dostawała swoje miseczki w kuchni, część w przedpokoju, część w łazience. Inaczej były nie do opanowania. Nad każdą grupą stałam i pilnowałam.

Teraz ważę koty co jakiś czas, co miesiąc, dwa. Daję tyle jedzenia, żeby waga była mniej więcej taka sama.
Każda kotka dostaje inną ilość jedzenia, w zależności od jej potrzeb.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 06, 2017 9:18 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

No nie mam pojecia ile zjadaja,jeden ma 8 mcy,reszta 10plus. Mysle ze najrozsadniej bedzie skasowanie stalej karmy i nasypanie pod pyszczek do miseczki jedzenie,jak sie najedza zabierac,bo nawet jak bym miala dac o 8,12,16,20 to wydaje mi sie ze i tak zjedza mniej niz jak karma stoi caly czas.
Pisze teraz w drodze do pracy i glownie z tele to nie wiem jak wkleic zdj

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Śro wrz 06, 2017 9:44 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Na opakowaniu karmy są podane ilości zalecane na wagę kota, np 50g na dzień dla kota o wadze 4 kg.
(piszę przykładowo, nie wiem, ile zalecają dawać Twojej karmy)
Te ilości zawsze są zawyżone.

Spróbuj założyć, że masz w domu powiedzmy 45 kg kotów, policzyć ile zalecają dać na taką wagę, i raz sobie odmierzyć np do słoika. Zaznaczyć kreską dokąd wyszło.
Będziesz wiedziała orientacyjnie, ile dawać.
Tę ilość podziel na ilość kotów razy ilość posiłków (kot młodszy, ruchliwszy, szczuplejszy - powinien dostać więcej, kot starszy, nieruchliwy, otyły - mniej)
Czyli powiedzmy 10 kotów x 4 posiłki = 40 porcji ....mniej więcej 1/40 na jeden posiłek do jednej miseczki trzeba dać.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 06, 2017 9:56 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Dzieki kazia tak zrobie!
Ja dawalam na poczatku 3razy dziennie po porcji karmy dla kotow do miseczki i tak jadly,ale przeczytalam w internecie zeby nie ograniczac dostepu do karmy bo to prowadzi do frustracji. No to tak robilam,jadly caly czas

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Śro wrz 06, 2017 10:14 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Alice napisz więcej o swoich kotach, wklej zdjęcia,napisz jakie mają charaktery.
Żeby im nie zaszkodzić nagłą zmianą zwyczajów. Fajne są zmiany, ale na lepsze, i dobrze żeby tak to odebrały koty -a nie jako pozbawienia czegoś.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 06, 2017 10:21 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

coshida i winston to niestety karmy śmieciowe po których koty tyją, tu masz watek na temat tych karm.
viewtopic.php?f=1&t=71642
Na dodatek stosunkowo drogie. Gdy kupujesz tacki 100 gr po 1,50 to kilogram wychodzi ci po 15 zł i masz w nom 4% mięsa. za 15 zł to juz mozesz kupic surowego indyka (udziec, golonkę) czy wołowinę w markecie. Nie mówiąc o podrobach po 4-6 zł za kilogram.
Udziec, golonka sa lepsze niz piersi bo maja skórę i tłuszczyk.
A o niebezpieczeństwie karmienia głównie suchym poczytaj tutaj https://www.facebook.com/abc.kota/photo ... =3&theater
Obrazek

Ewa.KM

 
Posty: 3765
Od: Śro mar 20, 2013 23:32

Post » Śro wrz 06, 2017 10:51 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Patmol pisze:Alice napisz więcej o swoich kotach, wklej zdjęcia,napisz jakie mają charaktery.
Żeby im nie zaszkodzić nagłą zmianą zwyczajów. Fajne są zmiany, ale na lepsze, i dobrze żeby tak to odebrały koty -a nie jako pozbawienia czegoś.

Ale ja nie mam jak wkleic zdjec bo pisze z tel

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Śro wrz 06, 2017 11:31 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

no to spokojnie w domu wklej i opisz koty
będzie łatwiej doradzać

bo np ja ( :mrgreen: wiem, że to nie watek o mnie, no ale tak przykładowo) mam kota dużego i ciężkiego (8kg) bardzo takiego wytwornego, to znaczy nie weźmie w łapy ćwiartki z kurczaka, tylko skubie dystyngowanie
i takiego kota ok 4 kg, bardzo ruchliwego i szczupłego
-no to każdy kot trochę inaczej je
i jeszcze mam malucha ok 4 miesięcy -i on tez je inaczej

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 06, 2017 12:20 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

No i dlatego napisałam
Kazia pisze:...(kot młodszy, ruchliwszy, szczuplejszy - powinien dostać więcej, kot starszy, nieruchliwy, otyły - mniej)....
Ale to już opiekun najlepiej wie, ma możliwość zaobserwować, jakie który kot ma potrzeby.
Pisałam też o ważeniu co jakiś czas i dostosowaniu ilości karmy do wagi kota, żeby ta pożądana waga była stała.
Pierwsze ważenie powinno być od razu przed zaczęciem zmian, a dalej kontrolnie co np miesiąc, żeby wiedzieć, czy zmienia się w pożądanym kierunku, i czy któryś kot nie zrobił się nagle za chudy.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 443 gości