Chyba zabilam swojego kota?od str8

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 28, 2017 0:36 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

Słusznie dostałaś ochrzan, dlaczego koty się mnożą? Nie są wysterylizowane? Skoro nikt ich tam nie chce, potem co z nimi będzie?
I owszem tak jest, że im lepiej odkarmiona kotka, tym rodzi częściej i ma liczniejsze mioty. Tak natura to urządziła.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon sie 28, 2017 7:05 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

Alice83 pisze:Na jakiej zasadzie mozna odebrac komus zwiwrze?znam czlowieka na fb co ma20psow.
Sasiedzi go nienawidza i powiedzieli ze go zniszcza bo tak bo go nielubia. To prawda ze wystarczy dac lapowke burmistrzowi zeby wydal decyzje o przejeciu psow?jak mozna sie bronic skoro weter wydal poprawna opinie?


na podstawie tego co napisałaś to trudno ocenić sytuację. Dlaczego ten człowiek ma tyle psów? Przecież jedna osoba nie jest w stanie zapewnić tylu psom prawidłowej opieki, jedzenia, spacerów, kontaktów ze światem. Pewnie szczekają i to sąsiadów wkurza.
Wet wydał tylko opinię, że psy są zdrowe? czy tez ocenił warunki ich życia?
A sąsiedzi uważają, że facet się znęca nad psami, bo ich nie ogarnia?

tutaj przykładowy artykuł na temat odbierania psów, z powodu zaniedbania /psa http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/art ... ury-prawne

tutaj procedura
http://bip.smoldzino.com.pl/dokumenty/menu/114

odbiera się w formie decyzji, od decyzji można się odwołać (ale jest to krótki termin)

http://www.rp.pl/artykul/1165881-Odebra ... -stan.html
Zgodnie z przepisami o ochronie zwierząt istnieją dwa tryby odbioru zwierząt, nad którymi znęca się właściciel lub są one w złym stanie. W pierwszym to najpierw wójt, burmistrz lub prezydent wydaje decyzję, po której następuje odebranie zwierzęcia. Jednak w sytuacji, gdy zagrożone jest życie konia czy psa, to policja, straż miejska czy przedstawiciel organizacji społecznej obiera zwierzę i następnie zawiadamia o tym np. burmistrza. A ten później wydaje odpowiednią decyzję, w której kosztami transportu, leczenia i utrzymania zwierzęcia obciąża jego właściciela.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 28, 2017 7:12 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

Na fb ten gosc jest. Nie pracuje,nie dostaje zasilku a jedzenie dla psow dostaje z knajpy czy restauracji mieso. Na fb jest nie wiem czy moge podac jego imie i nazwisko tu.
Co do kotow to temu sa niewysterylizowane bo sa to koty w mojej pracy i moj szwf a ich wlasciciel sie nie zgodzil

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon sie 28, 2017 7:20 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

nie musisz podawać,
szuka im domów? oddaje je do adopcji? czy tylko gromadzi?

jak je karmi tylko odpadami z knajpy, to ciężko to uznać za prawidłową opiekę nad psami

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 28, 2017 7:23 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

Nie szuka im domu,najlepsze ze twierdzi ze KTOZ w krakowie truje mu psy mimo iz na poczatku korzystal z ich pomocy

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon sie 28, 2017 7:26 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

no to pewnie jakiś oszołom
tylko psów szkoda, bez normalnego jedzenia (bo odpady z knajpy, no to ne jest normalne jedzenie dla psów), pewnie bez spacerów żadnych

no to raczej dobrze, że ktoś sie tym zainteresował i chcą mu zabrać psy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 28, 2017 7:31 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

Spacerow to one maja az zanadto podobno w nocy z nimi chodzi,najlepsze to ze KTOZ nie moze mu odebrac tych psow tylko nie wiem czemu ,samo to ze jest sam to powinno byc podstawa. Tak samo nie popieram osob samotnych co maja30- 40kotow

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon sie 28, 2017 7:37 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

chodzi po swojej wsi nocami z 20 psami? no to sie nie dziwię że go mają dość, zwyczajnie stwarza zagrożenie dla innych

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 28, 2017 7:40 Re: na jakiej zasadzie mozna komus odebrac zwierze?

Po krakowie azory :mrgreen:

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Nie wrz 03, 2017 8:36 Re: koty

Wkurzylam sie. Kupilam kumpeli karme versele laga. Jej psy juz ja zjadly,poprosila mnie o nastepna. Ze wzgledu ze chce swoim kotom kupic lepsza karme,musze kupic bezdomniakom karme ktorych przybywa, zakupilam znajomej karme bellosan w lidlu 10kg za23zl. Kolezanka foch,ze taka bylejaka karme kupilam. Z deczka sie wkurw. Bo i tak tej kasy mi nie odda, miala szukac pracy ale jakos sie nie spieszy.
Na stronie Kotelkowa Druzyna dziewczyny nie prosza ciagle o karme tylko zbieraja puszki i zakretki i oddaja do skupu. Wiec rzucilam pomysl ze jak kumpela idzie na spacer z psami to niech wezmie reklamowke i pozbiera puszki . kur.. . foch na calego. Wielka dama zasra...

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Nie wrz 03, 2017 8:40 Re: daj palec wezma reke

U mojej kici wszystko ok ogonek sie zagoil,a kotek kumpeli ktorej pies go pot rzaskal ma sie dobrze,kot obchodzi lukiem psa,a gdy kumpela wychodzi izoluje zwierzaki.

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Nie wrz 03, 2017 9:28 Re: czy uciąć kotce ogon?

tabo10 pisze:U mnie sprawdziła się ta:
http://www.sklep.veterynaria.pl/394,obr ... cja-!.html

Próbowałam różne i faktycznie ta jest najlepsza
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Nie wrz 03, 2017 9:34 Re: daj palec wezma reke

Cotoma ale ja juz sciaglam obroze juz sie nie wylizuje juz jest ok

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Nie wrz 03, 2017 9:53 Re: daj palec wezma reke

To super :D
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Śro wrz 06, 2017 0:52 Re: Pomozcie mi odchudzic kota

Moje koty maja caly czas w misce suche,w efekcie tego jedza caly czas i sa strasznie grube ledwo chodza. Pomozcie mi je bezoiecznie odchudzic zeby zdrowo schudly a nie zjadaly swojego ciala

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Wojtek i 177 gości